» آموزشی » بهترین آنتی ویروس اندروید چیست ؟
آموزشی

بهترین آنتی ویروس اندروید چیست ؟

1401-02-26 625

چرا استفاده از آنتی ویروس‌ها ضروری است؟         

هنگامی که مشغول استفاده از موبایل خود هستید خطرات احتمالی زیادی دستگاه شما را تهدید می‌کند. این خطرات ویروس‌ها هستند که می‌توانند از طرق مختلف وارد کامپیوتر شما بشوند و اطلاعات شما را در معرض خطر قرار بدهند به همین علت شما به بهترین آنتی ویروس اندروید یا آیفون نیاز دارید.

 روش‌هایی که ممکن است باعث ویروسی شدن دستگاه شما شوند:

  1. استفاده از فلش یا سی‌دی‌های آلوده به ویروس ایمیل: یکی از روش‌های انتقال ویروس ایمیل‌ها هستند. این ایمیل‌ها از نظر شکل ظاهری مثل بقیه ایمیل‌های سالم هستند بنابر این نیاز به دقت بالای شما دارد.
  2. روش دوم انتقال ویروس از طریق باز کردن سایت‌ها و لینک‌های نامعتبر است.

حالا برای مقابله با این پدیده‌ی ویروسی شدن سیستم چه کار باید کرد؟ این جا است که نقش آنتی ویروس‌ها پررنگ می‌شود. اگر با آنتی ویروس آشنایی ندارید باید بگویم برنامه‌ای است که ویروس‌ها را شناسایی می‌کند و مانند سدی از ورود آن‌ها به دستگاه شما جلوگیری می‌کند.

نحوه عملکرد آنتی ویروس:

پس از نصب یکی از بهترین آنتی ویروس‌ها، این برنامه از طریق اسکن کردن تمامی فایل‌ها و اطلاعات وارد شده، دسته‌ای را که مشکوک به آلوده بودن به ویروس است را جدا می‌کند و مانع از ورود آن‌ها به سیستم شما می‌شود و با فرستادن هشدار و یا قطع کردن ارتباط با سرور آلوده امنیت کامپیوتر شما را بالا می‌برد.

آنتی ویروس‌ها انواع مختلفی دارند. برای مثال شما نمی‌توانید از آنتی ویروسی که بر روی کامپیوتر خود نصب کرده‌اید برای موبایلتان هم استفاده کنید. در این مطلب سعی داریم که بهترین آنتی ویروس‌ اندروید و کامپیوتر را به شما معرفی کنیم.

در بعضی از آنتی ویروس‌ها نیازمند این است که شما ماهانه یا سالانه هزینه‌ای را در مقابل خدماتی که از این برنامه دریافت می‌کنید پرداخت کنید. بعضی دیگر به این گونه است که تا چند روز اول اشتراک شما به صورت رایگان است و سپس برای ادامه‌ی دسترسی و یا استفاده از امکانات بیشتر و پیشرفته‌تر نیاز به خرید اشتراک خواهید داشت. در مقابل این دو، دسته‌ای دیگر از آنتی ویروس هست که به صورت کاملا رایگان و بدون هیچ هزینه‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد.

بهترین آنتی ویروس رایگان اندروید چیست؟

سوالی که برای شما ممکن است پیش بیاید این است که حتی بهترین آنتی ویروس رایگان برای سیستم ما خطری ایجاد نمی‌کند؟ پاسخ سوال شما این است که اطمینان کاملی به این برنامه‌ها نیست و نباید آن‌ها را از هرجایی دانلود و نصب کنید زیرا آنتی ویروس رایگان نسبت به باقی آنتی ویروس‌های اشتراکی عملکرد ضعیف‌تری در تشخیص فایل‌های آلوده به ویروس دارند. پس اگر به دنبال بهترین آنتی ویروس اندروید هستید کاری که باید بکنید این است که آن را از یک سایت معتبر تهیه کنید و از سالم بودن آن اطمینان کامل به دست بیارید.

این کار به دلیل این است که بعضی از سایت‌های مخرب نه تنها برنامه‌ی مطمئنی در اختیار شما قرار نمی‌دهند، بلکه خودشان ویروس‌ها را در قالب یک آنتی ویروس به اشتراک می‌گزارند و دانلود و نصب این برنامه‌ها باعث آلوده شدن سیستم شما و در خطر قرار گرفتن اطلاعاتتان می‌شود. در این قسمت از مطلب می‌خواهیم چندتا از بهترین آنتی ویروس‌ برای کامپیوتر را نام ببریم.

  1. آنتی ویروس Microsoft defender

در میان آنتی ویروس‌های رایگان، آنتی ویروس Microsoft defender از دیگر برنامه‌ها عملکرد دقیق‌تری در محافظت از سیستم شما دارد. می‌شود گفت تنها مشکلی که دارد این است که فقط بر روی ویندوزهای 10 و 11 قابل اجرا می‌باشد.

انتی ویروس مایکروسافت دیفندر بهترین انتی ویروس رایگان

2-آنتی ویروس Avast

 اگر ویندوز سیستم شما پایین‌تر از این دو است پیشنهاد بعدی ما به شما آنتی ویروس رایگان Avast است . این برنامه بر روی موبایل و ویندوزهای پایین‌ مثل 7 و 8 هم قابل نصب و اجرا است و تنها مشکل آن این است که قدرت دفاعیش در مقابل ویروس‌های مخرب به اندازه‌ی آنتی ویروس Microsoft defender نمی‌باشد.

انتی ویروس اواست

برای مشاهده بهترین انتی ویروس ها به مقاله بهترین انتی ویروس ۲۰۲ مراجعه نمایید.

معرفی بهترین آنتی ویروس اندروید

یکی از بیشترین سیستم عامل هایی که در دنیا استفاده می‌شود سیستم عامل اندروید است. بنابر این نسبت به سایر سیستم‌ها هدف بهتری برای مورد هجوم قرار گرفتن توسط ویروس‌ها است. با توجه به این موضوع داشتن بهترین آنتی ویروس اندروید برای موبایل یا دیگر گجت‌های شما لازم و ضروری است. ما در طول روز با گوشی‌های اندروید خود کار‌های زیادی مثل امور بانکی و خرید انجام می‌دهیم و سایت‌های مختلف زیادی را بررسی می‌کنیم. یا ممکن است پیام‌هایی از طریق برنامه‌های مختلف روی موبایل ما فرستاده شود که باز کردن ناآگاهانه‌ی هر کدام از آن‌ها خطرناک باشد. همه‌ی این‌ها باعث افزایش احتمال ویروسی شدن سیستم موبایل ما می‌شود و اینجا است که نیازمند یک آنتی ویروس اندرورد خوب و معتبر هستیم.

بسیاری از این آنتی ویروس‌ها علاوه بر اسکن خودکار تمامی فایل‌های دریافت‌شده، به طور فعال از باز شدن صفحه‌های مخرب و هم دانلود و نصب شدن برنامه‌ها و فایل‌های ویروسی در همان مرحله‌ی اول جلوگیری می‌کنند. در این‌جا می‌خواهیم چند مورد از بهترین آنتی ویروس اندروید که کاربردی و مطمئن هستند را به شما معرفی کنیم:

۱- آنتی ویروس Bitdefender

این آنتی ویروس در دسته‌ی آنتی ویروس رایگان قرار می‌گیرد ولی اگر شما بخواهید به امکانات ویژه‌ی این برنامه دسترسی پیدا کنید نیازمند به خرید اشتراک سالانه‌ی آن به مبلغ 15 دلار هستید. این برنامه دارای سیستم حفاظتی بسیار بالا و همچنین ویژگی‌هایی مانند قفل برنامه، اسکنر وای‌فای و امکانات ضد سرقت و همچنین هشدار در مقابله با ویروس می‌باشد.

بهترین آنتی ویروس رایگان

۲- آنتی ویروس Kaspersky

دومین پیشنهاد ما به شما برای بهترین آنتی ویروس برای اندروید Kaspersky است. این برنامه شامل سیستم حفاظتی نسبتا قوی در مقابل بد افزارها و ویروس‌ها است ولی عملکرد آن نسبت به آنتی ویروس قبلی که معرفی شد مقداری کمتر است. از مزیت‌های این برنامه می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در نسخه‌ی رایگان آن از تبلیغات آزاردهنده و تقاضای مدام بروزرسانی آن به نسخه‌ی پولی خبری نیست.

تفاوت مصرف‌کنندگان نسخه‌ی پولی و رایگان در هنگام استفاده از این آنتی ویروس این است که اگر شما از نسخه‌ی رایگان آن استفاده کنید از امکاناتی مانند مسدودکننده‌ی تماس و سیستم ضد سرقت برخوردار می‌شوید ولی باید هر برنامه‌ی موجود در سیستم اندروید خودتان را به صورت دستی و جداگانه اسکن کنید ولی اگر جزو دسته‌ی مصرف‌کنندگان نسخه‌ی پولی این برنامه هستید نیازی به این کار نیست چون هر برنامه‌ی جدیدی که بر روی سیستم اندرویدتان نصب کنید به صورت خودکار اسکن می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این نسخه می‌توان به قفل برنامه و مسدود کردن وبسایت‌هایی که سعی در دزدیدن اطلاعات شما دارند اشاره کرد. ولی در این آنتی ویروس از اسکنر وای‌فای و دیگر ابزارهای محافظتی‌ای که در سایر آنتی ویروس‌های اندروید وجود دارد خبری نیست.

بهترین آنتی ویروس اندروید

۳- آنتی ویروس McAfee mobile security

تمامی این موارد ذکر شده از بهترین آنتی ویروس اندروید 2021 بوده‌اند. ولی اگر یک مورد دیگر را بخواهیم معرفی کنیم می‌تواند آنتی ویروس McAfee باشد. این آنتی ویروس هم دارای امکانات کاربردی زیادی می‌باشد ولی در تابستان 2021 ،McAfee چند تا از پر کاربردترین ویژگی‌های این آنتی ویروس مثل قفل برنامه، ورود به عنوان مهمان، سیستم ضد سرقت و تقویت‌کننده و پاکسازی حافظه را حذف کرد که دلیل اینکار همچنان مشخص نیست. از جمله کارایی‌هایی که این آنتی ویروس می‌تواند داشته باشد اسکنر وای‌فای و ردیابی دیتای هر برنامه‌ای که بر روی سیستمتان نصب می‌کنید است.

همچین شما می‌توانید از نسخه‌ی پولی این آنتی ویروس برای دسترسی به امکانات بیشتر استفاده کنید ولی قیمت آن می‌تواند با توجه به کاربردی که دارد کمی بالا باشد. برای خرید این برنامه نیازمند پرداخت هزینه‌ی 30 دلاری در هر سال هستید در حالی که دو آنتی ویروس قبلی که معرفی شد را می‌توانید با قیمت کمتری خریداری کنید و از امکانات و ویژگی‌های پیشرفته‌تری برخوردار شوید.

انتی ویروس مکافی

جمع‌بندی نتیجه‌ کلی‌ای که می‌توانیم از این معرفی‌ها و مطالب بگیریم این است که باید در حفاظت از سیستم و اطلاعاتمان دقت بالایی به خرج دهیم که این دقت نیازمند یک سری ابزار و برنامه‌هایی به اسم آنتی ویروس است. همچنین فراموش نکنیم که به هر آنتی ویروسی که با آن مواجه شدیم اطمینان نکنیم و آن را روی سیستم خود نصب نکنیم چون ممکن است خطرات احتمالی بیشتری نسبت به ویروس‌ها به همراه خود داشته باشد و از بهترین آنتی ویروس اندروید و بهترین آنتی ویروس برای کامپیوتر خود استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×