» آموزشی » عمر کارت گرافیک در ماینینگ
آموزشی

عمر کارت گرافیک در ماینینگ

1400-02-03 2,114

عمر کارت گرافیک در ماینینگ

عمر کارت گرافیک در ماینینگ : قبل از سال 2009 چیزی به اسم ارز رمزپایه وجود نداشت. با پیشرفت فناوری برای همگام سازی با تقاضای بسیار زیاد ، استخراج ارزهای رمزپایه برای بسیاری از رایانه های خانگی به واقعیت تبدیل شد. با گذشت سال‌ها ، فرآیند استخراج و کارایی آن با استفاده از سخت افزار بهتر بهبود یافته است.

واحدهای پردازش گرافیک (GPU) سال‌هاست که در فرآیند استخراج استفاده می‌شوند ، فقط به این دلیل که کارآیی بیشتری نسبت به نمونه های مشابه خود دارند. استخراج ارز رمزپایه در ابتدا با استفاده از CPU یا واحدهای پردازش مرکزی انجام می شد.

با این حال ، سرعت پردازش محدود و مصرف زیاد برق منجر به محدودیت خروجی می‌شود و روند استخراج مبتنی بر CPU را ناکارآمد می‌کند. استخراج مبتنی بر GPU مزایای متعددتری را در استفاده از CPU ارائه می‌دهد.

دکل استخراج GPU رایانه خاصی است که فقط با هدف استخراج ارزهای رمزپایه با استفاده از کارت گرافیک جمع شده است. به همین ترتیب ، یک کارت گرافیک می‌تواند مانند یک رایانه شخصی معمولی به نظر برسد ، دارای اجزای سخت افزاری مشابه رایانه شخصی معمولی است و حتی همان سیستم عامل رایانه شخصی معمولی را اجرا می کند.

کل مصرف برق یک دکل استخراج GPU اغلب بیش از 1000 وات است. یک پردازنده گرافیکی استاندارد ، دارای سرعت پردازش کلاک 3200 دستورالعمل 32 بیتی در هر ساعت است که 800 برابر بیشتر از پردازنده مرکزی است که فقط 4 دستورالعمل 32 بیتی را در هر ساعت اجرا می کند. اگر کارت گرافیک برای مدت زمان زیادی کار کند ممکن است هنگام استخراج آسیب ببیند. این در واقع عمر کارت گرافیک در ماینینگ را کاهش می دهد.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ام اس آی GeForce RTX 3060 GAMING X 12G

آیا استخراج می تواند به GPU من آسیب برساند؟

جواب این سوال کاملا به نحوه تنظیم و بهینه‌سازی کارت گرافیک شما بستگی دارد. اگر از تنظیمات مناسب استفاده کنید ، دیگر جای نگرانی نیست. مانند هر وسیله الکترونیکی ، کارت گرافیک هم در حین کار نیرو می گیرد و بیشتر این قدرت به گرما تبدیل می‌شود. هنگام بارگیری (بازی ، رندر ، استخراج و غیره …) ، این قطعات دا‌غتر از حد معمول می‌شوند. این گرما باید دور از هسته کارت گرافیک داغ  پخش شود. در برخی موارد ، استخراج مداوم کارت گرافیک می تواند ایمن تر از بازی باشد. هنگام استخراج با GPU ، بار به طور مساوی در طول زمان توزیع می‌شود.

بنابراین ، هیچ جهش حرارتی و افت ناگهانی وجود ندارد که بتواند عمر کارت گرافیک را در ماینینگ کاهش دهد. زمان بارگیری ، بافت ها و نقشه های مختلف وجود دارد که در زمان‌های مختلف هنگام بازی ، بار متفاوتی را بر روی پردازنده گرافیکی شما می‌گذارد.

این امر باعث می‌شود که گرمای کارت تا 70 درجه سانتی گراد یا حتی 80 درجه سانتیگراد بالا برود و سپس دوباره به 50 درجه سانتیگراد برسد. هنگام استخراج با تنظیمات صحیح ، بار حرارتی شما در کارت گرافیک باید کاملاً به طور مساوی در طول زمان توزیع شود ، به عنوان مثال ، یک کارت گرافیک می‌تواند در دمای 65 درجه سانتیگراد کار کند.

مقاله پیشنهادی : مشخصات کارت گرافیک مناسب ماینینگ

چگونه می توان از آسیب دیدن یا کوتاه شدن عمر GPU جلوگیری کرد؟

پیش‌تر گفتیم که در صورت استفاده صحیح از کارت گرافیک عمر کارت گرافیک در ماینینگ کاهش پیدا نمی‌کند و آسیب نمیبیند. برخی از استخراج کنندگان تمایل دارند کارت‌های گرافیک را بدون تهویه مناسب و با تمام توان اجرا کنند ، مخصوصاً وقتی صحبت از دکل های استخراج بزرگ باشد.

در نهایت ، منجر به گرم شدن بیش از حد کارت می‌شود. دمای بالا می‌توان عامل اصلی کاهش طول عمر GPU باشد ، بنابراین مهم است که بدانید چگونه از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کنید.  کارت‌های گرافیک معمولاً سطح تحمل حرارت بالایی دارند و به دامنه 80 درجه سانتی گراد یا حتی بیشتر می‌رسند ، به شما توصیه می‌کنیم دائماً دمای کارت‌های گرافیک خود را بررسی کنید تا ببینید چقدر گرم می‌شود.

فن‌ها هم می توانند مشکل ایجاد کنند. توصیه می شود فن‌های ماینینگ را که معمولاً با همان سرعت کار می کنند جایگزین کنید زیرا آنها تنها اجزای  کارت گرافیک هستند که بسیار سریع فرسوده می‌شوند. اگر فن‌ها عملکرد مناسبی نداشته باشند ، سایر اجزای کارت گرافیک نیز در معرض خطر هستند. اطمینان حاصل کنید که فن‌ها قطعات برق شما را خنک می کنند – حتی اگر دمای کلی پردازنده گرافیکی را پایین نگه دارید ، گرم شدن بیش از حد اجزای برق منجر به نتیجه ای فاجعه بار می‌شود.

اورکلاک کردن یک قسمت اساسی استخراج رمزنگاری است. نکته خوب این است که در واقع نمی‌تواند به کارت‌های مدرن آسیب برساند ، زیرا دارای یک مکانیسم محافظ داخلی است که هر زمان که تنظیم را اشتباه انجام دهید کارت را خاموش می کند. در واقع باید خیلی سخت تلاش کنید تا با اورکلاک کردن کارت شما صدمه جسمی وارد کند زیرا این کارت حتی از راه دور همان تأثیری که در میزان جریان مصرفی و دما دارد را ندارد.

محصول پیشنهادی : کارت گرافیک زوتک GAMING GeForce RTX 3050 Twin Edge OC 8G

استخراج چه آسیب هایی را به کارت گرافیک شما وارد می کند؟

همانطور که گفته شد ، بسیار کم . با این حال ، شما باید از درجه حرارت بالا جلوگیری کنید و مطمئن شوید که منبع تغذیه مناسبی دارید – اقدامات پیشگیرانه اصلی برای اطمینان از اینکه کارت گرافیک شما سال‌ها به صورت یکپارچه کار خواهد کرد وجود دارد. به طور کلی ، گرما مهم‌ترین نگرانی هنگام کاهش عمر کارت گرافیک شما است.

محصول پیشنهادی : کارت گرافیک ایسوس PH-GTX1650-O4G

سخت افزار استخراج شما قبل از تعویض دقیقاً چه مدت دوام خواهد داشت؟

کارت‌های گرافیک اجزای پیشرفته و سختی هستند که برای مقاومت در برابر گرمایش و سرمایش مداوم بازی های ویدیویی فشرده و ارائه گرافیک ساخته شده اند. 5 سال یک عمر نسبتاً متوسط ​​خواهد بود. حتی کارت‌هایی وجود دارند که مانند ارز رمزنگاری شده به دهه دوم فعالیت خود نزدیک می شوند.

تغییرات کوچکی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش عمر کارت گرافیک در ماینینگ از کارت خود انجام دهید. اگر در جایی با برق گران زندگی می‌کنید ، استخراج 100 درصدی ممکن است هزینه شما را بیشتر کند.

شما می‌توانید کارت های خود را به همان سرعتی که اجرا می‌کنید ، اجرا کنید ، اما با برق اضافی که برای اجرای کارت‌ها در حداکثر توان مصرفی هزینه می‌شود ، هرگونه سود حاصل از آن لغو می‌شود.

مقاله پیشنهادی : بهترین کارت گرافیک‌های ماینینگ

آیا خرید کارت گرافیک دست دوم بی‌خطر است؟

به‌طور کلی ، پاسخ “بله” است. بیشترین خطر هنگام خرید کارت گرافیک دست دوم این است که ممکن است برای استخراج استفاده می‌شدند. کارت هایی که برای استخراج استفاده می‌شود اغلب با قدرت تمام برای چندین روز ، چند هفته یا حتی ممکن است ماه‌ها همزمان کار کنند.

خرید کارت های گرافیک دست دوم از استخراج کنندگان بیت کوین خطرات ذاتی را به همراه دارد. به‌طور کلی لوازم الکترونیکی قدیمی می توانند دهه‌ها بدون مشکل کار کنند ، به شرطی که قطعات متحرک نداشته باشند و خارج از استانداردهای عملیاتی خود در معرض شرایط شدید قرار نگیرند.

کارت‌های گرافیک استفاده شده در ماینینگ ، حداقل از نظر سخت افزار مورد استفاده ، انتخاب چندان بدی نیستند. انتظار داشته باشید که عمر کارت گرافیک در ماینینگ حداقل بیش از 5 سال باشد ، البته به شرط آنکه از یک برند با کیفیت بالا باشد ، نه فقط از یک پردازنده گرافیکی سطح بالا. به عنوان مثال ، یک پردازنده گرافیکی ایسوس احتمالاً بیش از یک گیگابایت دوام خواهد آورد.

محصول پیشنهادی : کارت گرافیک ایسوس TUF RTX 3070 O8G GAMING

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×