» موبایل و تبلت » آموزش تغییر فونت گوشی در موبایل‌های اندرویدی
Change-the-font-of-android-phones
موبایل و تبلت

آموزش تغییر فونت گوشی در موبایل‌های اندرویدی

1401-06-06 4,166

یکی از ویژگی‌های عالی سیستم عامل اندروید این است که می‌تواند رابط دستگاه را شخصی‌سازی کند. با استفاده از این قابلیت، کاربران گوشی‌ها‌ی هوشمند اندرویدی نیز می‌توانند ظاهر گوشی خود را از جمله تغییر فونت گوشی و اندازه آن را سفارشی کنند. اندروید گزینه‌های مختلفی برای تغییر فونت گوشی و سبک و اندازه آن ارائه می‌دهد. در واقع اندروید یک ویژگی تنظیمات فونت داخلی را برای تغییر فونت گوشی و بهبود تجربه شما ارائه می‌دهد. با این حال، همه گوشی‌های اندرویدی قابلیت تغییر فونت گوشی و سبک و اندازه پیش‌فرض آن را ندارند (مخصوصاً نسخه‌های قدیمی).

در چنین حالتی، می‌توانید از یک برنامه اندروید متفاوت از فروشگاه Google Play استفاده کنید که امکان تغییر فونت گوشی و اندازه فونت دستگاه را فراهم می‌کند. با توجه به تعداد زیاد تولید کنندگان اندروید و تنوع زیاد نسخه‌های آن، تنظیمات تغییر فونت گوشی‌ها نیز متفاوت است. دستگاه‌های مختلف اندروید نسخه‌ها و تنظیمات متفاوتی دارند، اما بیشتر آن‌ها یکسان هستند.

تغییر فونت گوشی با استفاده از تنظیمات داخلی

برخی از گوشی‌های هوشمند و نسخه‌های اندروید دارای ویژگی تنظیمات فونت داخلی برای تغییر فونت گوشی هستند. اگر دستگاه شما (تلفن یا تبلت) این گزینه را ندارد، نمی‌توانید سبک فونت را بدون روت کردن دستگاه خود تغییر دهید، اما ما آن را توصیه نمی‌کنیم. بر اساس گوشی‌های مختلف، معمولاً گزینه تغییر فونت گوشی را در تنظیمات > نمایشگر پیدا خواهید کرد. در زیر صفحه نمایش “نمایش”، می‌توانید سبک و اندازه فونت را از گزینه‌های موجود تغییر دهید.

تغییر فونت گوشی سامسونگ

در این قسمت از مطلب قصد داریم ابتدا آموزش تغییر فونت گوشی سامسونگ را به شما توضیح دهیم. برای تغییر سبک و اندازه فونت در گوشی هوشمند سامسونگ خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه «Settings» تلفن سامسونگ خود را اجرا کنید.
 2. روی “”Display و سپس روی “”Font and screen zoom  ضربه بزنید.
 3. صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا به  Screen Zoomو  Font Styleبرسید.
 4. در بخش “Screen Zoom”، می‌توانید اندازه فونت مورد نظر خود را تغییر دهید.
 5. در بخش “Font Style”، می‌توانید سبک فونت را از لیست موجود انتخاب کنید تا آن را به عنوان فونت سیستم تنظیم کنید.

شما همچنین می‌توانید سبک فونت مورد نظرتان را برای دستگاه سامسونگ خود دانلود کنید. کاربران سامسونگ همچنین می‌توانند با کلیک بر روی دکمه «+» دانلود فونت‌ها (در بخش سبک فونت موجود است) سبک‌های فونت جدید را برای دستگاه خود دانلود کنند. برای انجام این کار، باید با حساب سامسونگ خود وارد فروشگاه گلکسی سامسونگ شوید. از فروشگاه سامسونگ، با ضربه زدن روی نماد دانلود در کنار سبک فونت، سبک فونت مورد نظر خود را برای دستگاه خود دانلود کنید. انواع فونت به صورت رایگان و پولی در دسترس شما هستند.

برای خرید گوشی های سامسونگ با بهترین قیمت به صفحه انواع گوشی سامسونگ مراجعه کنید.

تغییر فونت گوشی شیائومی چگونه است؟

در گوشی‌های شیائومی، می‌توانید طراحی صفحه قفل و دسکتاپ را از والپیپر گرفته تا اندازه میان‌برها را کاملاً شخصی‌سازی کنید. کاربران این فرصت را دارند که فضای کاری گوشی هوشمند خود را تا حد امکان راحت و زیبا کنند. سفارشی‌سازی حتی برای تغییر فونت گوشی در دسترس است: اندازه و سبک متن را می‌توان به راحتی با استفاده از یک سیستم یا ابزار شخص ثالث تغییر داد. بیایید نگاهی دقیق‌تر به نحوه تغییر فونت گوشی شیائومی بیندازیم. اگرچه فرآیند تغییر فونت بسیار ساده است، اما درست است که اگر موبایل شیائومی، ردمی یا POCO شما از قبل در منطقه «اسپانیا» پیکربندی شده باشد، نمی‌توانید این فرآیند را انجام دهید. بنابراین اولین قدم تغییر منطقه است. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد بخش “تنظیمات” موبایل خود شوید.
 2. به قسمت «Settings additional» بروید.
 3. اکنون، هنگامی که وارد شوید، روی “Region” ضربه بزنید.
 4. آن منطقه را از «Spain» به «India» تغییر دهید، کشوری که بیشترین گزینه‌های پیکربندی برای فونت‌ها را دارد. حالا بریم سراغ مرحله بعد.

با تغییر منطقه جدید، فرآیندی که حتی نیازی به راه‌اندازی مجدد تلفن همراه ندارد، ما قصد داریم یک فونت انتخاب کرده و آن را دانلود کنیم. برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

 1. به برنامه Themes بروید.
 2. روی “iconT” با حروف بزرگ ضربه بزنید، بخشی که از بین هزاران فونت مختلف انتخاب می‌شود.
 3. از اینجا می‌توانید مواردی را که بیشتر دوست دارید دانلود و نصب کنید. یکی را انتخاب کنید، اکثر آن‌ها رایگان هستند، روی “Apply” ضربه بزنید.
 4. لطفاً توجه داشته باشید که برای اعمال تغییرات، سیستم باید راه‌اندازی مجدد شود. موبایل شیائومی، ردمی یا POCO خود را مجددا راه‌اندازی کنید و تغییر فونت گوشی شما انجام خواهد شد.

حالا فرض کنید به اندازه کافی از این سبک فونت جدید استفاده کرده‌ایم و می‌خواهیم به سبک دیگری سوئیچ کنیم یا تغییرات را معکوس کنیم و به سبک اولیه برگردیم. برای برگشتن به حالت قبلی این مسیر را دنبال کنید:

 1. وارد “تنظیمات” سیستم شوید.
 2. اکنون بخش “Screen” را لمس کنید.
 3. بخش جدیدی را خواهید دید که قبلاً وجود نداشت، به نام “Source”.
 4. تا زمانی که منطقه را به اسپانیا تغییر ندهید، این بخش باقی خواهد ماند و به عنوان یک لینک مستقیم به فروشگاه فونت برای انتخاب عمل می‌کند. در اینجا می‌توانید فونت‌های جدید را دانلود کنید، سبک‌هایی را که دوست ندارید حذف کنید یا به نسخه اصلی، به نام «Robot» برگردید. همچنین می‌توانید اندازه متن را از XS، S، M، L، XL تا XXL تنظیم کنید.

مشاهده انواع گوشی های xiaomi با بهترین قیمت به صفحه خرید انواع گوشی شیائومی مراجعه کنید.

تغییر فونت گوشی هواوی

دو روش متداول برای تغییر سبک فونت در گوشی‌های اندرویدی وجود دارد. یکی دسترسی به تنظیمات گوشی هوشمند و جستجوی گزینه‌ای برای تغییر سبک فونت است. منوی تنظیمات در اکثر دستگاه‌های اندرویدی یکسان است، اما گفتیم که برخی ممکن است تفاوت‌های جزئی داشته باشند. گزینه دیگر این است که سبک‌های فونت گوشی خود را با استفاده از یک برنامه شخص ثالث از فروشگاه برنامه تغییر دهید. اپلیکیشن‌هایی مانند iFont، Fontfix و Fontster می‌توانند تجربه سفارشی‌سازی روان و بصری را ارائه دهند. اگر گوشی هواوی (یا آنر) شما اندروید دارای گواهی گوگل را اجرا کند، هر دو این روش‌ها به خوبی کار می‌کنند. در اینجا می‌خواهیم تغییر فونت گوشی هواوی از طریق تنظیمات را آموزش دهیم:

 1. تنظیمات دستگاه خود را پیدا کرده و باز کنید.
 2. روی Display کلیک کنید.
 3. اکنون پنجره‌ای با دو گزینه Font Style و Font Size مشاهده خواهید کرد.
 4. از این منو می‌توانید اندازه فونت و سبک فونت خود را تغییر دهید. سبک‌های فونت ارائه شده در اینجا محدود به آن‌هایی است که از قبل با دستگاه شما نصب شده‌اند.

برنامه تغییر فونت گوشی

اینکه از یک سبک فونت خاص استفاده می‌کنید یا نه، ممکن است برای برخی مهم باشد. اما، اگر از نگاه کردن به یک سبک خسته شده‌اید و می‌خواهید ظاهر موبایل خود را کمی جذاب کنید، می‌توانید از برنامه‌های مختلف تغییر فونت گوشی اندروید استفاده کنید. شما می‌توانید از گزینه‌های متعددی لذت ببرید زیرا بسیاری از برنامه‌ها سبک‌های فونت را به صورت رایگان ارائه می‌دهند. بهترین برنامه در لیست بستگی به ویژگی هایی دارد که باید برنامه داشته باشد. برخی از کاربران به یک برنامه پر از ویژگی نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر با چند گزینه فونت راضی خواهند بود. امیدواریم اپلیکیشنی را در لیستی که در ادامه برای شما تهیه کرده‌ایم پیدا کنید که مورد پسند شما واقع شود.

معرفی برنامه تغییر فونت گوشی اندروید

Stylish Fonts

هنگامی که برای اولین بار Stylish Fonts را باز می‌کنید، گزینه‌های مختلفی برای استفاده از سبک‌های فونت در اختیار شما قرار می‌دهد. برای مثال، می‌توانید از سبک‌های فونت برای تایپ پیامی با پس‌زمینه زیبا یا ایجاد پیامی استفاده کنید که بعداً از طریق واتس‌اپ برای دوستتان ارسال خواهید کرد. می‌توانید فونت‌های زیادی را انتخاب کنید که بعداً می‌توانید از طریق واتس‌اپ ارسال کنید، کپی و جای‌گذاری کنید یا از گزینه اشتراک‌گذاری در گزینه Stylish Text Maker استفاده کنید. در گزینه Stylish Font Image Maker ابتدا یک سبک فونت را انتخاب می‌کنید و سپس پس زمینه‌ای را که می‌خواهید پیام شما داشته باشد را انتخاب کنید. شما می‌توانید از بین تصاویر یکپارچه انتخاب کنید، یا می‌توانید یکی را که در گالری دستگاه خود دارید آپلود کنید. حتی یک ویرایشگر سبک سفارشی وجود دارد تا بتوانید سبک‌های خود را ایجاد کنید.

IFONT

iFont یکی از برنامه‌های معروف تغییر فونت گوشی برای اندروید و iOS است و هنوز هم یکی از بهترین‌ها است. چند سال پیش، نظرات منفی زیادی از سوی کاربرانی وجود داشت که گزارش دادند اپلیکیشن iFont پس از نصب گوشی‌هایشان را دچار مشکل کرده است. اما توسعه‌دهنده – Diyun برای انتشار به‌روزرسانی‌هایی که باگ‌ها را حذف می‌کردند، سریع عمل کرد، بنابراین استفاده از آن اکنون ایمن است. با iFont، شما این فرصت را دارید که از فونت‌های سفارشی شده خود استفاده کنید یا به راحتی فونت سیستم را تغییر دهید و فونت‌های مختلف را نصب کنید تا همه چیز منحصر به فرد شود. در برنامه، می‌توانید تمام فونت‌های موجود به زبان‌های مختلف را بررسی کنید، آن‌ها را انتخاب کنید تا روی صفحه‌کلید گوشی خود ببینید. علاوه بر این، می‌توانید فونت‌ها را ادغام کنید و یک رابط سفارشی برای دنبال کردن حال و هوای خود داشته باشید.

TEXT FONT GENERATOR

Text Font Generator که توسط Dricodes توسعه یافته است، چندین ویژگی جالب دارد. علاوه بر تغییر انواع فونت‌های پیش فرض سیستم، امکان گنجاندن متن‌های شیک در بیوگرافی اینستاگرام و همچنین در کپشن پست‌ها و استوری‌ها وجود دارد. با ابزارهای مختلف آن می‌توانید جهت متن را به سمت بالا، پایین، راست یا چپ تغییر دهید. در صورت تمایل، امکان قرار دادن فضای کمی بین حروف وجود دارد، گزینه‌ای بسیار محبوب برای کسانی که می‌خواهند توجه بیشتری را به متن خود جلب کنند. یکی دیگر از عملکردهای بسیار جالب برنامه این است که می‌توانید متون خود را رمزگذاری کنید و از محافظت کامل اطمینان حاصل کنید. و اگر می‌خواهید یکی از دوستانتان به فایل‌های رمزگذاری شده دسترسی داشته باشد، فقط یک رمز عبور را با او به اشتراک بگذارید!

جمع‌بندی

در این مطلب آموزش تغییر فونت گوشی را به طور کامل برای انواع دستگاه‌های اندرویدی توضیح دادیم تا دیگر مشکلی در رابطه با این موضوع نداشته باشید امیدواریم که برای شما مفید و کاربردی بوده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×