» آموزشی » سایز عکس ها را در اینستاگرام بدانید
آموزشی

سایز عکس ها را در اینستاگرام بدانید

1401-04-20 2,010

هنگامی که شما قصد اشتراک‌گذاری عکس‌ها و ویدیوهایتان را در اینستاگرام داشته باشید، دو نکته اصلی وجود دارد که باید همیشه در نظر بگیرید: نسبت تصویر و سایز عکس در اینستاگرام .

نسبت عکس اینستاگرام (بعد): بعد تصویر به عرض تصویر نسبت به ارتفاع آن اشاره دارد. این به عنوان یک نسبت بیان می‌شود، مانند 4:5 یا 9:16، که رقم اول نشان دهنده عرض و رقم دوم نشان دهنده ارتفاع عکس است. مهم است که مطمئن شوید عکس‌ها و ویدیوهای شما مطابق با دستورالعمل‌های اینستاگرام هستند، در غیر این صورت، برش داده می‌شوند تا متناسب با نسبت پشتیبانی‌شده باشند که این موضوع می‌تواند منجر به از بین رفتن بخشی از تصویر شما شود. خوشبختانه، ابزار برش Later نسبت‌هایی را برای اینستاگرام، پینترست و توییتر توصیه می‌کند بنابراین همیشه می‌توانید مطمئن شوید که پست‌هایتان قبل از اشتراک‌گذاری کاملاً بهینه شده‌اند.

سایز عکس در اینستاگرام (رزولوشن): سایز (یا وضوح) به تعداد پیکسل‌هایی که عرض و ارتفاع عکس یا ویدیوی شما را تشکیل می‌دهند اشاره دارد که مانند نسبت ابعاد، اندازه با دو عدد بیان می‌شود. اولی نشان دهنده عرض و دومی نشان دهنده ارتفاع. به عنوان مثال، اندازه تصویر 1080 پیکسل در 1080 پیکسل بسیار بزرگتر از سایز عکس 50 در 50 پیکسل است. پس چرا سایز عکس در اینستاگرام اهمیت دارد؟ حتی اگر اینستاگرام عکس‌ها و ویدیوهای شما را فشرده می‌کند، همیشه بهتر است با وضوح مطلوب آن‌ها را به اشتراک بگذارید. به این ترتیب، وقتی سایز عکس اینستاگرام شما فشرده می‌‌شود، بر کیفیت تصویر تأثیر نمی‌گذارد.

لیمیت شدن در اینستاگرام چیست و چگونه آن را برطرف کنیم را در این مقاله بخوانید.

سایز پست اینستاگرام در فوتوشاپ

آیا می‌خواهید بدانید نحوه تغییر سایز عکس‌ها در فتوشاپ برای اینستاگرام به چه صورت است؟  پس ادامه این مطلب برای شما است.

 • برش یک عکس به سایز مناسب: ما با یک تصویر مربعی شروع می‌کنیم. اما واقعاً مهم نیست، زیرا این حرکات برای هر اندازه و شکلی یکسان هستند.
 • برای تنظیم سایز پست اینستاگرام در فوتوشاپ، ابزار Crop را انتخاب کنید.
 • W x H x وضوح (عرض x ارتفاع) را انتخاب کنید.
 • 1080px و 1350px را وارد کنید (px را فراموش نکنید، این به فتوشاپ می‌گوید که با پیکسل‌ها کار می‌کنید). پس از آنجایی که ما روی پیکسل‌ها کار می‌کنیم، مهم نیست که چه چیزی را در قسمت وضوح قرار می‌دهید.
 • وقتی اکنون ابزار برش را به صفحه اضافه می‌کنید، همیشه شکل درستی خواهد داشت. هنگامی که یک برش را اعمال می‌کنید، اندازه تصویر داخل آن کادر به 1080 x 1350 تغییر می‌کند.
 • در صورت تمایل می‌توانید به جالب‌ترین قسمت یک عکس برش دهید.
 • برای اعمال برش، اینتر را فشار دهید.

هر آن چیز که در مورد بکاپ گرفتن از واتساپ باید بدانید را در مقاله بکاپ گرفتن از اینستاگرام بخوانید.

تنظیم سایز عکس در پست اینستاگرام در قسمت فید

 در زمان‌های قبل‌تر، سایز عکس‌ها و ویدیوهای اینستاگرام به مربع ساده محدود می‌شد، اما اکنون تقریبا همه چیز به صورت متفاوتی پیش می‌رود. ابعاد سایز عکس در اینستاگرام اکنون از 16:9 تا 4:5 متغیر است!

 • پست‌های افقی (16:9) : در حالی که اینستاگرام نسبت پست 1.91:1 را توصیه می‌کند، در واقع می‌توانید تا 16:9 پیش بروید. در هر صورت، توصیه می‌کنیم ارتفاع افقی عکس در اینستاگرام خود را حداقل 1080 پیکسل قرار دهید. به این ترتیب، هنگامی که اینستاگرام فایل شما را فشرده می‌کند، کیفیت باید بسیار بالا باقی بماند.
 • پست‌های مربع (1:1): اگرچه اینستاگرام از عکس‌های افقی و عمودی پشتیبانی می‌کند، اما پست‌های مربعی همچنان یک انتخاب محبوب در اینستاگرام هستند به خصوص که شبکه پروفایل اینستاگرام محتوا را به نسبت 1:1 برش می‌دهد. بنابراین سوال پیش می‌آید که چگونه برای مربع بهینه‌سازی ‌کنید؟ توصیه می‌کنیم عکس‌های مربعی خود را در ابعاد ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل بسازید. به این ترتیب وقتی اینستاگرام فایل را فشرده می‌کند، نسخه فایل شما همچنان با کیفیت خواهد بود.
 • پست‌های عمودی (4:5): به طور کلی، عکس‌های عمودی شما باید دارای نسبت تصویر 4:5 باشند. هر چیزی طولانی‌تر باشد (مانند 4:6 یا 4:7)، اینستاگرام محتوای شما را برش می‌دهد. پست‌های عمودی زمانی که شخصی در فید اصلی خود پیمایش می‌کند، فضای بیشتری را اشغال می‌کنند، بنابراین نسبت به پست‌های افقی بهینه‌تر هستند. با این حال، این ایده خوبی است که به خاطر داشته باشید که پس از برش مربع در شبکه پروفایل اینستاگرام چگونه به نظر می‌رسند. در مورد سایز عکس اینستاگرام، توصیه می‌کنیم 1080px در 1350px را انتخاب کنید. به این ترتیب، وقتی اینستاگرام عکس را فشرده می‌کند، باید در حدود 480 پیکسل در 600 پیکسل نمایش داده شود.

برای اینکه بدانیم چگونه اکانت اینستاگرام خود را حذف کنیم مقاله پاک کردن اکانت اینستاگرام را بخوانید.

تنظیم سایز عکس در استوری اینستاگرام

تقریباً می‌توانید هر چیزی را در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید، به شرطی که تنظیم سایز عکس در استوری اینستاگرام را در نظر بگیرید و حداقل ابعاد آن 1.91:1 و حداکثر ابعاد آن را 9:16  تایین کنید. از آنجایی که اکثر مردم ترجیح می‌دهند استوری‌هایشان کل صفحه را اشغال کند، توصیه می‌کنیم هنگام در نظر گرفتن اندازه استوری اینستاگرام خود از نسبت تصویر 9:16 با اندازه 1080 پیکسل در 1920 پیکسل استفاده کنید. به زبان ساده‌تر در حالی که می‌توان تصاویر را به صورت دستی برش داد و اندازه آن را متناسب با یک استوری تنظیم کرد، اندازه توصیه شده تمام صفحه با محتوایی با اندازه 1080 پیکسل در 1920 پیکسل (نسبت تصویر 9:16) است. این هم برای عکس‌ها و هم برای فیلم‌ها صدق می‌کند.

تصاویر به مدت پنج ثانیه نمایش داده می‌شوند و فیلم‌ها با افزایش 15 ثانیه‌ای نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید یک ویدیو را برای یک دقیقه کامل ضبط کنید که به چهار قسمت 15 ثانیه‌ای تقسیم شده است، اما باید بعد از یک دقیقه دوباره ضبط را شروع کنید. استوری اینستاگرام ابزاری باورنکردنی برای ارتباط با مخاطبان شماست. برای شروع مکالمه، استوری‌هایی را در صفحه خود یا صفحه برند خود ارسال کنید. شما می‌توانید استوری‌های خود را به عنوان یک تبلیغ برای ارتباط با جوامع جدید منتشر کنید. هشتگ‌ها، مکان‌ها، برچسب‌های کاربر یا کمپین‌های استیکر لایو را اضافه کنید تا استوری خود را برای بینندگان بیشتری نشان دهید. با Adobe Express، می‌توانید عکس‌ها، تصاویر متحرک و ویدیوهای خیره‌کننده ایجاد کنید که همگی می‌توانند در استوری‌های شما به نمایش گذاشته شوند.

برای اینکه بدانید چگونه اینستاگرام شما هک نشود مقاله روش‌های جلوگیری از هک اینستا گرام را بخوانید.

جمع‌بندی

اینستاگرام اکنون 11 ساله است و ماهانه 1.074 میلیارد کاربر را سرگرم می‌کند که تعداد آن‌ها، افزایش 22.9٪ در تعداد کاربران از سال 2020 تا 2021 داشته است.  کاربران این برنامه به ​​طور متوسط ​​30 دقیقه در روز را در این پلتفرم سپری می‌کنند و 200 میلیون نفر از آن‌ها حداقل روزانه از یک پروفایل تجاری بازدید می‌کنند. این مقدار زیادی در پست‌های شما است، بنابراین بهتر است سایز عکس در اینستاگرام را درست در نظر بگیریم که با مطالعه این مطالبی که در بالا برای شما ارائه دادیم، این کار برای شما بسیار آسان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×