» آموزشی » تفاوت هدست و هدفون
آموزشی

تفاوت هدست و هدفون

1400-01-08 773

تفاوت هدست و هدفون

اگر شما عاشق موسیقی هستید، پس مهم است که تفاوت هدست و هدفون را بدانید. اکثر مردم معتقدند که هر دو هدفون و هدست مشابه یکدیگر هستند. با این حال، این درست نیست. تفاوت زیادی بین هدفون و هدست وجود دارد، که یکی از اولین تفاوت ها این است که هدفون‌ها دارای میکروفون هستند.

یک هدست دارای یک میکروفون متصل است که به شما امکان صحبت می‌دهد. این بیشتر در کنفرانس‌های ویدئویی یا تماس‌های ویدئویی که برقرار می‌کنید استفاده می‌شود، در حالی که هدفون دارای میکروفون میکس یکپارچه ای است که متصل و قابل مشاهده نیست و بیشتر برای گوش دادن به فایل‌های صوتی استفاده می‌شود. بیایید یک مقایسه سریع بین هدفون و هدست انجام دهیم.

فرق هدفون و هدست

 • هدفون چیست؟

هدفون با استفاده از دو بلندگوی ساده که به یک باند متصل شده اند، طراحی شده است. وقتی کاربر از هدفون استفاده می‌کند، بلندگو گوش‌ها را می‌پوشاند. هدفون یک تجربه موسیقی همه جانبه را ارائه می‌دهد زیرا منبع صدا بار صوتی را به گوش کاربر می‌رساند.

هدفون قسمت‌های زیادی از هوا را در اتاق به لرزه در می آورد تا صدا را از نو خلق کند. هدفون‌ها مقدار کمی‌هوا را در اطراف گوش شنوندگان حرکت می‌دهند. این کمک می‌کند تا یک تجربه شخصی و محدود برای شنونده ایجاد شود. بیشتر هدفون‌ها عملکرد صوتی استثنایی دارند. شما می‌توانید بهترین فرکانس را با هدفون بشنوید.

مقاله پیشنهادی : بهترین هدست گیمینگ

ویژگی‌های هدفون

 • کیفیت صدا

اولین فرق هدفون با هدست این است که کیفیت صدای هدفون خصوصاً در دامنه کم و متوسط برتر است. همچنین عملکرد بسیار خوبی را در آهنگ‌های باس ارائه می‌دهد. هدفون به جلوگیری از صدای محیط پس زمینه کمک می‌کند. به خصوص هدفون‌هایی که دارای ویژگی‌های حذف نویز هستند، نویز محیط را مسدود می‌کنند و به شما یک تجربه موسیقی جامع می‌دهد.

وقتی صحبت از ویژگی حذف نویز می‌شود، هدفون‌ها در دسته نویز فعال و حذف نویز غیرفعال دسته بندی می‌شوند. اگر یک هدفون با کیفیت خوب بخرید، هیچ گونه کاهش در کیفیت صدا وجود ندارد. یک هدفون اختصاصی دارای ویژگی Soundstage است که به شما امکان می‌دهد موسیقی عالی را بشنوید. فرق هدفون و هدست مطمئناً در عملکرد صدا نهفته است. هدفون‌ها بیشتر به دلیل کیفیت صدا ترجیح داده می‌شوند.

 • کارایی

هدفون با عملکرد عالی امتیاز بالایی دارد. از آنجا که ویژگی‌های مختلف صوتی را ارائه می‌دهد، می‌توانید از آن در هر کجا استفاده کنید. می‌توانید از هدفون‌های بی سیم بلوتوث استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد به دستگاه‌های مختلف متصل شوید تا بتوانید موسیقی خود را هنگام حرکت بشنوید.

هدفون بی سیم همچنین برای افرادی که روزانه ورزش می‌کنند، انتخابی ایده آل را ایجاد می‌کند. برخی از هدفون‌ها با انزوای صدا و لغو نویز ارائه می‌شوند. هدفون در واقع بیشترین انتخاب برای افرادی است که عاشق موسیقی هستند. برخی از هدفون‌ها با میکروفون تلفیقی نیز در دسترس هستند تا بتوانید از صحبت کردن لذت ببرید.

 • راحتی

هدفون راحت است زیرا درست روی گوش شما قرار می‌گیرد. هدفون‌های فوق العاده جذاب، خروجی صدای استثنایی را برای شما فراهم می‌کنند. برخی از هدفون‌ها دارای وزن کمی‌ هستند بنابراین می‌توانید مدت طولانی تری از آن‌ها استفاده کنید.

اگر بخواهید از آن برای نیازهای استودیویی استفاده کنید، هدفون بی سیم نیز احساسی عالی را ایجاد می‌کند. هدفون راحت است، اما تنها مسئله در مورد اندازه است. ممکن است به راحتی در جیب یا کیف کوچک شما جا نشود و این فرق هدفون و هدست است.

بنابراین، برای حمل هدفون به یک جای اضافی نیاز خواهید داشت. همچنین، برخی از هدفون‌ها از گزینه Mic یکپارچه برخوردار نیستند، بنابراین استفاده از آن برای کنفرانس ویدیویی دشوار می‌شود. هنوز هم هدفون در میان هزاره‌ها محبوب ترین است.

 • هدست چیست؟

هدست‌ها مانند هدفون به نظر می‌رسند اما میکروفون به آن متصل است. میکروفن را نیز می‌توان بسته به نوع کاربری و ساخت آن برداشت. از هدست‌ها بیشتر به عنوان هدست رایانه ای و تلفنی استفاده می‌شود. هدست‌های بی سیم در دسترس هستند که همراه با فناوری بلوتوث هستند. هدست‌ها بلندگوهای گوش هستند که همراه با یک میکروفون تجربه صوتی تعاملی را برای شما فراهم می‌کنند.

قیمت روز انواع هدست و هدفون گیمینگ و معمولی

ویژگی‌های هدست :

 • کیفیت صدا

هدست‌ها همچنین تجربه صوتی فوق العاده ای را ارائه می‌دهند. فرکانس بهتری را در میان برد ارائه می‌دهد که در دامنه کم چندان خوب نیست. اما، این به نوع هدستی که برای موسیقی خود انتخاب می‌کنید بستگی دارد. هدست‌های بزرگتری که با Mic در دسترس هستند، صداهای دلنشینی را تولید می‌کنند، زیرا درایورهای آن ها نیز بزرگتر هستند.

هدست برای تجربه بازی شما بسیار مناسب است، زیرا صدای واضح را می‌شنوید. درایورهای بزرگتر صدای بهتری ارائه می‌دهند و همچنین فاکتور شکل قابل حمل خود را حفظ می‌کنند. فرق هدفون و هدست این است که صدای هدست همه گیر ارائه می‌شود. و می‌توان برای گوش دادن به موسیقی و تماس‌های تصویری / صوتی از آن استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی : بهترین هدفون بی سیم

 • کارایی

تفاوت هدفون و هدست به ویژگی عملکرد بستگی دارد. یک هدست به طور ایده آل همراه با میکروفون است. به همین دلیل است که می‌توان از آن در تبدیل متن به گفتار یا تماس استفاده کرد. بیشتر مدیران مرکز تماس از هدست برای گرفتن تماس استفاده می‌کنند.

صدا عالی است و شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی صحبت کنید. البته هدست‌های با کیفیت خوب عملکرد بهینه در صدا را به شما ارائه می‌دهند.

 • راحتی

هدست راحت تر از هدفون است. دلیل آن‌ها داشتن یک میکروفون ضمیمه است، که صحبت شما را واضح می‌کند. برخی از هدست‌ها با میکروفون ثابت ارائه می‌شوند در حالی که برخی از آن ها با میکروفن قابل جدا شدن در دسترس هستند.

حال، اگر هدستی با میکروفون جداشونده انتخاب کنید، هدف آن دو منظوره خواهد بود. با استفاده از میکروفون روشن، می‌توانید از آن برای برقراری تماس و مکالمه استفاده کنید. و هنگامی‌که میکروفن را بردارید، می‌توانید از هدست به عنوان هدفون استفاده کنید.

این نیز به هدفی که از آن استفاده می‌کنید بستگی دارد. فرق هدفون و هدست در این است که هدست راحتتر است و فضای خوبی برای شنیدن فراهم می‌کند. هنگام استفاده از هدست فشار زیادی به گوش شما وارد نمی‌شود که این یک مزیت است.

تفاوت های بارز هدفون و هدست

 • تفاوت های فیزیکی
 • هدست‌ها دارای گوشی ها با بلندگوهای داخلی هستند که با باند و میکروفون متصل می‌شوند. به طور معمول یک هدست با میکروفون بزرگ موجود است که کنار دهان می‌ایستد. هدست‌ها بیشتر توسط مرکز تلفن یا مدیران تلفنی استفاده می‌شوند. هدست‌ها به دلیل طراحی آن، معمولاً یک صدای مونو یا استریو را تحویل می‌دهند. این نیز به نوع و مارکی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. هدست‌های دارای Mic باعث می‌شوند تا ظاهر آن متفاوت از هدفون باشد و شاید تفاوت هدفون و هدست در آن قابل مشاهده باشد.
 • هدفون توسط دو گوشی و باند بالشتی به هم متصل می‌شود. بیشتر هدفون‌ها جادار و راحت هستند، بنابراین شما هیچ فشاری را در گوش خود احساس نمی‌کنید. امروزه هدفون در هر اندازه و رنگی موجود است و به راحتی می‌توانید هدفون را با توجه به رنگ مورد علاقه خود انتخاب کنید. هدفون دارای درایورهای بزرگی است که کیفیت صدای استریو را به شما ارائه می‌دهد. هدفون‌های بزرگ به ارائه صدای بهتر کمک می‌کنند تا از موسیقی هنگام حرکت لذت ببرید.
 •  هدفون نسبت به هدست گسترده تر است. به طور معمول از هدفون‌های پشت باز توسط هنرمندان برای میکس موسیقی استفاده می‌شود زیرا کیفیت صدای این هدفون استثنایی است. هدفون‌های پشت بسته برای نیازهای مسافرتی ایده آل هستند، زیرا قابل حمل هستند. هدفون همچنین با کابل‌های قابل جدا شدن و باتری‌های قابل شارژ در دسترس است، بنابراین می‌توانید انتخاب خود را بسته به نیازتان انجام دهید.

هدست یا هدفون کدام یک را بخریم؟

چرا باید هدست بخرید؟

هدست برای اهداف بازی یا مراکز تماس ایده آل است. این هدست کیفیت صدای غوطه وری همراه با قابلیت‌های فراگیر را ارائه می‌دهد. همچنین یک میکروفون ارائه می‌دهد، که صدا را واضح می‌کند. برای اهداف بازی، هدست‌های بازی جداگانه ای وجود دارد که وضوح کامل را به شما ارائه می‌دهند تا بتوانید از بازی با اطرافیان خود لذت ببرید.

فرق هدفون با هدست در میکروفون آن است. اگر به یک هدست با میکروفون متصل نیاز دارید، یک هدست یک انتخاب مناسب برای شماست.

چرا باید هدفون بخرید؟

هدفون قابل حمل است و این دلیلی است که اکثر مردم ترجیح می‌دهند در هنگام سفر هدفون خریداری کنند. هدفون‌های باز به شما تجربه صدای فراگیر را می‌دهند، بنابراین برای نیازهای استودیویی عالی است.

هدفون‌های تاشو را می‌توانید در هر صورت همراه خود داشته باشید. هدفون به صورت سیمی ‌و بی سیم موجود است، بنابراین می‌توانید متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.. هدفون بهترین انتخاب برای گوش دادن به موسیقی است. اگر نیاز به میکروفون ندارید، یک هدفون انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی : بهترین مارک هدفون

نتیجه‌گیری :

هدست‌ها و هدفون‌ها دو وسیله مختلف هستند که نام آن‌ها اغلب قابل تعویض است. دانستن تفاوت هدست و هدفون اغلب تعیین می‌کند که آیا شما از تجربه خود لذت می‌برید یا خیر.
هنگامی‌که در حال بررسی این موضوع هستید که آیا باید یک هدست مخصوص یا یک جفت هدفون با درجه صدای صوتی و میکروفون تهیه کنید، ابتدا باید آنچه را که بیشتر به آنها نیاز دارید و سپس میزان هزینه خود را بررسی کنید.

آیا شما قصد استفاده از آن‌ها برای فیلم دارید؟ یا بیشتر برای بازی استفاده می کنید. گروه اول به احتمال زیاد هدفون‌های صوتی خوب را ترجیح می‌دهد، اما گروه دوم ممکن است به جای آن هدست را انتخاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×