» آموزشی » بهترین موتور‌های جست و جو تصویر
آموزشی

بهترین موتور‌های جست و جو تصویر

1400-07-11 1,956

معرفی موتور های جست و جوی تصویر

این روزها موتورهای جستجوی تصویر از همیشه پیشرفته تر هستند. صرف نظر از نوع تصویری که می‌خواهید پیدا کنید، به احتمال زیاد با کلمات کلیدی مناسب، فیلترهای جستجو و ابزارها، آن را پیدا خواهید کرد. هر چند این همه چیز نیست.

آیا باید منبع تصویر را پیدا کنید؟ آیا می‌خواهید از یک تصویر با وضوح بالا برای استفاده در کمپین بازاریابی بعدی خود استفاده کنید؟ در اینجا لیستی از موتورهای جستجوی تصویر را بیابید.

آیا باید منبع تصویر را پیدا کنید؟ جستجوی عکس معکوس انجام دهید.

آیا می‌خواهید یک تصویر با وضوح بالا برای استفاده در کمپین بازاریابی بعدی یا در وب سایت خود استفاده کنید؟

برای یافتن تصاویری با حقوق استفاده صحیح از فیلترهای جستجوی پیشرفته تصویر استفاده کنید.

حتی اگر می‌خواهید از یک عکس بزرگ و زیبا برای کاغذ دیواری دسکتاپ خود استفاده کنید، یک موتور جستجوی تصویر نیز برای آن وجود دارد.
در اینجا بهترین‌ها بدون ترتیب خاصی آمده است.

1. موتور جستجوی عکس معکوس TinEye

TinEye یک موتور جستجوی عکس معکوس است که به شما کمک می‌کند تصاویر را منبع‌بندی کرده و مکان‌هایی را که در وب ظاهر می‌شوند پیدا کنید. این ابزار به شما امکان می‌دهد URL ها و تصاویر بارگذاری شده را جستجو کنید. کافی است روی نماد پیکان جلوی کادر جستجو کلیک کنید و هرگونه تصویری را از رایانه خود بارگذاری کنید تا جایی را که به صورت آنلاین نمایش داده می‌شود پیدا کنید.

بهترین موتور‌های جست و جو تصویر

همچنین یک افزونه TinEye Chrome برای جستجوی سریع‌تر عکس معکوس وجود دارد. این به شما امکان می‌دهد روی هر تصویر کلیک راست کرده و با استفاده از فناوری TinEye آن را جستجو کنید.

موتور‌ جست و جو تصویر

2. تصاویر Google

برای جستجوی تصاویر اولیه نمی‌توانید Google Images را شکست دهید. فقط یک کلمه کلیدی وارد کنید و بروید. برای جستجوی عمیق‌تر، فیلترهای زیادی نیز وجود دارد.

به عنوان مثال، وقتی من “پرنده آبی” را جستجو می‌کنم، می‌توانم عکس‌ها را فقط به کارتون، نقاشی‌های کلیپارت و تصاویر، یا حتی طرح‌های لوگو محدود کنم.

بهترین موتور‌های جستجو عکس

برای جلوتر رفتن، کلیک روی “ابزارها” به شما امکان دسترسی به فیلترهای بیشتری را می‌دهد: اندازه، رنگ، حقوق استفاده، نوع عکس و زمان بارگذاری ایجاد آن. این برای پیدا کردن دقیقاً همان نوع تصویر مورد نظر شما و همچنین تصاویری که بدون حق امتیاز هستند بسیار مفید است.

بهترین موتور‌ جستجو تصویر

جستجوی عکس معکوس Google

Google Images همچنین یک ابزار جستجوی عکس معکوس ارائه می‌دهد. برای دسترسی به آن، روی نماد دوربین در کادر جستجو کلیک کنید.

موتور‌ جست و جو عکس

3. جستجوی تصویر یاهو

یکی دیگر از گزینه‌های موتورهای جستجوی تصویر، جستجوی تصویر یاهو است. این ابزار شبیه به Google Images است، اما نتایج کمی متفاوت است. همچنین متوجه خواهید شد که ابزارهای فیلتر پنهان نیستند، اما دسترسی به آن‌ها آسان است.

مقاله پیشنهادی: سیستم مناسب برای فوتوشاپ 2020

4. جستجوی تصویر بینگ

جایگزینی برای گوگل می‌خواهید؟ هرچند طرح و ویژگی¬های Bing Image Search هنوز به Google نزدیک است و نتایج مشابهی را مشاهده خواهید کرد

بهترین موتور‌های جست و جو تصویر

یکی از ویژگی های جالب فیلتر People است که به شما امکان می‌دهد عکس افراد را با توجه به نحوه عکاسی آن‌ها (فقط صورت یا سر و شانه ها) انتخاب کنید.

5. ابزار جستجوی تصویری Pinterest

آیا می‌دانید Pinterest ابزار جستجوی بصری خود را دارد؟ منطقی است زیرا این یک پلتفرم مبتنی بر تصویر است. استفاده از آن بسیار ساده است:

وارد حساب Pinterest خود شوید. روی هر پینی در فید خانگی خود (یا روی هر نمایه یا تخته) کلیک کنید. روی نماد در گوشه سمت چپ پایین تصویر پین شده کلیک کنید.

بهترین موتور‌ جست و جو تصویر

این ابزار نتایج تصویری مشابهی را به تصویری که جستجو کرده اید باز می‌گرداند.
Pinterest به لطف پین‌های ایجاد شده توسط کاربر پایگاه داده بسیار بزرگی از تصاویر دارد. بنابراین این منبعی است که هنگام پیدا کردن یک تصویر خاص نباید آن را رد کنید.

6. Picsearch

آیا به دنبال یک موتور جستجوی تصویر با نتایج متنوع تر هستید؟ Picsearch را امتحان کنید.

بهترین موتور‌های سرچ عکس

شما به اندازه آنچه در گوگل، بینگ یا یاهو پیدا خواهید کرد به نتایج مشخصی دست نخواهید یافت، اما اگر به آن احتیاج ندارید، این می‌تواند ابزار خوبی برای یافتن عکس‌های جالب و متناسب با کلمات کلیدی شما باشد. همچنین یک ویژگی خوب در گزینه جستجوی پیشرفته وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تصاویر را بر اساس اندازه، از جمله اندازه کاغذ دیواری، فیلتر کنید.

بهترین موتور‌ سرچ تصویر

7. فلیکر

Flickr نوع متفاوتی از موتورهای جستجوی تصویر است، زیرا مجموعه‌ای از تصاویر از عکاسان آماتور و حرفه‌ای تهیه شده است که کارهای خود را روی این پلتفرم به اشتراک می‌گذارند.

بهترین موتور‌های پیدا کردن تصویر

اگر از مرور و جستجوی عکس‌های زیبا لذت می‌برید، این مکان شماست. اگر به دنبال عکس‌هایی برای استفاده در پروژه‌های تجاری یا بازاریابی هستید، مطمئن شوید که جستجوهای خود را با مجوز استفاده صحیح فیلتر کرده‌اید.

موتور‌ جستجو تصویر

8. گتی ایمیج

برای عکس های زیبا ، Getty Images را بررسی کنید.

بهترین موتور‌های جست و جو تصاویر

می‌توانید بر اساس کلمه کلیدی جستجو کنید یا بر اساس تصویر جستجو کنید، فقط روی نماد دوربین در کادر جستجو کلیک کنید.

اگر با کلمه کلیدی جستجو کنید، ویژگی پیشنهاد خودکار گزینه‌های مفیدی برای محدود کردن جستجوی شما دارد.

گتی ایمیج نیز دارای مجموعه‌ای باور نکردنی از فیلترهای جستجو است، بنابراین به هیچ وجه نمی‌توانید نوع دقیق تصویر مورد نظر خود را پیدا کنید.

به خاطر داشته باشید که برای هر عکسی که می‌خواهید استفاده کنید، مجوز رایگان دریافت خواهید کرد. Getty Images این مجوز را به صورت تصویر به تصویر ارائه می‌دهد. یا می‌توانید بسته‌های عکس را با قیمت ثابت خریداری کنید.

مقاله پیشنهادی: بهترین مانیتور برای ادیت عکس و تدوین

9. Shutterstock

موتور جستجوی تصویری ارزان تر برای عکس‌های بدون حق امتیاز، Shutterstock است. کتابخانه تصاویر آنها به اندازه Getty Images و فیلترهای جستجوی آن‌ها نیز به همان اندازه عمیق است.

بهترین موتور‌های جست و جو تصویر

Shutterstock بسته‌های تصویری پیش پرداخت و همچنین برنامه‌های سالانه را ارائه می‌دهد. محبوب ترین آنها شامل 350 بارگیری تصویر در ماه با قیمت 199 دلار در ماه است.

یکی دیگر از گزینه‌های خوب برای بازاریابان با بودجه: بسته‌ای از 5 تصویر بدون حق امتیاز را با 49 دلار دریافت کنید.

10. مجموعه های دیجیتالی کتابخانه عمومی نیویورک

آیا به دنبال تصاویر دیجیتالی با کیفیت بالا، از جمله اسکن با کیفیت بالا از کتاب‌های تاریخی، نقشه‌ها، مقاله‌ها، کتاب‌های طرح، دفترچه، عکس و موارد دیگر هستید؟

موتور‌های جست و جو عکس

مجموعه دیجیتال NYPL دارای آرشیو وسیعی از تصاویر در حوزه عمومی است، به این معنی که می‌توانید از تصاویر به هر نحوی که دوست دارید استفاده کرده و مجدداً استفاده کنید. این یک موتور جستجوی تصویر عالی برای یافتن عکس های منحصر به فرد است. هنگامی که جستجو را شروع می‌کنید، کشف موارد مختلف دیجیتالی شده سرگرم کننده است.
به عنوان مثال، این جستجو من را به صفحه‌ای مصور از کتابی درباره جانوران نیویورک هدایت کرد.

موتور‌ جستجو تصویر

این‌ها تصاویری هستند که در هیچ جای دیگر پیدا نمی‌کنید.

11. جستجوی تصاویر Yandex و تصاویر مشابه

موتور جستجوی روسی Yandex چند روش مختلف برای پیدا کردن و مرور تصاویر ارائه می‌دهد. در Yandex.Images، می‌توانید مجموعه تصاویر را بر اساس موضوع کاوش کنید. با کلیک بر روی آن شما را به یک جستجوی قوی در تصویر می‌برد که می‌توانید بر اساس اندازه، جهت، نوع‌تصویر، فرمت فایل و موارد دیگر فیلتر و مرتب کنید.

Images similar یکی دیگر از ابزارهای تصویر Yandex است که به شما کمک می‌کند موارد مشابه موجود خود را پیدا کنید؛ برای مثال، محصولات با ویژگی‌های مشابه. جستجوی تصویر معمولی آن در واقع یک جستجوی معکوس است که برای اسکن آن در وب تنها به قطعه ای از تصویر نیاز دارد. البته، اگر تصویر کامل دارید، خیلی بهتر است.
به طورکلی موتورهای جستجوی تصویر بهتر از همیشه هستند. فقط به یک مورد اکتفا نکنید. از ابزاری استفاده کنید که بیشترین آپشن را دارد. مطمئن شوید که با کلمات کلیدی و فیلترهای جستجو برای پیدا کردن آن سنگ‌های پنهان بازی می‌کنید.

علاوه بر این، جرات کنید از محدوده Google دور شوید. شما هرگز نمی‌دانید چه چیزی را پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×