» آموزشی » چگونه فضای آیفون یا آیپد خود را خالی کنیم؟
آموزشی

چگونه فضای آیفون یا آیپد خود را خالی کنیم؟

1400-02-16 988

چگونه فضای آیفون یا آیپد خود را خالی کنیم؟

خالی کردن فضای آیفون : چقدر از فضای گوشی iOS شما باقی مانده است؟ آیا هر زمان که می‌خواهید سیستم عامل خود را به روز کنید یا برنامه های جدید را بارگیری کنید، به مشکل برخورد می‌کنید؟ برایتان سوال پیش میاید که چگونه فضای آیفون یا آیپد خود را خالی کنیم؟ این چند مرحله ساده را دنبال کنید تا آیفون یا آیپدتان منظم تر شود و فضای خالی برای ذخیره فایل‌های چدید پیدا کنید.

مقاله پیشنهادی : استخراج بیت کوین با آیفون

حجم استفاده شده آیفون یا آیپدتان را بررسی کنید.

ابتدا باید میزان فضای لازم را ارزیابی کنید. به تنظیمات> عمومی> [دستگاه] ذخیره سازی بروید. در بالا، یک نمودار میله ای با کد رنگی مشاهده خواهید کرد که مشخص می‌کند دسته خاصی از برنامه ها چه میزان فضای دستگاه شما را اشغال می‌کنند.

نیازی به درک عمیق این اعداد نیست. برای به روزرسانی iOS باید حداکثر 5 گیگابایت فضای آزاد داشته باشید. اگر می‌خواهید فضای خالی کافی داشته باشید تا بتوانید بدون نگرانی از برخورد با مشکل، عکس های جدید بگیرید و برنامه های جدید نصب کنید، اقدام به خالی کردن فضای آیفون کنید تا حداقل 2 گیگابایت فضای خالی داشته باشید.

مشخص کنید کدام برنامه ها بیشترین فضا را استفاده می‌کنند.

روی Manage Storage ضربه بزنید. در اینجا لیستی از همه برنامه های خود را به ترتیب میزان فضای مصرفی آن‌ها مشاهده خواهید کرد. هر برنامه ای را انتخاب کنید و یک صفحه جدید میزان استفاده را به دو قسمت نشان می‌دهد: میزان فضای مورد استفاده خود برنامه (با رنگ خاکستری روشن در بالا) و فضای استفاده شده توسط داده ها و اسناد برنامه.

گاهی اوقات، این اطلاعات به شما کمک می‌کند ببینید این برنامه اینقدر فضا اشغال نمی‌کند، بلکه پر شدن حافظه به دلیل آنچه را که در آن ذخیره می‌کنید، است.

 حجم عکس و فیلم خود را بررسی کنید.

برای پاسخ به این سوال که چگونه فضای گوشی آیفون را خالی کنیم باید بدانید که برنامه عکس و دوربین فضای بسیار بیشتری از آنچه تصور می‌کنید اشغال می‌کند، بنابراین بیایید مستقیماً با آن برنامه رو به رو شویم.

وقتی روی برنامه ضربه می‌زنید تا ببینید فضای آن چقدر استفاده می‌کند، هم Photo Library و هم Photo Stream را مشاهده خواهید کرد. در حال حاضر، فقط بر روی Photo Library تمرکز کنید، زیرا این فضای مورد استفاده محلی در iPhone یا iPad شما است. اگر بیش از 1 گیگابایت در اینجا دارید، باید کپی عکس ها و فیلم ها را در فضای ذخیره سازی دیگری در نظر بگیرید تا بتوانید آن‌ها را از iPhone خود حذف کرده و فضای زیادی را آزاد کنید.

یکی از ساده ترین راه ها برای خالی کردن فضای آیفون این است که از Dropbox برای بارگیری عکس های آیفون خود استفاده کنید. اما می‌توانید از هر سرویس همگام سازی و ذخیره سازی مبتنی بر cloud که دوست دارید مانند Box، SugarSync و غیره استفاده کنید. ویژگی آپلود دوربین را روشن کنید و اجازه دهید اجرا شود. پس از پایان کار، به برنامه Dropbox وارد شوید و تأیید کنید که می‌توانید تصاویر خود را پیدا کرده و باز کنید.

سپس آن‌ها را از برنامه Photo حذف کنید. در آخر، برنامه Photos را باز کنید، به Albums بروید، و اخیراً حذف شده را انتخاب کنید. روی Select ضربه بزنید و سپس در پایین روی Delete All ضربه بزنید.

اگر از آخرین مرحله صرف نظر کنید، به مدت یک ماه فضای خالی نخواهید داشت، زیرا دستگاه iOS شما به مدت 30 روز روی عکس‌های حذف شده را، فقط در صورت تغییر نظر در مورد حذف آن‌ها نگه میدارد.

وقتی از ابزار بارگذاری Dropbox استفاده می‌کنید، دیگر نگران آن نباشید زیرا قبلاً از عکس‌ها کپی کرده و آنها را در Dropbox ذخیره کرده اید.

مقاله پیشنهادی : بهترین پاور بانک برای آیفون

برنامه هایی را که استفاده نمی‌کنید مشخص کنید.

  • آن‌ها را حذف کنید

در آن صفحه ذخیره دستگاه، به دنبال برنامه هایی باشید که استفاده نمی‌کنید. انجام این کار در اینجا بسیار آسان تر از صفحه نمایش خانگی شما است، جایی که برنامه ها به احتمال زیاد در چندین صفحه پراکنده شده و به صورت پوشه قرار می‌گیرند.

یک برنامه iOS را حذف یا بارگیری کنید. اگر برنامه هایی را پیدا کردید که نیازی به آنها ندارید، روی آنها ضربه بزنید و Delete App را انتخاب کنید. هر برنامه ای که خریداری کرده اید همیشه امکان بارگیری مجدد و بدون پرداخت هزینه اضافی از فروشگاه App دارد.

برای خالی کردن فضای آیفون و حذف برنامه ها از صفحه اصلی، انگشت خود را روی برنامه ای که می‌خواهید آن را حذف کنید نگه دارید. برنامه ها شروع به تکان خوردن می‌کنند و یک X کوچک روی هر نماد ظاهر می‌شود.

X را فشار دهید و تأیید کنید تا حذف شود. برای متوقف کردن تکان دادن، دکمه خانه را در دستگاه‌هایی که آن را دارند فشار دهید یا برای “موارد انجام شده” در بالا سمت راست روی “انجام شد” ضربه بزنید.

مقاله پیشنهادی :  آیفون se2 اپل

  • تخلیه فضای برنامه ها

اگر می‌خواهید یک برنامه را بدون حذف تنظیمات و به طور موقت غیرفعال کنید، مانند زمانی که برای نصب به روزرسانی iOS مجبورید فضای خالی ایجاد کنید، اپل به شما امکان می‌دهد آن را بارگیری کنید. آن‌ها در صفحه اصلی شما باقی می‌مانند، اما برای ورود مجدد باید برای دانلود مجدد بر روی آن ضربه بزنید. برنامه را در لیست ذخیره سازی پیدا کنید، روی آن ضربه بزنید و offload را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید جهت خالی کردن فضای آیفون و حذف خودکار برنامه هایی را که غالباً استفاده نمی‌کنید تنظیم کنید. به Settings> General> iPhone Storage> Offload Unused Apps بروید و روی Enable ضربه بزنید.

  • حافظه پنهان مرورگر خود را خالی کنید

یکی از آخرین پیام های ناخواسته برای خالی کردن فضای آیفون و آیپد حافظه پنهان مرورگر وب Safari یا سایر مرورگرهای وب همراهی است که استفاده می کنید. برای سافاری ، به تنظیمات> سافاری بروید. روی پاک کردن سابقه و داده های وب سایت ضربه بزنید.

برای Chrome در iOS ، برنامه را باز کنید، روی سه نقطه در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید و history را انتخاب کنید. سپس روی پاک کردن داده های مرور برای پاک کردن همه موارد یا ویرایش برای پاک کردن سایت‌های خاص ضربه بزنید.

همچنین می توانید به تنظیمات> حریم خصوصی> پاک کردن داده های مرور بروید ، که به شما امکان می دهد سابقه مرور، کوکی ها و داده های سایت، تصاویر و پرونده های ذخیره شده، گذرواژه های ذخیره شده و داده های تکمیل خودکار  یا همه موارد را به طور هم زمان حذف کنید.

مقاله پیشنهادی : نحوه ساخت اپل آیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×