» آموزشی » آموزش دانلود از یوتیوب با گوشی و کامپیوتر
آموزشی

آموزش دانلود از یوتیوب با گوشی و کامپیوتر

1401-04-20 958

قصد دارید یک ویدیوی یوتیوب را دانلود کنید؟ ممکن است تا به حال برایتان پیش آمده باشد در هنگام گشت و گذار در یوتیوب باشید و با ویدیویی مواجه شوید که بخواهید آن را دانلود کنید اما نحوه آموزش دانلود از یوتیوب را ندانید. در حالی که یوتیوب اصلی فقط برای چند ویدیوی انتخاب شده در چند مکان انتخاب شده دانلود می‌کند، راه‌هایی برای آموزش دانلود کلیپ از یوتیوب که می‌خواهید در هر زمان وجود دارد. اولین روش آموزش دانلود از یوتیوب که برای شما در این مطلب ارائه می‌دهیم، گزینه پولی، YouTube Premium است. این روش شما را از تحمل بیشتر تبلیغات نجات می‌دهد، اما هزینه آن ممکن است برای برخی سنگین باشد. می‌توانید با پرداخت 11.99 دلار در ماه (یا 17.99 دلار در ماه برای طرح خانواده) در YouTube Premium مشترک شوید.ویژگی مورد علاقه اکثریت در این نسخه از یوتیوب، فقدان کامل تبلیغات ارائه شده توسط گوگل است.

هیچ بنر، هیچ پیش نمایش و تبلیغات بینابینی وجود ندارد. با این حال، اگر یک کانال یوتیوب بخواهد تبلیغی را در یک ویدیو جاسازی کند، YouTube Premium آن تبلیغات تعبیه شده توسط یوتیوبر را فیلتر نخواهد کرد. YouTube Premium همچنین دارای قابلیت دانلود ویدیوها است. اگر YouTube Premium دارید، یک دکمه دانلود در مرورگر وب یا برنامه تلفن خود خواهید داشت. توجه داشته باشید که یوتیوب می‌گوید که دانلودها تا زمانی که حداقل هر سی روز یک بار به اینترنت متصل باشید حفظ می شوند. به این ترتیب، YouTube می‌تواند تأیید کند که همچنان کاربر YouTube Premium هستید. راه آسانی برای تبدیل آن دانلود به یک فایل ویدئویی قابل استفاده در یک دستگاه دسکتاپ به شما داده نشده است، بنابراین اگر می‌خواهید از آن ویدیو برای هر کاری غیر از تماشای آفلاین استفاده کنید، تا حدودی شانسی ندارید. در مورد iOS هم همینطور است.

آموزش دانلود از یوتیوب اندروید

Y25s Downloader برای یوتیوب:

Y25s وب سایتی است که ویدیوها را از YouTube به کامپیوتر شما دانلود می‌کند و پس از آن می‌توانید فایل‌ها را به دستگاه اندروید خود منتقل کنید. راه دیگری برای استفاده از Y25s از طریق تلفن یا تبلت اندرویدی شما با استفاده از مرورگر وب مانند کروم یا فایرفاکس است. مراحل آموزش دانلود از یوتیوب برای اندروید به شرح زیر است:

  1. از Y25s دیدن کنید و URL ویدیوی یوتیوب را وارد کنید، سپس Start را انتخاب کنید.

نکته: هنگام استفاده از Y25 از دستگاه اندروید، پیوند یوتیوب را از برنامه یوتیوب کپی کنید. به ویدیو بروید، سپس روی Share > Copy link ضربه بزنید.

  • کیفیت ویدیویی را که می‌خواهید دانلود کنید انتخاب کنید، سپس Get Link را انتخاب کنید. ممکن است چند ثانیه یا بیشتر طول بکشد تا ویدیو به MP4 تبدیل شود.
  • اگر ویدیوی یوتیوب را از کامپیوتر خود دانلود می‌کنید، mp4  را به عنوان قالب انتخاب کنید و پوشه‌ای را برای ذخیره ویدیوی یوتیوب انتخاب کنید. در صورت تمایل نام ویدیو را تغییر دهید. (در اندروید، نمی‌توانید پوشه‌ای انتخاب کنید یا نام فایل را تغییر دهید.)
  • پس از بارگیری ویدیوی یوتیوب در کامپیوتر، فایل را به اندروید خود منتقل کنید تا آن را تماشا کنید.

اگر به دنبال پلیر فیلم قوی هستید، بلاگ قویترین نرم افزار پخش فیلم در سال 2021 را از دست ندهید

آموزش دانلود از یوتیوب با گوشی

دانلود با اپلیکیشن رایگان

دانلود فیلم‌های YouTube با یک برنامه Android از فروشگاه Google Play غیرممکن است. گوگل آن را قفل کرده است. با این حال‌، می‌توانید برنامه‌های ‌دانلود را از طریق فایل‌های APK مانند TubeMate پیدا کنید. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

1- TubeMate را ‌دانلود و روی تلفن Android خود نصب کنید. ممکن است لازم باشد تنظیمات امنیتی خود را تغییر دهید.

2- TubeMate را باز کنید و یک ویدیوی YouTube را جستجو کنید.

3- روی دکمه سبز ‌دانلود ضربه بزنید.

4- از لیست گزینه‌های کیفیت و قالب انتخاب کنید. روی دکمه سبز ‌دانلود ضربه بزنید.

5- برای یافتن فیلم خود‌، روی نماد لیست ‌دانلود‌ها در فهرست پایین ضربه بزنید. یا با ضربه زدن روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست منوی TubeMate به لیست ‌دانلود‌ها دسترسی پیدا کنید.

6- برای ذخیره آن در مکان جدید‌، تغییر نام آن و سایر اقدامات‌، روی نماد سه نقطه در کنار یک فیلم ضربه بزنید.

دانلود از داخل خود یوتیوب پولی

یوتیوب را باز کنید. روی نماد برنامه یوتیوب، که شبیه یک مثلث سفید در پس‌زمینه قرمز است، ضربه بزنید. اگر وارد شده باشید، با انجام این کار، صفحه اصلی یوتیوب شما باز می‌شود. اگر وارد نشده‌اید، پروفایل خود را انتخاب کنید یا روی SIGN IN ضربه بزنید، سپس آدرس ایمیل و یا رمز عبور خود را وارد کنید.

مرحله اول

روی نماد پروفایل خود ضربه بزنید. در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش قرار دارد. با این کار منوی حساب شما باز می‌شود.

مرحله دوم

روی دریافت YouTube Red ضربه بزنید. این گزینه را نزدیک وسط منو پیدا خواهید کرد.

مرحله سوم

روی TRY IT FREE ضربه بزنید. این یک دکمه آبی در سمت راست بالای صفحه نمایش است. در آیفون، روی GET YOUTUBE RED ضربه بزنید، سپس در صورت درخواست اپل آیدی یا تاچ آیدی خود را وارد کنید. سپس می‌توانید به مرحله «انتخاب ویدیو» بروید.

مرحله چهارم

اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید هنگامی که از شما خواسته شد، یک روش پرداخت موجود را انتخاب کنید، یا روی افزودن یک [روش] (به عنوان مثال، افزودن کارت) ضربه بزنید و جزئیات روش را وارد کنید.

مرحله پنجم

رمز عبور یوتیوب خود را وارد کنید. روی فیلد نوشتاری Verify your password  ضربه بزنید، سپس رمز عبور حساب Google خود را تایپ کنید.

مرحله ششم

روی خرید که در پایین صفحه است ضربه بزنید. تا زمانی که گذرواژه و روش پرداخت شما هر دو بررسی شوند، انجام این کار به شما یک ماه YouTube Red رایگان می‌دهد. YouTube Red معمولاً 9.99 دلار در ماه در گوشی‌های اندروید و 12.99 دلار در ماه در iPhone هزینه دارد.

مرحله هفتم

یک ویدیو را انتخاب کنید. ویدیویی را که می‌خواهید دانلود کنید جستجو کنید، سپس روی ویدیوی مورد نظر ضربه بزنید تا باز شود.

مرحله هشتم

روی دانلود ضربه بزنید. این گزینه در زیر ویدیو قرار دارد. در برخی از نسخه‌های برنامه YouTube، ممکن است فقط یک فلش رو به پایین باشد. با انجام این کار یک منوی پاپ آپ باز می شود.

مرحله نهم

کیفیت ویدیو را انتخاب کنید سپس روی DOWNLOAD ضربه بزنید که در پایین منو قرار دارد. با انجام این مراحل آموزش دانلود از یوتیوب،  ویدیو بر روی گوشی هوشمند شما دانلود می‌شود.

در صورتی که به دنبال یکی آنتی ویروس خوب هستید، بلاگ بهترین آنتی ویروس رایگان را از دست ندهید

آموزش دانلود از یوتیوب با کامپیوتر

پس از آموزش دانلود از یوتیوب با گوشی، نوبت به این می‌رسد که آموزش دانلود از یوتیوب برای کامپیوتر را برای شما توضیح دهیم.

  1. YTD Video Downloader را دانلود و نصب کنید.
  2. با استفاده از مرورگر خود به ویدیوی یوتیوب که ‌می‌خواهید دانلود کنید بروید.
  3. آدرس یوتیوب را از مرورگر خود در قسمت URL YTD کپی کرده و جایگذاری کنید.

به طور پیش فرض، فایل ویدیویی به صورت MP4 دانلود و ذخیره می‌شود و در پوشه C:\Users\[yourname]\Documents شما قرار می‌گیرد. با این حال، می‌توانید مکان دانلود را با کلیک بر روی پوشه کنار “ذخیره در” تغییر دهید.

  • روی دکمه دانلود در YTD کلیک کنید.

برنامه وضعیت دانلود شما را نشان می‌دهد. بسته به طول ویدیو، ممکن است از چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد.

آموزش دانلود از یوتیوب با کامپیوتر

برای تنظیم رزولیشن رایانه، بلاگ نرم افزار تنظیم رزولوشن کامپیوتر را مطالعه نمایید

دانلود برنامه Youtube

برای دانلود برنامه یوتیوب لازم است به گوگل پلی مراجعه کنید و نسبت به دانلود آن اقدام کنید، از سوی دیگر در بسیاری از گوشی‌ها به صورت پیش فرض برنامه یوتیوب نصب شده است.

لازم است از همین ابتدا بدانید که پلتفرم یوتیوب در ایران فیلتر است و باید در ابتدا یک برنامه فیلترشکن نصب کنید و پیش از ورود به این برنامه فیلترشکن خود را روشن کنید.

در صورتیکه برنامه Youtube روی سیستم شما نصب نیست از زیر دانلود کنید.

برای دانلود Youtube کلیک کنید.

جمع‌بندی

در میان ویدیوهای یوتیوب، موارد زیادی وجود دارد که می‌خواهید به‌صورت آفلاین تماشا کنید، به‌خصوص اگر جایی با اتصال اینترنت ضعیف یا حتی بدون اینترنت هستید. چه بخواهید یک موزیک ویدیو را ذخیره کنید تا بتوانید هر زمان که خواستید به آهنگ گوش دهید یا کل فیلمی را که شخصی پست کرده است بگیرید، با آموزش دانلود کلیپ از یوتیوب که برای شما ارائه دادیم دیگر مشکلی در این موضوع نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×