» آموزشی » راه‌های کاهش مصرف باتری در گوشی‌های آیفون
آموزشی

راه‌های کاهش مصرف باتری در گوشی‌های آیفون

1400-02-21 621

راه‌های کاهش مصرف باتری در گوشی‌های آیفون

کاهش مصرف باتری آیفون  و ترفندهای آن : یک باتری آیفون خراب آزار دهنده است و شما را به طور ناگهانی در بین مکالمه یا کار دیگری رها می کند. در بدترین حالت‌، یک باتری خالی می‌تواند شما را سرگردان نگه دارد‌ و نتوانید برای سوار شدن تماس بگیرید‌، یا حتی اگر در معرض خطر قرار داشته باشید و راهی برای درخواست کمک وجود نداشته باشد.

باتری آیفون جدید و نو با استفاده متوسط در طول روز باید 24 ساعت دوام داشته باشد‌، اما پخش ویدئو‌، برقراری تماس‌، گوش دادن به موسیقی و سایر استفاده‌های فعال باعث تخلیه سریعتر باتری می‌شود.

با این حال اغلب این فعالیت پس زمینه است که مقصر آن باتری خاموش در پایان روز است و حتی از آن مطلع نیستید. بنابراین ادامه مطالب را بخوانید تا با راه‌های کاهش مصرف باتری در گوشی‌های آیفون آشنا شوید.

مقاله پیشنهادی : استخراج بیت کوین با آیفون

کاهش مصرف باتری آیفون

 • از بازخوانی برنامه پس زمینه جلوگیری کنید

چندین ویژگی وجود دارد که آیفون را در صورت نیاز هوشمندتر و آماده می‌کند. یکی از این ویژگی‌ها Background App Refresh است. این ویژگی برنامه‌هایی را که بیشتر از همه استفاده می‌کنید و زمان استفاده از آن‌ها را در روز مشاهده می‌کند. سپس آن برنامه‌ها را به روز می‌کند تا دفعه بعد که یکی از آن برنامه‌ها را باز کردید‌، آخرین اطلاعات در انتظار شما باشد.

به عنوان مثال‌، اگر در ساعت 7:30 صبح رسانه‌های اجتماعی را بررسی کنید‌، iOS این را می‌فهمد و برنامه‌های اجتماعی را قبل از این زمان به طور خودکار به روز می‌کند.

این ویژگی مفید باتری را خالی می‌کند. برای کاهش مصرف باتری آیفون می توان با خاموش کردن تازه سازی برنامه پس زمینه در iPhone‌، برنامه تنظیمات را باز کنید‌، به General> Background App Refresh بروید‌، سپس Background App Refresh> Off را انتخاب کنید. یا اینکه گزینه را فقط برای برنامه‌های خاص خاموش کنید.

 • بررسی کنید کدام برنامه‌ها باتری بیشتری مصرف می‌کنند

با رفتن به زبانه باتری در تنظیمات‌، می‌توانید دوره ای بررسی کنید که کدام برنامه‌ها بیشترین میزان مصرف برق را دارند. درصد توان مصرفی هر برنامه نمایش داده می‌شود و به شما کمک می‌کند تا مقصر اصلی را شناسایی کنید. بستن برنامه‌هایی که بیشترین میزان استفاده شارژ باتری را دارند را به جای باز گذاشتن آن‌ها در نظر داشته باشید یا کمتر از آنها استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی : بهترین پاور بانک برای آیفون

 • روشنایی صفحه را کم کنید

تا زمانی که در یک روز آفتابی از تلفن خود خارج استفاده نمی‌کنید‌، دلیلی ندارد که صفحه نمایش در روشنایی کامل باشد. برای کاهش مصرف باتری آیفون، از پایین صفحه را به سمت بالا بکشید و از آنجا روشنایی صفحه را پایین بیاورید تا پایین ترین نقطه‌ای که همچنان می‌توانید هر فعالیتی را که روی تلفن انجام می‌دهید مشاهده کنید.

 • از دمای شدید محیط خودداری کنید.

دستگاه شما به گونه ای طراحی شده است که در محدوده وسیعی از دمای محیط با 62 درجه تا 72 درجه فارنهایت (16 درجه تا 22 درجه سانتیگراد) به عنوان منطقه راحتی ایده آل عمل می‌کند. به ویژه بسیار مهم است که از قرار دادن دستگاه در معرض دمای محیط بالاتر از 95 درجه فارنهایت (35 درجه سانتیگراد) که می‌تواند به طور مداوم به ظرفیت باتری آسیب برساند‌، خودداری کنید.

شارژ دستگاه در دمای زیاد محیط می‌تواند به آن آسیب بیشتری برساند. وقتی بیش از درجه حرارت توصیه شده باتری است‌، ممکن است نرم افزار شارژدهی را بالای 80٪ محدود کند. حتی نگهداری باتری در محیط گرم نیز می‌تواند به آن آسیب جبران ناپذیری بزند.

هنگام استفاده از دستگاه خود در یک محیط بسیار سرد‌، ممکن است کاهش عمر باتری را مشاهده کنید‌، اما این شرایط موقتی است. هنگامی‌که دمای باتری به محدوده عملکرد طبیعی خود بازگشت‌، عملکرد آن نیز به حالت عادی برمی‌گردد.

 • برنامه‌ها را به طور خودکار به روز نکنید

در iOS 7 و نسخه جدیدتر‌، با انتشار نسخه‌های جدید‌، ویژگی به روزرسانی خودکار برنامه‌ها را جهت کاهش مصرف باتری آیفون غیرفعال کنید. این یک راحتی و تخلیه باتری است.

وقتی باتری کاملاً شارژ شد‌، برنامه‌ها را به صورت دستی به روز کنید‌، اما در غیر این صورت‌، به روزرسانی‌های خودکار برنامه را خاموش کنید. برای خاموش کردن به روزرسانی خودکار برنامه‌، برنامه تنظیمات را باز کنید‌، روی iTunes & App Store ضربه بزنید‌، سپس به روزرسانی‌ها را خاموش کنید.

 • موشن و انیمیشن را متوقف کنید

یکی از جالبترین ویژگی‌های معرفی شده در آیفون‌، پس زمینه متحرک نام دارد. یه این صورت است که آیفون را حرکت دهید و آیکون‌های برنامه و تصویر پس زمینه را به طور مستقل از یکدیگر ببینید که انگار در هواپیماهای مختلف هستند.

این جلوه باعث زنده شدن تلفن می‌شود. با این حال‌، عملکرد کمی ‌دارد و ضررش باتری آیفون را در بر می‌گیرد. به علاوه‌، غیرفعال کردن این حرکت اضافی در iPhone می‌تواند به کاهش مصرف باتری آیفون کمک کند.

برای خاموش کردن Background Motion در iOS 12 به بالا‌، تنظیمات را باز کنید و به قسمت Accessibility> Motion بروید و Reduce Motion را تغییر دهید. برای iOS 11 به پایین‌، تنظیمات را باز کنید‌، روی General> Accessibility> Reduce Motion ضربه بزنید‌، سپس Reduce Motion را روشن کنید.

مقاله پیشنهادی : خالی کردن فضای آیفون

 • وایفای را در صورت عدم نیاز غیرفعال کنید

Wi-Fi دارای مزایایی است و اگر سیگنال Wi-Fi از سیگنال تلفن همراه قوی تر باشد می‌تواند باعث کاهش دوام باتری شود. روشن نگه داشتن Wi-Fi برای پیدا کردن یک نقطه ، باعث خالی شدن باتری می‌شود. وقتی Wi-Fi در دسترس است‌، به آن متصل شوید. اگر در اطراف شبکه Wi-Fi نیستید (مانند هنگام مسافرت)‌، برای صرفه جویی در مصرف باتری در iPhone‌، Wi-Fi را غیرفعال کنید.

 • نحوه یافتن و استفاده از نقاط اتصال Wi-Fi

برای غیرفعال کردن Wi-Fi‌، برنامه تنظیمات را باز کنید‌، Wi-Fi را انتخاب کنید‌، سپس Wi-Fi را خاموش کنید. Wi-Fi همچنین می‌تواند از مرکز کنترل خاموش شود. از بالای صفحه به پایین بکشید یا از پایین به بالا بسته به مدل iPhone‌، سپس روی نماد Wi-Fi ضربه بزنید تا خاکستری شود.

 • بلوتوث را خاموش کنید

بلوتوث برای هدست‌های بی سیم یا هدفون مفید است‌، اما انتقال داده‌ها به صورت بی سیم نیاز به باتری زیادی دارد و روشن بودن بلوتوث برای پذیرش داده‌های دریافتی در همه زمان‌ها‌، به انرژی بیشتری احتیاج دارد. برای کاهش مصرف باتری آیفون خود‌، بلوتوث را خاموش کنید. یا‌، فقط در صورت نیاز بلوتوث را فعال کنید و در صورت عدم استفاده‌، آن را خاموش کنید. گزینه فعال یا غیرفعال کردن بلوتوث در iPhone را می‌توان در برنامه تنظیمات در بلوتوث یافت.

 • تلفن را به حالت پرواز بگذارید

اگر واقعاً در گیر نبود برق هستید‌، دستگاه خود را در حالت پرواز قرار دهید که تمام ویژگی‌های وایرلس تلفن شما را خاموش می‌کند. تماس‌ها و پیامک‌ها برقرار نمی‌شوند‌، اما در صورت لزوم برای iMessages و سایر کارها هنوز می‌توانید به Wi-Fi متصل شوید. ساده ترین راه برای این کار این است که در کنترل پنل به دنبال نماد هواپیما بگردید و روی آن ضربه بزنید. همچنین در تنظیمات قابل دسترسی است. فقط آن را روشن کنید.

 • پیشنهادات Siri را خاموش کنید

سیری قرار است به عنوان “دستیار دیجیتال” شما عمل کند‌، بنابراین در iOS او بر اساس فعالیت شما پیشنهادهایی را ارائه می‌دهد. به عنوان مثال اگر بیشتر روزها قهوه دریافت می‌کنید‌، سیری ممکن است سفارش شما را در حدود زمانی که به طور معمول آن را انجام می‌دهید‌، پیشنهاد دهد. این عالی است‌، اما او برای انجام این کار باید در پس زمینه کارهایی را انجام دهد‌، که  باتری را تخلیه می‌کند.

 • غیرفعال کردن iCloud

ویژگی iCloud Photos اپل عکس‌هایی را که از تلفن گرفته اید به cloud ارسال می‌کند‌، بنابراین می‌توانید در سایر دستگاه‌ها و وب به آن‌ها دسترسی داشته باشید. این یک ویژگی خوب است‌، مخصوصاً اگر تلفن شما گم شده‌، به سرقت رفته یا خراب شده باشد. اما ارسال آن عکس‌ها به فضای ابری به باتری نیاز دارد پس اگر نیازی به این قابلیت ندارید برای کاهش مصرف باتری آیفون آن را غیر فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×