بانی نو
No products in the cart.

راه های تقویت سیگنال وای فای

تقویت سیگنال وای فای

تقویت سیگنال وای فای – امروز در مجله بانی نو در رابطه با راه‌های تقویت سیگنال وای فای صحبت خواهیم کرد.

شاید شما هم پس از اینکه متوجه شدید که سیگنال وای فای ضعیف شده است، به این فکر بیفنید که چگونه باید تقویت سیگنال وای فای را انجام دهید. تقویت وای فای ، یکی از راه هایی است که با به کارگیری یک سری اصول، شاید بتوان به آن دست یافت. اما قبل از آن بهتر است از مواردی که می‌تواند سیگنال را تضعیف کند را بررسی نموده و آن ها را رفع کنید.

در این مقاله همراه ما باشید تا راه هایی که جهت تقویت سیگنال وای فای پیشنهاد می‌شود را با هم بررسی نماییم.

تقویت سیگنال وای فای

راه اندازی یک شبکه عالی وای فای‌، سنگ بنای یک خانه است‌، بنابراین. اگر گرفتار سرعت کم‌، استقبال نامناسب و سایر مشکلات وای فای خود هستید‌، در اینجا راه هایی پیشنهاد می‌شود که می‌تواند به تقویت سیگنال وای فای منجر شود. در ادامه با راه های موجود جهت تقویت سیگنال وای فای ، با ما همراه باشید.

اتصال اینترنت خود را بررسی کنید

قبل از اینکه Wi-Fi خود را مقصر بدانید ، مطمئن شوید اتصال اینترنت به خانه شما می‌آید و همانطور که باید کار می‌کند. یک کابل اترنت پیدا کنید و رایانه خود را مستقیماً به مودم وصل کنید. اگر لپ تاپ شما از پورت اترنت برخوردار نباشد‌، ممکن است به آداپتور تبدیل USB به اترنت نیاز داشته باشید.

سپس تست سرعت انجام دهید تا سرعت اینترنت خود را ببینید. اگر با سرعت قبض اینترنت شما مطابقت ندارد‌، ممکن است لازم باشد با ISP تماس بگیرید یا مودم خود را تعویض کنید. اگر تست سرعت شما با اینترنت دریافتی شما مطابقت دارد‌، اما هنوز هم کند به نظر می‌رسد‌، شاید زمان آن رسیده است که برای یک برنامه بهتر اقدام کنید.

اگر به نظر می‌رسد مودم مشکلی ندارد‌، سعی کنید جهت تقویت وای فای دوباره آزمایش را به اجرا کنید‌، درست در کنار روتر قرار بگیرید. اگر در کنار روتر سرعت مشابه شما خوب است‌، اما در جای دیگر خانه نیست‌، ممکن است پوشش Wi-Fi شما مشکل دشته باشد. اگر اینترنت شما در کنار روتر هنوز کند ایستاده است‌، ممکن است مودمی قدیمی ‌داشته باشید که نیاز به ارتقا دارد.

جهت فراگیری از امکانات دیجیتال که تا به امروز از آن ها اطلاع نداشته اید، بلاگ دنیای دیجیتال را مورد مطالعه قرار دهید

کنترل کیفیت یا QOS

بیشتر روترهای مدرن با ابزار Quality of Service (QoS) برای محدود کردن پهنای باند مورد استفاده از برنامه‌ها ارائه می‌شوند.

به عنوان مثال‌، شما می‌توانید از QoS برای اولویت بندی تماس‌های ویدیویی نسبت به بارگیری پرونده استفاده کنید.  به این ترتیب‌، تماس شما با دوستتان فقط به این دلیل که شخص دیگری در حال گرفتن یک فایل بزرگ از Dropbox است‌، قطع نمی‌شود. (مطمئناً فایل آنها بیشتر طول خواهد کشید‌، اما شاید تماس از اهمیت بیشتری برخوردار است.) حتی برخی از تنظیمات QoS به شما امکان می‌دهند برنامه‌های مختلف را در زمان‌های مختلف روز اولویت بندی کنید.

تنظیمات QoS را می‌توان به طور معمول در تنظیمات پیشرفته در رابط مدیر شبکه مشاهده کرد. حتی ممکن است برخی روترها با ارائه یک تنظیم چندرسانه ای یا بازی با یک کلیک‌، کار را آسان کنند‌، بنابراین این برنامه‌ها در اولویت قرار می‌گیرند. اگر می‌خواهید بازی‌ها را هنگام به اشتراک گذاری شبکه به جریان بیندازید‌، مراحلی وجود دارد که می‌توانید برای بهتر کردن اوضاع انجام دهید.

تقویت سیگنال وای فای

ارائه دهنده خدمات اینترنت شما

شما می‌توانید به راحتی یک روز را در عیب یابی عملکرد ضعیف وای فای تلف کنید بدون اینکه متوجه شوید ارائه دهنده خدمات اینترنت شما واقعاً مقصر است. برای آزمایش اینکه آیا چنین چیزی واقعا وجود دارد‌، از طریق اتصال سیمی ‌به اینترنت متصل شوید و تست سرعت اینترنت را انجام دهید. سرعت بارگیری و دانلود اندازه گیری شده باید با سرعت تبلیغ شده توسط ISP شما مطابقت داشته باشد. اگر ایراد از اینجا باشد، برای افزایش سرعت اینترنت ، باید با پشتیبان ارائه دهنده اینترنت خود تماس بگیرید.

مودم روتر VDSL/ADSL بیسیم تی پی لینک مدل Archer VR300 ، محصول پیشنهادی بانی نو جهت بهبود سیستم اینترنتی شما خواهد بود.

آنتن خود را جایگزین کنید

اگر روتر شما از آنتن داخلی استفاده می‌کند‌، افزودن یک آنتن خارجی برای تقویت سیگنال وای فای ایده خوبی است‌، زیرا آنتن دومی‌ سیگنال قوی تری ارسال می‌کند. ممکن است روتر شما با آنتن‌هایی همراه باشد که می‌توانید به آن اضافه کنید‌، اما اگر اینگونه نباشد ، بسیاری از تولیدکنندگان روتر آنتن‌ها را جداگانه می‌فروشند.

در بسیاری از موارد‌، شما می‌توانید بین آنتن‌های همه جهته‌، که یک سیگنال را به همه جهات ارسال می‌کنند‌، یا آن‌هایی که جهت آنها یک سیگنال را در یک جهت خاص ارسال می‌کنند‌، انتخاب کنید. بیشتر آنتن‌های داخلی همه جهته هستند.

 یک وایفای Repeater / Booster / Extender بخرید

حتی اگر از آن‌ها با نام‌های زیادی یاد می‌شود‌، تقویت کننده‌های وای فای‌، تکرار کننده‌ها و توسعه دهنده‌ها اساساً یک چیز هستند.

تکرارکننده‌های وایفای دستگاه‌های نسبتاً ساده ای هستند که سیگنال موجود را از روتر وایفای شما می‌گیرند و به عنوان یک شبکه جدید دوباره پخش می‌کنند و موجب تقویت سیگنال وای فای می‌شوند.

این شبکه جدید فقط پسوند شبکه اصلی شما است و تمام داده‌هایی که از آن عبور می‌کنند از طریق شبکه اصلی نیز انجام می‌شوند. تقویت کننده و توسعه دهنده وایفای بسیار شبیه به یکدیگر هستند‌، اما آن‌ها همچنین سیگنال موجود را قبل از پخش مجدد برای تقویت شبکه دوم تقویت می‌کنند.

از آنجا که برد بوسترهای وای‌فای معمولاً از تکرارکننده‌های وای‌فای بیشتر است‌، در شرایطی که سیگنال اصلی بسیار ضعیف است استفاده از آن منطقی است. یک تکرار کننده یا تقویت کننده خوب کمتر از 100 دلار هزینه دارد و هر کسی در عرض چند دقیقه می‌تواند آن را نصب کند زیرا فرآیند نصب فقط با فشار دادن دکمه WPS انجام می‌شود.

برای دستیابی به بهترین عملکرد در هنگام استفاده از تکرار کننده وایفای یا تقویت کننده‌، بهتر است از یک برنامه تقویت کننده وایفای برای تجزیه و تحلیل پوشش وایفای موجود و تعیین روش بهینه نحوه گسترش شبکه وایفای موجود استفاده کنید.

اگر با اینترنت اشیا آشنایی ندارید، بلاگ اینترنت اشیا (IOT) چیست و چه مزایای و معایبی دارد را مطالعه نمایید

یک سیستم وای فای mesh تنظیم کنید

بعضی اوقات‌، یک روتر تنها هر چقدر هم توانایی داشته باشد نمی‌تواند با یک سیگنال وای فای قوی برای کل فضای زندگی را به طور قابل اعتماد بپوشاند. در چنین مواردی‌، بهتر است یک سیستم وایفای mesh برای تقویت وای فای راه اندازی کنید‌، این مجموعه متشکل از روتر اصلی و چندین واحد ماهواره ای است که با هم پوشش وای فای را فراهم می‌کنند.

برخی از محبوب ترین سیستم‌های وای فای مش موجود امروز از Asus‌، Eero‌، Orbi و Google ارائه می‌شوند. به طور کلی آنچه در مورد سیستم‌های وایفای mesh عالی است این است که بسته به نیاز خود می‌توانید آن‌ها را گسترش دهید. این بدان معناست که شما می‌توانید فقط با یک روتر اصلی و یک واحد ماهواره ای شروع کنید و فقط درصورتی که وایفای هنوز مطابق انتظارات شما عمل نمی‌کند‌، آن را ارتقا دهید.

البته این کار بیشتر برای سازمانی هایی که شیرینگ اینترنتی انجام می‌دهند و نیاز به نت قوی دارند، توصیه می‌شود

فرکانس را به 5 گیگاهرتز تغیر دهید

فرکانس وایفای 5 گیگاهرتز سرعت داده‌های سریع تری را در فواصل کمتری فراهم می‌کند و به طور معمول بسیار سریع‌تر از فرکانس وایفای 2.4 گیگاهرتزی است. اگر روتر شما از آن پشتیبانی می‌کند‌، برای افزایش فوری سرعت برد، به سراغ آن بروید.

تقویت سیگنال وای فای

نحوه افزایش وایفای با تغییر روتر به 5 گیگاهرتز

  • به عنوان مدیر وارد روتر شوید.
  • به تنظیمات بروید و صفحه تنظیمات وایفای را باز کنید.
  • باند 802.11 را از 2.4 گیگاهرتز به 5 گیگاهرتز تغییر دهید.
  • اعمال را کلیک کنید.
  • برای اعمال تنظیمات جدید‌، روتر خود را مجدداً راه اندازی کنید.

یک نقطه ضعف فرکانس وایفای 5 گیگاهرتزی این است که تقریباً به خوبی فرکانس وایفای 2.4 گیگاهرتز به اجسام نفوذ نمی‌کند. این می‌تواند در ساختمان‌های اداری و مناطق مسکونی مشکل ساز شود‌، بنابراین توصیه می‌شود همیشه از 5 گیگاهرتز همراه با 2.4 گیگاهرتز استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید بهترین‌ها را از هر دو جهان بدست آورید.

گاها شاید شنیده باشید که نرم افزار های تقویت سیگنا وای فای می‌توانند در این مسیر کارساز باشند. اما اکثر آن ها همین کار را انجام می‌دهند. یعنی با تغییر فرکانس، باعث بهبود عملکرد می‌شوند.

سخت افزار منسوخ شده خود را ارتقا دهید

بهتر است از تجهیزات موجود خود بیشترین بهره را ببرید‌، اما اگر از سخت افزار قدیمی ‌استفاده می‌کنید‌، نمی‌توانید انتظار بهترین عملکرد و تقویت سیگنال وای فای را داشته باشید. اگر روتر خود را سال‌ها قبل خریداری کرده باشید‌، ممکن است هنوز از استاندارد قدیمی‌تر و کندتر  استفاده کنید.

روترهای قدیمی ‌ممکن است با پهنای باند نسبتاً پایین بسته شوند و حتی ممکن است دامنه کمتری داشته باشند. حتی اگر روتر شما جدید باشد‌، ممکن است برخی از دستگاه‌های قدیمی ‌داشته باشید که به استانداردهای قدیمی ‌و کندتر بر می‌گردند.

اگر طی دو سال گذشته رایانه شخصی خریداری کرده باشید‌، احتمالاً یک آداپتور وایفای 802.11ac یا حداقل 802.11n دارید. اما هرچه دستگاه‌های شما قدیمی‌تر باشند‌، به احتمال زیاد تکنولوژی مدرن در آنها تعبیه نشده است. (البته ممکن است بتوانید یک آداپتور Wi-Fi USB بخرید که در آن دستگاه‌های قدیمی را بهبود دهد).

به یاد داشته باشید‌، یک روتر با کیفیت بالاتر فقط از آن استانداردهای سریعتر پشتیبانی نمی‌کند. همچنین تمام مواردی را که در بالا توضیح دادیم بهتر انجام می‌دهد. درواقع انتخاب کانال بهتری خواهد داشت‌، فرمان باند بهتری را برای دستگاه‌های 5 گیگاهرتزی انجام می‌دهد و از ویژگی‌های QoS بهتری برخوردار است.

برخی دیگر ممکن است از ویژگی‌هایی مانند Multi User-Multiple Input Multiple Output (MU-MIMO)‌، مانند روتر هوشمند وایفای Netgear Nighthawk X10 AD7200 برخوردار باشند. روترهای MU-MIMO می‌توانند چندین جریان داده را به طور همزمان به چندین دستگاه بدون تخریب پهنای باند ارسال و دریافت کنند و نیاز به آزمایش تخصصی با چندین مشتری دارند‌، اما مشتری‌ها باید با MU-MIMO سازگار باشند.

اگر در نهایت یک روتر جدید بخرید‌، روند نصب خیلی ترسناک نخواهد بود.

محصول مودم روتر بی سیم LTE تی پی لینک مدل Archer MR200 جهت تقویت سیگنال وای فای ، به شما پیشنهاد می‌شود

مهمان ناخواسته  Wi-Fi را پیدا کنید

کاملاً ممکن است این مشکل عدم امکان تقویت وای فای هیچ ارتباطی با تداخل یا دامنه Wi-Fi نداشته باشد. اگر شبکه شما باز است یا گذرواژه ضعیفی دارد‌، می‌توانید یک مهمان ناخواسته در شبکه خود داشته باشید. ابزارهایی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند لیستی از دستگاه‌ها را در Wi-Fi خود پیدا کنید‌، که ممکن است به شما کمک کند تا همسایگان ناخوانده خود را پیدا کنید.

رابط مدیر روتر شما ممکن است نوعی آنالیز کننده ترافیک باشد که به شما می‌گوید کدام دستگاه‌ها از داده‌های زیادی استفاده می‌کنند. هنگامی‌که متجاوز را پیدا کردید و مشکل را برطرف کردید‌، شبکه خود را با یک رمز عبور امن تغییر دهید تا دیگران نتوانند به آن بپیوندند. و ترجیحاً WPA2‌، زیرا شکستن WEP بسیار معمول است.

جمع بندی

راه های تقویت سیگنال وای فای در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. این راه ها شامل مواردی هستند که باید برای تازه سازی سیستم، برای آن هزینه کنید و برخی موارد نیز، راه های نرم افزاری و بدون هزینه ای هستند که می‌توانید خودتان به راحتی آن را انجام دهید. تغییر فرکانس، تقویت سیستم سخت افزاری، اضافه کردن آنتن به مودم و … مواردی هستند که با به کارگیری آن ها، می‌توانید از پس این کار بر بیاید.

امیدواریم توانسته باشیم با این بلاگ، شما را در مسیر تقویت وای فای راهنمایی کرده باشیم. همچنین در صورتی که سوالی در این زمینه برای شما وجود داشت، می‌توانید آن را در قسمت نظرها برای ما به ثبت برسانید.

سولات متداول

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*