» آموزشی » مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید چگونه است؟
آموزشی

مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید چگونه است؟

1401-04-28 1,040

اکثر کاربران اندروید می‌دانند که اگر دیگر نمی‌خواهید برنامه‌ها را ببینید، می‌توانید آن‌ها را از تلفن اندرویدی غیرفعال یا حذف کنید. اما اگر نمی‌خواهید داده‌های برنامه را حذف کنید، یا همچنان می‌خواهید توانایی استفاده آسان از آن در هر زمان را داشته باشید، چه کار باید کرد؟ حتی با ایمن‌ترین صفحه قفل دنیا، همیشه این احتمال وجود دارد که بالاخره یک نفر بتواند تلفن قفل شما را در دست داشته باشد. اگر چنین اتفاقی افتاد، خوب است بدانید که می‌توانید حساس‌ترین برنامه‌های خود را با خواندن این مقاله در مورد مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید ، از دید بقیه افراد پنهان نگه دارید. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید. دلایل زیادی برای مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید موبایل شما وجود دارد.

با توجه به اینکه پرداخت‌های موبایلی اکنون در همه جا وجود دارد، بسیاری از ما داده‌های مالی حساسی را در تلفن‌های خود داریم که برای هر کسی که از صفحه قفل عبور می‌کند قابل دسترسی است. و از آنجایی که والدین ممکن است نیاز داشته باشند فرزندان خود را از دیدن چیزهایی که نباید ببینند، باز دارند، می توانند برنامه ها را مخفی کنند و از سایر فناوری‌های قفل محتوا در دستگاه‌های فرزندان خود استفاده کنند. حتی اگر می‌خواهید هنگام قرض دادن دستگاه خود به یکی از دوستان یا اعضای خانواده، چیزها را خصوصی نگه دارید، خوب است بدانید که مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید شما آسان است با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که مخفی کردن اپلیکیشن به حریم خصوصی کامل داده‌های شما دست نمی‌یابد. در این مقاله، روش‌های مختلفی را به شما نشان می‌دهیم تا برنامه‌ها را پنهان کنید.

برای اجرای نرم افزار های گوشی روی کامپیوتر مقاله اجرای برنامه اندروید بر روی کامپیوتر را مطالعه کنید.

نحوه مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید

بسته به نوع تلفن اندرویدی که دارید، چند روش مختلف وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای مخفی کردن اپلیکیشن  در اندروید استفاده کنید.

مخفی کردن برنامه در گوشی سامسونگ

در اینجا نحوه مخفی کردن اپلیکیشن در گوشی سامسونگ آورده شده است. همه گوشی‌های سامسونگ تنظیمات یکسانی ندارند، اما این روش برای اکثر آن‌ها باید کار کند:

 • کشوی برنامه خود را باز کنید.
 • روی سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید.
 • تنظیمات صفحه اصلی (یا فقط تنظیمات) را باز کنید.
 • گزینه Hide apps را انتخاب کنید.
 • برنامه(هایی) را که می‌خواهید پنهان کنید انتخاب کنید.
 • از طریق دکمه Apply  یا انجام شد آن را تأیید کنید.

برای خرید گوشی های سامسونگ به صفحه خریدانواع گوشی سامسونگ در فروشگاه بانی نو بروید.

مخفی کردن برنامه در گوشی ال جی

برخی از تلفن‌های ال جی به شما امکان می‌دهند برنامه‌ها را از طریق تنظیمات صفحه اصلی پنهان کنید. برای مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید ال جی مراحل زیر را باید طی کنید:

 • برای باز کردن تنظیمات صفحه اصلی، صفحه اصلی را فشار دهید و نگه دارید.
 • گزینه Hide apps را باز کنید.
 • هر برنامه(هایی) را که می‌خواهید پنهان کنید، انتخاب کنید.
 • از طریق دکمه Done تایید کنید.

برای بلاک کردن شماره تلفن بر روی گوشی های مختلف مقاله طریقه بلاک کردن شماره در انواع گوشی ها را بخوانید.

مخفی کردن برنامه در گوشی شیائومی

گوشی‌های شیائومی دارای ویژگی قفل برنامه داخلی هستند، اما باید آن را پیکربندی کنید. در اینجا نحوه مخفی کردن برنامه‌ها در گوشی شیائومی آمده است:

 • تنظیمات خود را باز کنید.
 • روی App lock و سپس نماد چرخ دنده ضربه بزنید.
 • روی برنامه‌های مخفی ضربه بزنید.
 • روی Manage hidden apps ضربه بزنید.
 • برنامه‌هایی را که می‌خواهید پنهان کنید انتخاب کنید.

بعداً، می‌توانید با بزرگ‌نمایی در صفحه اصلی و باز کردن قفل برنامه با اثر انگشت، برنامه‌هایی را که پنهان کرده‌اید را پیدا و استفاده کنید.

مخفی کردن برنامه در گوشی OnePlus

گوشی‌های OnePlus دارای ویژگی به نام پوشه فضای مخفی هستند که به شما امکان می‌دهد برنامه‌ها را مخفی کنید. حتی می‌توانید پوشه فضای مخفی را با رمز عبور محافظت کنید تا مطمئن شوید که برنامه‌های شما بیشتر پنهان می‌مانند. در اینجا نحوه مخفی کردن برنامه در گوشی OnePlus آمده است:

 • کشوی برنامه را باز کنید و به سمت راست بکشید.
 • برای افزودن برنامه‌ها روی + ضربه بزنید.
 • برای تأیید روی علامت بزنید.
 • روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.
 • فعال کردن رمز عبور را انتخاب کنید و یک رمز عبور قوی برای حداکثر امنیت تنظیم کنید.

مشاهده لیست قیمت گوشی های شیائومی در صفحه انواع گوشی xiaomi

مخفی کردن برنامه در گوشی هواوی

گوشی‌های هواوی دارای یک پوشه خصوصی به نام PrivateSpace هستند که می‌توانید برنامه‌ها را به همراه فایل‌ها مخفی کرده و با اثر انگشت قفل کنید. اگرچه نمی‌توانید برنامه‌ها را از صفحه اصلی خود به PrivateSpace منتقل کنید باید دوباره آن‌ها را مستقیماً در پوشه PrivateSpace بارگیری کنید. ابتدا باید PrivateSpace را با رفتن به Settings > Security & privacy < PrivateSpace راه اندازی کنید. با پیکربندی آن، در اینجا نحوه مخفی کردن برنامه در تلفن Huawei خود آورده شده است:

 • PrivateSpace را با اثر انگشت خود باز کنید.
 • هر برنامه‌ای را که می‌خواهید خصوصی نگه دارید دانلود کنید. به همین راحتی برنامه‌های خود را مخفی کردید.

برای پیدا کردن بهترین مرورگر برای گوشی خود مقاله بهترین مرورگر اندروید چیست را حتما بخوانید.

معرفی برنامه مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید

Hide It Pro

این برنامه به عنوان برنامه مدیریت صدا نیز شناخته می‌شود. این اپلیکیشن مخفی کردن برنامه‌ها را تا زمانی که دانلود و بر روی دستگاه شما نصب شده است بسیار ساده می‌کند. همانطور که نصب در حال انجام است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که حفاظتی را که ارائه می‌کند تنظیم کنید. سپس ‌‍می‌توانید از یک پین یا رمز عبور به عنوان امنیت استفاده کنید. پنهان کردن فایل‌ها و داده‌ها حتی اگر نیاز به دسترسی ریشه داشته باشد، ساده می‌شود. قبل از استفاده از دسترسی ریشه، مطمئن شوید که دانش کافی در مورد آن دارید. این محافظت ایمن را برای محتوای پنهان فراهم می‌کند و می‌تواند تصاویر، فیلم‌ها و موارد دیگر شما را مخفی کند.

برنامه مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید

DU Privacy Vault App

این برنامه برای مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید کار می‌کند و دارای چندین ویژگی است که به شما این امکان را می‌دهد که حتی از یک سند کوچک محافظت کنید. با استفاده از این برنامه، می‌توانید برنامه‌های جداگانه خود را از دیگران قفل یا مخفی کنید. همچنین به شما کمک می‌کند تا فایل‌های عکس، فایل‌های ویدئویی و بسیاری موارد دیگر را مخفی کنید. برای امنیت بیشتر، شما مجهز به قفل کردن همه آن‌ها با رمز عبور هستید. همچنین می‌توانید رمز عبور را تغییر دهید. قفل الگو و قفل رمز عبور برای تنظیم رمز عبور برای استفاده شما در دسترس هستند. تماس‌های شما نیز می‌توانند مخفی شوند. ویژگی Break-in Alert آن به شما کمک می‌کند زمانی که یک فرد ناشناس قصد ورود به سیستم را دارد، عکس شخص گرفته شده است.

برنامه مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید

Parallel Space

برنامه‌ای را که می‌خواهید مخفی کنید انتخاب کنید و روی Add To Parallel Space ضربه بزنید، وقتی به صفحه اصلی رسیدید، یک بار دیگر برنامه را انتخاب کنید، مجوزهای لازم را به آن بدهید تا برنامه از فضای کاری خود استفاده کند و سپس ثبت نام کنید. برای یک حساب کاربری در برنامه اگر از قبل دارید فقط کافی است وارد شوید. اکنون برنامه را از منوی اصلی حذف کنید و راه اندازی خواهد شد.

برنامه مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید

جمع‌بندی

ما کارهای زیادی را در گوشی‌های هوشمندمان انجام می‌دهیم، مانند بازی کردن، لذت بردن از فیلم، گرفتن عکس‌های خوب و غیره. اما گاهی اوقات ما به حفظ حریم خصوصی خود از افراد فضول، بچه‌ها و تقریباً هر نوع شخص ثالثی نیاز داریم تا اجازه برای دسترسی به چیزی در دستگاه اندروید ما را نداشته باشند. این محتویات حساس که نیاز به محافظت از چشم‌های عمومی دارند، نیازمند این هستند که شما با مخفی کردن اپلیکیشن در اندروید از طریق برنامه‌های مختلف یا تنظیمات خود گوشی آن‌ها را مخافظت کنید که در این مقاله ما هر دوی این روش‌ها را برای شما ارائه دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×