» آموزشی » مشکلات سرفیس پرو 3
آموزشی

مشکلات سرفیس پرو 3

1400-04-08 944

مشکلات سرفیس پرو 3

سرفیس پرو3 همچنان بهترین لپ تاپ  all In one است که می‌توانید خریداری کنید. در داخل این لپ تاپ یک پردازنده قدرتمند اینتل قرار دارد که به کاربران امکان می‌دهد هر برنامه ای را که بخواهند چه از طریق Window Store خریداری شده باشد یا نه اجرا کنند. همچنین RAM و فضای ذخیره سازی کافی برای جلب رضایت هرکسی که قصد خرید یکی از جدیدترین اولترابوک‌های سطح بالا را دارد ارائه می‌دهد.

همه این ویژگی‌ها لزوماً به این معنی نیستند که شما هرگز با Surface Pro 3 مشکلی نخواهید داشت. وقتی با مشکلات سرفیس پرو 3 روبرو شدید چند ایده در مورد چگونگی رفع سریع آن‌ها و حفظ کارایی لپ تاپوجود دارد. برای یادگیری آ‌ن‌ها ادامه مطالب را دنبال کنید.

مشکلات سخت افزاری سرفیس پرو 3

 • سرفیس شارژ نمی‌شود.

ابتدا تمام اتصالات فیزیکی و لوازم جانبی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکل چیز ساده ای نبوده باشد. تمام وسایل جانبی خود را جدا کرده و سیم برق را از پریز جدا کنید تا ببینید آیا مشکل رفع می‌شود یا نه. نگاهی دقیق به پورت کابل شارژ خود بیندازید تا علائم آسیب دیدگی را جستجو کنید. اگر به نظر می‌رسد مشکلی وجود دارد‌، وقت آن است که برای تعمیر سریع با یک متخصص کامپیوتر تماس بگیرید.

اگر اثری از آسیب دیدگی وجود ندارد‌، چند دقیقه صبر کنید‌، سپس کابل شارژ خود را با استفاده از یک پریز برق که می‌دانید در آن جریان برق وجود دارد، وصل کنید. هنگام امتحان کردن‌، باید پورت‌های USB خود را خالی بگذارید.

اگر متوجه شدید که باتری شما به درستی شارژ نمی‌شود و می‌خواهید از بروز مشکلات باتری در آینده جلوگیری کنید‌، می‌توانید تنظیمات خود را تغییر دهید.Device Manager  را در ویندوز جستجو کرده و برنامه را انتخاب کنید.

دسته ای از باتری‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید قابل مشاهده است: با انجام این کار گزینه‌هایی از جمله باتری کنترل شده با ACPI سازگار با مایکروسافت ظاهر می‌شود. سپس به منوی Start رفته و Restart را انتخاب کنید. با این کار درایور باتری به طور خودکار مجدداً برای شما نصب می‌شود و با یکبار حرکت مشکل نرم افزار باتری برطرف می‌شود. در صورت ادامه مشکلات سرفیس پرو 3، باتری شما احتمالاً به تعمیر یا تعویض نیاز دارد.

 • صفحه Surface خیلی کم نور است.

اگر نور پس زمینه Surface 3 شما کار نکند‌ این اتفاق می افتد و در این صورت شما به سختی قادر به دیدن صفحه خواهید بود. ابتدا باید بفهمید این یک مشکل نرم افزاری است یا یک مشکل سخت افزاری. برای شروع به گزینه تنظیمات بروید. Screen را انتخاب کنید‌، پنجره ای ظاهر می‌شود که شامل تنظیمات Brightness است.

اطمینان حاصل کنید که این عدد گزینه پایین نیامده است و در این صورت آن را به بالا برده و ببینید آیا نور صفحه نمایش شما را تغییر می‌دهد یا خیر. اگر کار نکرد، مشکل احتمالاً مربوط به ایرادات سخت افزاری است. شما باید با پشتیبانی فنی مایکروسافت ارتباط بگیرید یا Surface خود را به یک فروشگاه مایکروسافت ببرید.

 • Surface نمی‌تواند به Wi-Fi متصل شود.

یکی از مشکلات سرفیس پرو 3 این است که شاید به هیچ وجه ‌نتوانید به Wi-Fi وصل شوید. ممکن است این مشکل از تنظیمات شما باشد. با رفتن به منوی استارت، به بخش تنظیمات‌، انتخاب شبکه و اینترنت و سپس انتخاب Wi-Fi بروید. اطمینان حاصل کنید که وایفای شما روشن است و در حال حاضر سرویس Wi-Fi در سیستم خود دارید.

اگر همه موارد انجام شده است‌، دوباره راه اندازی مجدد را امتحان کنید تا ببینید آیا این امر باعث بهبود شبکه می‌شود یا نه. با مراجعه به منوی استارت، انتخاب پاور و راه اندازی مجدد‌، شانس خود را امتحان کنید.

آیا Wi-Fi باز هم کار نمی‌کند؟ اجرای Windows Network Troubleshooter را امتحان کنید. به باکس جستجو خود بروید و “عیب یاب شبکه” را جستجو کنید. عیب یاب را باز کرده و گزینه “شناسایی و تعمیر مشکلات شبکه” را انتخاب کنید. برای رفع مشکلات‌، هرگونه دستورالعمل اضافی را دنبال کنید.

همچنین می‌توانید Wi-Fi را غیرفعال کنید تا مجدداً ریست ‌شود. به مدیریت دستگاه بروید‌، آداپتورهای شبکه را انتخاب کنید و به دنبال گزینهMarvell AVASTAR Network Controller  بگردید. این مورد را انتخاب کنید‌، به تب Driver بروید و Disable را انتخاب کنید. پس از غیرفعال کردن‌، گزینه Enable را انتخاب کنید تا درایور دوباره روشن شود و ببینید آیا این کار کمکی می‌کند یا نه.

 • سرفیس به نمایشگر خارجی متصل نمی‌شود.

اگر هیچ خروجی ویدیویی از Surface خود مشاهده نمی‌کنید‌، تنظیمات ورودی خود را در صفحه دوم دوباره بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که درگاه‌های مناسب برای شناسایی تنظیم شده اند (به عنوان مثال‌، VGA‌، HDMI‌، DVI و غیره).

 • سرفیس صدا تولید نمی‌کند.

اگر از لوازم جانبی استفاده می‌کنید‌، با بررسی درگاه‌های موجود برای بلندگوها یا میکروفون خود شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که درگاه‌ها کاملاً در جای خود قرار دارند‌، آسیب ندیده و مسدود نشده اند. اگر می‌توانید صدا را از بلندگوهای Surface 3 خود بشنوید اما از لوازم جانبی صدایی دریافت نمی‌کنید‌، این نشانه می‌دهد که از مشکلات سرفیس پرو 3 نبوده و مشکل از پورت یا لوازم جانبی است. بلندگوها یا میکروفون‌ها را عوض کنید تا ببینید آیا این کار کمک می‌کند یا خیر.

اگر برنامه صوتی باز دارید‌، آن‌ها را ببندید‌، لوازم جانبی بلندگو را دوباره وصل کرده و برنامه را دوباره امتحان کنید. گاهی اوقات درایورهای صدا برای عملکرد صحیح به بروزرسانی نیاز دارند. با رفتن به منوی شروع و انتخاب تنظیمات‌، آخرین به روزرسانی‌ها را بررسی کنید. از آنجا گزینه Updates & Security و Windows Update را انتخاب کنید.

به شما این امکان را می‌دهد که هرگونه به روزرسانی جدید را بررسی کنید. یا می‌توانید به روزرسانی‌های خاصی را برای اعمال انتخاب کنید‌، یا همه به روزرسانی‌های آماده شده را یک باره اعمال کنید.

متأسفانه‌، گاهی اوقات یک به روزرسانی Surface می‌تواند به دلیل ایرادات درایور‌، مشکلات صوتی ایجاد کند. اگر به روزرسانی را صدای شما را از بین برد‌، برای بارگیری مجدد درایور صدای خود‌ به سایت مایکروسافت مراجعه کرده و ورژن قبلی را بازیابی کنید.

 • تاچ اسکرین Surface پاسخ نمی‌دهد.

با جستجوی مشکلات فیزیکی اسکرین Surface خود شروع کنید. ترک‌هایی که به سختی قابل مشاهده هستند یا علائم آسیب یا را در صفحه جست و جو کنید. این نشانه این است که شما به تعمیر صفحه نیاز دارید. اگر آسیبی ندیدید‌، با یک پارچه نرم و تمیز اسکرین را تمیز کنید.

اگر مشکلات سرفیس پرو 3 از نرم افزار بود، ممکن است با راه اندازی مجدد Surface بتوانید آن را برطرف کنید. با مراجعه به منوی شروع‌، انتخاب پاور و راه اندازی‌، می‌توانید سریعاً آن را راه اندازی مجدد کنید.

ویندوز به شما امکان می‌دهد کالیبراسیون صفحه لمسی را نیز تنظیم کنید. کلید Windows Logo را فشار دهید و با کلیدهای جهت دار وارد حالت کالیبره شوید و “کالیبراسیون صفحه برای قلم یا لمس” را انتخاب کنید. با استفاده از کلیدهای جهت دار، برای بازگرداندن به تنظیمات کارخانه‌، تنظیم مجدد یا برای کالیبره مجدد Yes را انتخاب کنید. در صورت امکان هر دو را امتحان کنید تا ببینید آیا می‌توانند مشکل شما را حل کنند.

مشکلات نرم افزاری سرفیس پرو 3

 • سرفیس بسیار آهسته اجرا می‌شود.

اگر Surface 3 شما در مقایسه با عملکرد گذشته اش کند شده است، چندین دلیل مختلف برای این قبیل مشکلات سرفیس پرو 3 وجود دارد. یکی از بهترین راه حل‌ها این است که به سادگی Surface خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید آیا این مسئله را برطرف می‌کند یا نه. یک برنامه در حال اجرا می‌تواند در پس زمینه مشکل ایجاد کند.

با مراجعه به منوی استارت، انتخاب پاور و راه اندازی مجدد‌، می‌توانید مجدد شروع به کار کنید. اگر از از دست دادن داده می‌ترسید‌ و نمی‌خواهید مجدد ریست کنید، برنامه‌های باز را بررسی کرده و آن‌هایی را که ضروری نیستند خاموش کنید. اگر بعد از خاموش کردن یک برنامه‌، عملکرد شروع به بهبود کند‌، مشکل را پیدا کرده اید.

همچنین این مشکل می‌تواند از RAM یا فضای ذخیره سازی باشد‌، خصوصاً اگر داده‌ها و برنامه‌های زیادی را روی Surface 3 خود نصب کرده باشید. بسته شدن چند برنامه می‌تواند به RAM شما کمک کند‌، اما برای ‌هارد دیسک خود می‌توانید Disk Cleanup Tool را اجرا کنید.

مقاله پیشنهادی : نحوه ریست فکتوری کردن ویندوز 10

 • سرفیس هنگام تلاش برای به روزرسانی‌، پیغام‌های خطا نشان می‌دهد.

اگر هنگام به روزرسانی‌، Surface شما پیام خطا و ارور می‌دهد، این گونه مشکلات سرفیس پرو 3 معمولاً به برخی از نرم افزارهای داخلی مربوط می‌شود. با بررسی باتری شروع کنید. مایکروسافت توصیه می‌کند قبل از اقدام به نصب به روزرسانی‌، باتری خود را حداقل 40 درصد شارژ کنید‌، اما بهتر است همیشه برای به روز رسانی Surface خود را به کابل شارژ متصل کنید. به این ترتیب لپ تاپ هرگز در وسط به روزرسانی خاموش نمی‌شود و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 • پیام‌های جدید نشان داده نمی‌شوند.

برنامه Mail ممکن است برای ادامه کار به یک به روزرسانی نیاز داشته باشد. اگر به روزرسانی خودکار را انتخاب نکرده اید‌، می‌توانید با رفتن به منوی استارت و انتخاب تنظیمات‌، جدیدترین به روزرسانی‌ها را بررسی کنید. از آنجا گزینه Updates & Security و Windows Update را انتخاب کنید. به شما این امکان را می‌دهد که هرگونه به روزرسانی جدید را بررسی کنید.

یا می‌توانید به روزرسانی‌های خاصی را انتخاب کنید‌، یا همه به روزرسانی‌های آماده شده را یک باره اعمال کنید. استفاده از همه به روزرسانی‌ها توصیه می‌شود‌، به خصوص اگر مطمئن نیستید که چه چیزی باعث ایجاد این مشکلات سرفیس پرو 3 شده است.

این مشکل همچنین می‌تواند مربوط به تنظیمات حساب شما باشد. به عنوان مثال‌، ایمیل شما ممکن است نتواند به صورت خودکار پورت‌ها و نام‌های سرور IMAP شما را پیدا کند. تنظیمات IMAP را می‌توانید از طریق ایمیل یا ارائه دهنده اینترنت خود پیدا کنید.

با رفتن به منوی شروع‌، انتخاب ایمیل و سپس انتخاب تنظیمات در گوشه پایین سمت چپ‌، تنظیمات ایمیل IMAP خود را بازنشانی یا تغییر دهید. در تنظیمات‌، حساب‌ها و افزودن حساب و سپس IMAP و اتصال را انتخاب کنید. آدرس ایمیلی را که می‌خواهید به Mail متصل شوید وارد کنید و اتصال را انتخاب کنید.

اگر Mail نتواند تنظیمات شما را پیدا کند‌، خودتان می‌توانید اطلاعات IMAP ورودی و خروجی خود را وارد کنید. زمینه‌ها را به صورت دستی کامل کرده و دوباره اتصال را انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی : تفاوت ویندوز ۱۰ پرو و اینترپرایز

 • هنگام باز کردن برنامه‌ها‌، سرفیس خراب می‌شود.

برنامه‌ها ممکن است با خطاهای زیادی روبرو شوند که باعث خرابی و گیر کردن و بروز مشکلات سرفیس پرو 3 شما ‌شود. مایکروسافت با دانستن این موضوع‌، یک عیب یاب درست کرده است تا مشکلات برنامه‌های شما را جستجو کند و سعی در رفع اشکالات داشته باشد. اگر عیب یاب کار نکرد‌، سعی کنید برنامه را به طور کامل از Surface 3 خود حذف کنید و نسخه جدیدی بارگیری کنید. این امر گاهی می‌تواند از بروز اشکالات جلوگیری کند.

اگر به نظر می‌رسد که هیچ یک از این راه حل‌ها برای مشکلات سرفیس پرو 3 کارساز نیست، سعی کنید هر چه سریع‌تر با مراجعه به شرکت نمایندگی خود مشکلات سرفیس را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×