» آموزشی » چگونه فایل­ ها را از اندروید به آیفون منتقل کنیم؟
آموزشی

چگونه فایل­ ها را از اندروید به آیفون منتقل کنیم؟

1400-07-07 787

انتقال فایل از اندروید به آیفون :

نحوه انتقال فایل از اندروید به آیفون یکی از دغدغه افرادی است که می خواهند گوشی آیفون بخرند و اطلاعات خود را از گوشی قدیمی به گوشی جدید آیفون خود منتقل کنند.

اگر از یک دستگاه Android به iPhone وارد می­شوید، احتمالاً این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه می ­توانید فایل­ ها را از Android به iPhone منتقل کنید تا بتوانید برنامه ­ها ، اسناد و غیره خود را نگه دارید. خوشبختانه ، می­توانید این کار را در موارد مختلف انجام دهید. ما در این راهنمای کامل به شما کمک خواهیم کرد.

ابتدا بیایید روش رسمی انجام این روش را همانطور که در دستورالعمل‌­های خود اپل نشان داده شده ارائه دهیم. اما اگر این روش به کار نمی­آید، در انتهای این راهنما روش­های دیگر انتقال فایل­ ها از Android به iPhone را بررسی کنید.

مقاله پیشنهادی : ریکاوری عکس‌های پاک شده موبایل

   آیا می توان فایل ها را از Android به iPhone منتقل کرد؟

 • آماده سازی

قبل از انجام این کار ، توصیه می­شود از فایل­های خود در دستگاه Android نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت اشتباه شدن روش ، از دست دادن داده­ها از این کار جلوگیری کنید. اکنون ، گام بعدی این است که برنامه رسمی اپل برنامه Move to iOS  را از طریق این پیوند که در Google Play موجود است در تلفن هوشمند اندرویدی خود بارگیری کنید.

همچنین توصیه می­شود مطمئن شوید که هر دو دستگاه به شارژر وصل شده اند و در یک شبکه Wi-Fi امن و پایدار قرار دارند. بنابراین ،از انجام این کار در شبکه­های عمومی یا ناپایدار خودداری کنید ، زیرا ممکن است منجر به خراب شدن داده­ها یا اختلال در انتقال قبل از تکمیل آنها شود.

در نهایت، همچنین مطمئن شوید که آیفون شما دارای فضای ذخیره­سازی کافی برای نگهداری همه فایل ها و اسناد منتقل شده باشد. همچنین در صورتی که کارت microSD Android خود دارید ، موارد موجود را در نظر بگیرید.

این روش فقط برای دستگاه­های iPhone که برای اولین بار در حال راه اندازی هستند کار می­کند. یعنی، این روش برای iPhone های جدید یا کسانی که دستگاه را به حالت پیش فرض کارخانه تنظیم مجدد کرده­اند مناسب است.

انتقال فایل از اندرویدبه ایفون
 • با برنامه رسمی فایل ها را از Android به iPhone منتقل کنید.

قبل از شروع این روش ، باید داده­ های تلفن همراه را در دستگاه­ خاموش کنید ، اما Wi-Fi را متصل نگه دارید. این امر برای برنامه اپل ضروری است تا بتواند یک شبکه امن و خصوصی ایجاد کند و فایل ها را از Android به iPhone منتقل کند.

مرحله 1: مرحله بعدی باز کردن برنامه بر روی دستگاه Android شما خواهد بود. صفحه ای با عنوان Move to iOS خواهید دید که نحوه عملکرد برنامه را توضیح می­دهد. در اینجا ، فقط روی “ادامه” ضربه بزنید.

مرحله 2: پیکربندی iPhone خود را تا رسیدن به صفحه Applications & Data شروع کنید. در اینجا ، چندین گزینه را مشاهده خواهید کرد، از جمله یکی به نام “انتقال داده­های Android”، روی این ضربه بزنید.

مرحله 3: اکنون روی “ادامه” در صفحه با عنوان Move from Android ضربه بزنید و سپس یک کد شش رقمی دریافت خواهید کرد. به این کد توجه داشته باشید و به مرحله بعدی بروید.

مرحله 4: به دستگاه Android برگردید، روی دکمه Find Code در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و سپس باید کد دریافت شده از برنامه را همانطور که در مرحله 3 توضیح داده شده وارد کنید، سپس فقط منتظر بمانید تا صفحه “Transfer Data” “ظاهر شود.

مرحله 5: در صفحه انتقال داده­ها، می­توانید نوع تاریخی را که می­خواهید به iPhone خود ارسال کنید انتخاب کنید، مانند:

 •   مخاطب؛
 •   سابقه پیام ؛
 •  عکس­ها و فیلم­ها ؛
 •  موارد دلخواه وب ؛
 •  تقویم و حساب­های ایمیل ؛
 • برنامه­ های رایگان موجود در Google Play و App Store ؛

همه مواردی را که می­خواهید منتقل کنید انتخاب کرده و به  روی “next” بزنید. منتظر بمانید تا کل مراحل تکمیل شود  سپس روی “done” در iPhone کلیک کنید و اکنون می­دانید چگونه فایل­ ها را از اندروید به iPhone منتقل کنید!

 • با Google Drive فایل­ها را از Android به iPhone منتقل کنید.

اگر گام به­ گام بالا برای شما کار نمی­کند ،یا اگر iPhone شما جدید باشد؛ توجه داشته باشید که می­توانید فایل­ های خود را حتی به طور جزئی منتقل کنید. با استفاده از این روش ذکر این نکته ضروری است که شما نمی توانید برنامه ­ها را منتقل کنید. فقط تصاویر ، مخاطبین و اسناد ذخیره شده در Android یا کارت micro SD خود را می­توانید منتقل کنید.

مجدداً ، هنوز هم مهم است که مطمئن شوید حجم وسیعی از داده ­هایی که منتقل می­کنید با فضای ذخیره سازی iPhone شما مطابقت دارد. به هر حال، دستگاه­های اپل قابلیت قرار دادن micro SD را ارائه نمی­دهند و این می­تواند به این معنی باشد که فضای ذخیره سازی بیشتری در دستگاه Android خود دارید.

با بررسی مجدد همه چیز، مرحله بعدی بارگیری Google Drive در هر دو دستگاه خواهد بود. می­توانید این کار را با دسترسی به پیوندهای برنامه Android یا iOS انجام دهید.

مرحله 1: با نصب Google Drive در دستگاه Android خود ، برنامه را باز کنید و سپس روی منو با سه خط افقی در بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

مرحله 2: سپس مطابق تصویر زیر روی Backups ضربه بزنید.

مرحله 3: در صفحه بعد ، پشتیبان خود را تنظیم کرده و روی آن ضربه بزنید تا فایل­های شما در Google Drive ذخیره شود. منتظر بمانید تا نسخه پشتیبان تهیه به پایان برسد، یا اگر اتفاقی نیفتاد، تنظیمات دستگاه Android خود را مرور کنید تا از داده­های خود در حساب Google خود پشتیبان گیری کنید.

مرحله 4: با انجام پشتیبان­گیری ، Google Drive را در دستگاه iOS خود باز کنید و سپس وارد همان حسابی شوید که برای ذخیره فایل­ها در Android استفاده کرده ­اید. با این کار ، اسناد شما همه در cloud خواهند بود و اکنون می­توانید فایل­ها را از Android به iPhone منتقل کنید.

 • انتقال فایل از Android به iPhone با رایانه

اگر رایانه دارید، روش ساده دیگر برای انجام این روش این است که دستگاه Android خود را از طریق کابل USB به رایانه، نوت بوک یا MacBook خود وصل کرده و سپس فایل­ها مانند موسیقی، عکس­ها و تصاویر را به پوشه­ای در رایانه خود منتقل کنید. پس از انجام این کار، می­توانید همه چیز را مستقیماً از طریق برنامه iTunes iTunes  که در این مورد فقط برای عکس­ها ، موسیقی و فیلم ها کار می کند سازماندهی کنید، می­توانید آن را در اینجا بارگیری کنید.

اگر می­خواهید این کار را از طریق iTunes انجام دهید، فقط آن را با دستگاه iPhone خود همگام سازی کنید و موسیقی و فیلم­های شما از طریق برنامه در دسترس خواهد بود. متناوباً ، می­توانید iPhone خود را به کامپیوتر متصل کرده و مستقیماً انتقال دهید.

مقاله پیشنهادی : استخراج بیت کوین با آیفون

برنامه هایی برای انتقال فایل از Android به iPhone

علاوه بر این روش­ ها  انتقال فایل از اندروید به آیفون ، ممکن است از برنامه­ های اختصاصی برای این کار استفاده کنید. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که ممکن است این برنامه­ها به اندازه گزینه­ های بالا از امنیت برخوردار نباشند که از حریم خصوصی شما محافظت می­کند و از سرقت اسناد جلوگیری می­کند. بنابراین، ما تنها سه گزینه ایمن را برای شما ارائه می­دهیم:

 • SHAREit

در بین این گزینه ­ها ، SHAREit امن ترین است؛ زیرا برای انتقال فایل­ها از Android به آیفون به هیچ نوع اتصال به اینترنت وابسته نیست. رایگان است و بصری است، و اجازه می­دهد تا انتقال فیلم­ها، عکس­ها، فایل­های صوتی، مخاطبین و سایر داده­ ها به راحتی انجام شود. برای شروع می­توانید آن را به صورت رایگان در Android و iPhone بارگیری کنید.( برای دانلود shareit آیفون می تواند به appstore مراجعه کنید.)

 • Feem

Feem شرکتی است که بر امنیت نیز تمرکز دارد. نحوه عملکرد برنامه به این صورت است که یک شبکه خصوصی برای انتقال انجام می­دهد. می­توانید آن را در Android ، iPhone ، Windows Phone ، Mac ، رایانه Windows یا حتی Linux خود بارگیری کنید. به این ترتیب ، شما قادر خواهید بود فایل­های خود را از هر دستگاهی به دستگاه دیگر بدون هیچ مشکلی منتقل کنید. کافی است به وب سایت رسمی آنها دسترسی پیدا کنید، آنگاه می­توانید آن را با توجه به هر پلتفرمی که می­خواهید در آن بارگیری کنید بارگیری کنید.

 • Instashare

به عنوان گزینه سوم ، Instashare نیز یک انتخاب مطمئن است و می­تواند برای انتقال فایل­ ها از Android به iPhone و بالعکس استفاده شود. همچنین می­توانید آن را بر روی Mac یا Windowsیا هر آنچه که در اختیار دارید نصب کنید. این گزینه یک فیلم کوتاه دارد که نحوه استفاده از آن را مستقیماً در صفحه رسمی توضیح می­دهد. نحوه­ی کار آن بسیار بصری است و انتقالها سریع و بدون دردسر با برنامه کاهش می­یابد،  بنابراین فقط به وب سایت بروید و روش نشان داده شده در ویدیو را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×