بانی نو
No products in the cart.

نحوه صحیح شارژ موبایل

نحوه ی صحیح شارژ موبایل

در این مقاله می‌خواهیم درمورد نحوه‌ صحیح شارژ موبایل صحبت کنیم. در ابتدا باید برای شناخت باتری و کارکرد آن تعاریفی ارائه دهیم. میلی آمپر، یعنی میزان ظرفیت ذخیره‌سازی که یک باتری برخوردار است. ظرفیت ذخیره کردن انرژی معادل یک هزارم آمپر در یک ساعت می‌باشد و شما می‌توانید این میزان را با توان الکتریکی اندازه‌گیری کنید.

ازآنجایی که ظرفیت باتری یکی از مهمترین‌ مواردی است که در خرید باتری گوشی باید به آن توجه کنیم، پیشنهاد ما به شما این است که بیشترین ظرفیت را برای مدل گوشی خود انتخاب کنید.

در این قسمت می‌خواهیم در مورد اینکه باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه می‌دارد و باتری سالم چند ساعت کار می کند، برای شما توضیح دهیم. با توجه به اینکه محاسبه ظرفیت باتری موبایل، تاثیر مستقیمی روی میزان ذخیره‌سازی انرژی باتری گوشی شما دارد، باید به این نکات توجه داشته باشید.

میزان کارکرد و سلامت باتری موبایل به میزان میلی‌آمپر و ظرفیت آن بستگی دارد. هرگاه گوشی شما کارایی خود را از دست داد، در‌واقع ظرفیت باتری کاهش پیدا کرده است. به‌این صورت که هر چه‌قدر گوشی از ظرفیت و میلی‌آمپر بالاتری برخوردار باشد، عمر مفید گوشی شما نیز بیشتر است. گوشی‌های مختلف بنابر ویژگی‌های خاص خود، میزان ظرفیت مشخصی نیز دارند. یعنی میزان مصرف انرژی برای هر باتری متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که هر چه‌قدر میزان میلی‌آمپر در باتری بیشتر باشد، در واقع انرژی الکتریکی بیشتری مصرف خواهد کرد. هر چه قدر این ظرفیت بالاتر می‌رود در واقع گوشی می‌تواند مدت زمان بیشتری در خود شارژ ذخیره داشته باشد.

در ادامه همراه ما باشید تا با طریقه صحیح شارژ باتری موبایل آشنا شوید.

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

از جمله مهم‌ترین مواردی که باید به آن اشاره کرد، میزان شارژ کردن باتری موبایل است. برای افزایش طول عمر و سلامت باتری گوشی باید به بهترین روش آن را شارژ کنید. میزان شارژ کردن گوشی اهمیت زیادی دارد  و باید به‌ مدت زمانی که آن را شارژ می‌کنید توجه داشته باشید. مقدار شارژ‌شدن گوشی تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت و عملکرد باتری موبایل شما خواهد داشت. پس مدت‌زمان مناسبی را برای شارژ کردن آن در نظر بگیرید.

باتری گوشی‌ها از جنس لیتیومی هستند و در‌صورتی که مدت زمان زیادی در برق قرار گیرند مورد آسیب قرار می‌گیرند. پس توصیه‌ی ما این است که قبل از این که گوشی شما به 20درصد رسید، آن را به شارژ وصل کرده و قبل از اینکه به 100 برسد آن را از برق خارج کنید تا آسیبی به گوشی شما وارد نشود.

نحوه صحیح شارژ لپ تاپ را در این بلاگ مورد مطالعه قرار دهید

طریقه صحیح شارژ گوشی

  • از شارژرهای اصلی استفاده کنید.
  • از پاوربانک فقط در مواقع ضروری استفاده کنید.
  • زمانی که گوشی به برق متصل است از آن استفاده نکنید.
  • باتری را در جای گرم قرار ندهید.
  • باتری را 100در صد و فول شارژ نکنید.

باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه می دارد؟

میزان ذخیره‌سازی انرژی باتری به ظرفیت گوشی شما بستگی دارد. برای اینکه گوشی شما مدت زمان بیشتری را شارژ در خود نگه دارد، از ساده‌ترین روش‌ها استفاده کنید. در حالت کلی گوشی‌های سالم قادر هستند یک روز کامل در خود شارژ نگه دارند. و این زمانی ممکن است که باتری سالم باشد در غیر این صورت شارژ آن دچار مشکل می‌شود.

چگونه مدت زمان شارژ گوشی را کاهش دهیم؟

  • گوشی را در حالت پرواز قرار دهید.
  • گوشی را در حالت ذخیره شارژ قرار دهید.
  • قاب گوشی را از آن جدا کنید.
  • در زمان اتصال به شارژ گوشی را خاموش کنید.
  • در زمان اتصال به شارژ از گوشی استفاده نکنید.

با انجام هر کدام از این موارد، شما مدت زمان شارژ شدن گوشی خود را تا حد زیادی کاهش می‌دهید و اگر از آن دسته هستید که گوشی شما مدت زمان طولانی برای شارژ شدن نیاز دارد، توصیه می‌شود از یکی از این روش‌ها برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید.

بهترین راه‌ برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ را در این بلاگ مطالعه نمایید

نحوه ی صحیح شارژ موبایل

عوامل اثرگذار بر روی دوام باتری گوشی‌های هوشمند

عمر مفید باتری گوشی هوشمند شما پیش از اینکه آن را خریداری کنید، مشخص شده است. اما این که عمر مفید آن کوتاه‌تر و یا طولانی‌تر شود بستگی به عادت‌های شما در استفاده از آن دارد. در زیر به برخی از عواملی که بر عمر باتری‌ها تاثیر می‌گذارد اشاره می‌کنیم:

چرخه‌ی شارژ

در باتری گوشی‌های هوشمند تعدادی چرخه شارژ/تخلیه در نظر گرفته شده، بنابراین اکثر اوقات شما مجبور نیستید که آن‌ها را تعویض کنید. در هر حالت عمر باتری به تدریج و با گذشت زمان ثابت نخواهد ماند و رفته رفته کاهش می‌یابد. واکنش‌های شیمیایی باعث می‌شوند تا لیتیوم داخل باتری‌ها در طول چرخه‌ی طبیعی شارژ/تخلیه شوند.

دما

خطر دیگری که گوشی شما را تهدید می‌کند میزان دما می‌باشد. شارژ باتری در یک محیط گرم به اندازه یک محیط سرد برای منبع تغذیه تلفن مضر است. معمولا این تجربه را دارید که در صورت راغ شدن گوشی شما، شارژ آن نیز سریع تر تمام می‌شود. گرمای بیش از حد گوشی باعث متورم شدن و یا حتی انفجار آن می شود. در مقابل نیز اگر گوشی خود را در محیط سرد شارژ کنید، می بینید که دیرتر شارژ می شود که در این حالت باعث کاهش ظرفیت باتری در طول زمان می شود.

شارژر

از جمله موارد مورد توجه دیگر، نوع شارژ مورد استفاده شماست. باتری ها به صورتی طراحی شده اند که در راندمان مشخصی شارژ شوند که این موضوع باعث می شود که از تولید گرمای اضافی جلوگیری شود. جهت افزایش طول عمر باتری خود فقط از شارژرهای پیشنهادی توسط سازنده ی آن استفاده کنید. در مورد شارژر هایی که نوید شارژ سریع تری را می دهند مراقب باشید. اگر گوشی شما مختص شارژ سریع نباشد، نباید از محصولات شارژ سریع استفاده کنید، زیرا این محصولات به‌سرعت دمای باتری را افزایش داده و این موضوع نیز ظرفیت باتری را کاهش می‌دهد.

برای شناخت بهترین پردازنده‌ های موبایل ، این بلاگ را مورد مطالعه قرار دهید.

شیوه‌های اشتباه شارژ باتری

برای افزایش طول عمر باتری با شارژ صحیح، بهتر است از روش های نادرست هم آگاه باشید. موارد زیر از جمله عادت هایی هستند که طول عمر باتری را در طول زمان کاهش می دهند.

استفاده از گوشی در حین شارژ

اگر همزمان با شارژ کردن گوشی خود از آن استفاده کنید، بدلیل اینکه همزمان باید انرژی قطعات دیگر مانند نمایشگر و … تامین شود، راندمان شارژ کاهش می یابد و دمای گوشی نیز افزایش می یابد. کشمکش بین استفاده از گوشی و شارژ باتری، باعث داغی ببیش از حد باتری شده و به آن آسیب می زند.

 تا وقتی که شارژ باتری به صفر نرسد، آن را شارژ نمی‌کنید

طبق گفته های Battery University، اگر اجازه دهید شارژ باتری شما به کم‌ترین حد خود برسد و سپس آن را شارژ کنید، با این کار عمر آن را کاهش داده اید و اگر شارژ آن را بین 30 الی 80 درصد نگه دارید، طول عمر آن را حفظ کرده اید. از این رو اگر نمی خواهید هر 6ماه یک بار باتری گوشی خود را تعویض کنید، اجازه ندهید که شارژ آن کاملا تخلیه بشود.

شارژ کردن بیش‌ از حد گوشی

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که همیشه گوشی خود را در حالت شارژ قرار می دهید، باید بدانید این کار به باتری شما آسیب وارد می کند. شارژ بیش از حد، از دلایل کاهش طول عمر باتری می باشد. پس بهتر است گوشی خود را بیش از حد و زمان مورد نیاز شارژ نکنید تا طول عمر باتری را کاهش ندهید.

چنانچه با وجود انجام دادن هرکدام از این راهکارها باتری شما ضعیف شده باشد وقت آن رسیده است که باتری خود را عوض کنید.

پیش از خرید موبایل، توصیه می‌کنیم بلاگ نکات مهم در خرید شارژر موبایل را از دست ندهید

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم نکاتی که در هنگام شارژ گوشی باید رعایت کنید را بررسی کرده و نحوه صحیح شارژ کردن موبایل را بررسی کنیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشیم که با آن بتوانید بیشترین بهره را از باتری موبایل خود ببرید. در صورتی که سوالی برای شما بدون پاسخ باقی مانده بود، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*