بانی نو
No products in the cart.

Intel Bridge Technology برنامه های اندروید را به ویندوز 11 می آورد !

Intel Bridge Technology برنامه های اندروید را به ویندوز 11 می آورد !

بعد از ساخت اولیه ویندوز 11 به صورت آنلاین ، در جریان رویداد اخیر مایکروسافت “What’s next for Windows” شگفتی زیادی رخ نداد ، اما یک مورد بسیار جالب ظاهر شد . نسخه بعدی سیستم عامل مایکروسافت از برنامه‌های اندروید پشتیبانی می‌کند و Intel Bridge Technology برنامه های اندروید را به ویندوز 11 می آورد . Intel Bridge  به خوبی با پردازنده‌های این شرکت که لپ تاپ‌های مجهز به سیستم عامل مایکروسافت را تغذیه می‌کنند کار می‌کند.

این یک گام عظیم برای مایکروسافت و اینتل است ، خصوصاً به این دلیل که قبلاً به برنامه‌های اندروید اجازه نمی‌داد بدون شبیه ساز شخص ثالث کار کنند . برنامه‌های اندروید در ویندوز 11 علی رغم اینکه یک سیستم توسعه یافته توسط اینتل است ، فقط به رایانه‌های دارای پردازنده مرکزی Intel محدود نمی‌شوند. AMD و پردازنده‌های مبتنی بر Arm نیز از برنامه‌های Android پشتیبانی می‌کنند.

اینتل معتقد است که ارائه این قابلیت در همه سیستم عامل‌های x86 مهم است و فناوری Intel Bridge را برای پشتیبانی از همه سیستم عامل‌های x86  از جمله سیستم عامل‌های AMD طراحی کرده است. مایکروسافت همچنین تأیید کرد که برنامه‌های Android برای همه ارائه دهندگان سیلیکون ، از جمله Arm در دسترس خواهند بود ، اگرچه این شرکت هنوز در مورد عملکرد واقعی این برنامه‌ها صحبت نمی‌کند.

کامپایلر چیست؟

قبل از اینکه بفهمید Intel Bridge چگونه کار می‌کند ، باید بدانید که یک کامپایلر چیست و چرا به آن نیاز است. یک کامپایلر چیزی را که می‌تواند شبیه gibberish باشد به کدی تبدیل می‌کند که می‌تواند Hello World را روی صفحه شما بنویسد. یک کامپایلر هر آنچه را که از یک ساختار شناخته شده پیروی می‌کند ، می‌گیرد و آن را به کد ماشینی تبدیل می‌کند که پردازنده می‌تواند آن را درک کند و از آن برای انجام دستورات استفاده کند.

شخصی که برنامه‌های رایانه‌ای را توسعه می‌دهد ، این نرم افزار را می‌نویسد و سپس با استفاده از یک کامپایلر همه چیز را به بسته‌ای تبدیل می کند که کامپیوتر هدف درک می‌کند. این بسته‌ای است که ما روی دستگاه‌های محاسباتی خود نصب می‌کنیم. انواع مختلفی از کامپایلر وجود دارد و در واقع برنامه‌های آندروید بهتر ترجمه شده‌اند تا به جای “کامپایل” با یک کامپایلر Just-in-Time استفاده شوند ، اما نتیجه برای کاربر نهایی یکسان است .

بدون کامپایلر ، رایانه شما نمی‌داند با خطوط کد نوشته شده چه کاری انجام دهد. یک گردش کار معمول برای یک توسعه دهنده برنامه Android استفاده از Android Studio برای نوشتن برنامه‌ها با استفاده از Java یا Kotlin و سپس استفاده از توابع داخلی Android Studio برای ساختن یک برنامه از همه آن است. به محض رضایت او ، همه چیز بهم پیوسته و در Play Store بارگذاری می‌شود ، جایی که ما می‌توانیم آن را نصب کنیم.

Intel Bridge Technology برنامه های اندروید را به ویندوز 11 می آورد !

Intel Bridge چگونه کار می کند ؟

طبق گفته اینتل ، Bridge خود یک کامپایلر post-time است که برنامه‌هایی را که برای سیستم عامل‌های غیرx86  کامپایل می‌شوند ، به دستورالعمل‌هایx86  ترجمه می‌کند. این کمی شبیه نسخه معکوس نرم افزار Rosetta اپل برای Mac های M1 خود است – اما به جای اینکه برنامه‌های x86 را برای استفاده در Arm تبدیل کند ، به برنامه‌های مبتنی بر Arm اجازه می‌دهد تا روی تراشه‌های x86 اجرا شوند. این شرکت خاطرنشان کرده است که این فناوری بخشی از استراتژی XPU در حال انجام آن است ، به این معنی که فقط به آوردن برنامه‌های Android به ویندوز 11 محدود نخواهد شد.

مایکروسافت می‌گوید Intel Bridge در پردازنده‌های x86 ، از جمله پردازنده‌های AMD کار خواهد کرد. در عمل ، گنجاندن یک ویژگی که به ویندوز 11 امکان اجرای بومی برنامه‌های اندروید را می‌دهد ، سیستم عامل را بسیار منطبقتر با Mac های مبتنی بر M1 اپل می‌کند ، این برنامه‌ها می‌توانند برنامه‌های iOS را بدون توسعه دهنده در نرم افزار خود اجرا کنند. محبوبیت ویندوز 11 به دلیل ویژگی‌های جدید آن بوده است.

این برنامه همچنین بر روی اجرای بومی اندروید بر روی سیستم عامل تمرکز کرده است. این مورد قبلا دیده نشده بود و از طریق Intel Bridge Technology برنامه های اندروید می‌توانند حتی در پلتفرم x86 توسط مایکروسافت و ویندوز کار کنند ، به شرطی که پردازنده‌های اینتل را که قابلیت Bridge دارند ، اجرا کند. Intel Bridge فوراً تمام مشکلات اجرای برنامه‌های اندروید را در ویندوز 11 حل نمی‌کند ، اما راهی عالی برای مقابله با موانع فنی اولیه است. این بسیار متفاوت از راه حل‌های موجود مانند BlueStacks است و حتی ممکن است به اندازه کافی راه حل خوبی برای جذب توسعه دهندگان برای ساخت برنامه‌های خود برای فروشگاه App Amazon باشد.

Plug and Play  برای برنامه های اندروید

Intel Bridge  محدود به برنامه‌های اندروید در ویندوز 11 نخواهد بود ، زیرا این یک فناوری است که شرکت در حال توسعه آن است. برنامه‌های اندروید به زودی “plug and play” می‌شوند ، اما لزوماً از یک درایو خارجی نیستند. مطمئناً ممکن است APK ها در آخرین نسخه سیستم عامل مایکروسافت به بازار عرضه شوند ، اما باید نصب شوند. نصب آن‌ها مانند plug and play خواهد بود ، خصوصاً اینکه نصب مستقیمی روی درایوهای رایانه را فراهم می‌کنند ، دقیقاً مانند زمانی که شخص از تلفن همراه از فروشگاه Google Play بارگیری می‌کند. Intel Bridge از ویژگی‌ها و عملکردهای خود که به ورود این سیستم به ویندوز 11 کمک کرده است ، می‌بالد و عموم مردم ، امیدوارند که همچنان به بهترین عملکرد خود ادامه دهد.

برنامه‌های اندرویدی ویندوز 11 از طریق مشارکت جدید با Amazon’s Appstore ارائه می‌شوند. برنامه‌های اندرویدی مانند TikTok در فروشگاه مایکروسافت جدید لیست خواهند شد ، اگرچه کاربران برای نصب برنامه‌های تلفن همراه نیز باید به حساب‌های آمازون خود وارد شوند.

آیا پردازنده های AMD Ryzen قادر به اجرای برنامه های اندرویدی در ویندوز 11 هستند؟

کاربران ویندوز 11 با پردازنده‌های مبتنی بر AMD و ARM همچنین می‌توانند برنامه‌های Android را اجرا کنند. اینتل در بیانیه‌ای به The Verge گفت: “اینتل معتقد است که ارائه این قابلیت در همه سیستم عامل‌های x86 مهم است و فناوری Bridge Bridge را برای پشتیبانی از همه سیستم عامل ‌ای x86 از جمله سیستم عامل‌های AMD  طراحی کرده است. اینتل گفت فناوری Intel Bridge برای کار بر روی “همه سیستم عامل‌های x86” طراحی شده است. این بدان معناست که فناوری Intel Bridge به پردازنده‌های AMD Ryzen برای ویندوز 11 راه پیدا می‌کند.

این که Intel Bridge Technology برنامه های اندروید را به ویندوز 11 می آورد ویژگی بسیار گسترده‌ای است ، دل و مایکروسافت در برنامه‌های خاص دیگری که در ویندوز 11 هستند همکاری کردند. در اینجا برخی از پیشنهادهای برجسته مایکروسافت و دل برای ویندوز 11 آورده شده است.

طراحی جدید: همیشه از طراحی شروع می‌شود. تجدید تجربه کاربر و طراحی مجدد تمیز ویندوز 11 با نمایشگرهای همه جانبه ظاهر می‌شود.  این رایانه طرح جدید ویندوز را شماره گیری کرده و شما را در کنتراست و رنگ خیره کننده غرق می‌کند.

ارتباط انسانی:  از روی دسک تاپ خود می‌توانید فقط با یک کلیک پیام کوتاه ، گپ ، تماس صوتی یا تصویری داشته باشید. اما اگر دستگاه شما برای اتصال طراحی نشده باشد ، نمی‌شود اینکار را انجام داد. این شرکت در حال انجام سرمایه گذاری‌های استراتژیک است که به شما امکان می‌دهد یک سبک زندگی متفاوت را در پیش بگیرید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*