بانی نو
No products in the cart.

مزایای ویندوز اورجینال را بدانید

مزایای ویندوز اورجینال

مزایای ویندوز اورجینال چیست؟ چرا باید ویندوز اوجینال نصب کرد؟ این سوالاتی است که شاید برای هر کسی مطرح شده باشد. در این بلاگ همراه باشید تا برای این سوالات، پاسخ جامعی کسب کنید.

در دنیای امروز شما به ‌کامپیوتر خود اعتماد می‌کنید تا برای شما کارهایتان را  انجام دهد و بیزنس شما را اداره کند. شما هزاران عکس‌، مجموعه موسیقی و اسناد مهم را در آن ذخیره می‌کنید، خرید می‌کنید‌، اطلاعات شخصی خود را وارد می‌کنید و در وب جستجو می‌کنید. تصور کنید از دست دادن همه عکس‌های خانوادگی مورد علاقه خود یا به سرقت رفتن داده‌های مالی شما در نتیجه اجرای نرم افزارهای مخرب یا ناخواسته در ‌کامپیوتر‌، چگونه است؟

شرکت تحقیقات بازار IDC در یک مطالعه اخیر گزارش داده است که کسانی که از مزایای ویندوز اورجینال غافل شده و به استفاده از ویندوز تقلبی روی می‌آورند می‌توانند تهدیدی جدی برای امنیت سازمان‌ها و افراد به وجود بیاورند.

غالباً‌، نرم افزارهای تقلبی با ویروس‌های مخرب و ناخواسته ای همراه است که می‌تواند منجر به یک سیستم خراب‌، از بین رفتن داده‌ها و حتی سرقت هویت شود.

خطر اجرای نرم افزارهای تقلبی واقعی است. ویندوز سیستم عامل و مرکز هر کاری است که در ‌کامپیوتر انجام می‌دهید. بنابراین شما می‌توانید با نصب ویندوز اوریجینال به محافظت از داده‌های خود کمک کنید. در ادامه به بررسی مزایای ویندوز اورجینال می‌پردازیم

مزایای ویندوز اورجینال

ویندوز اورجینال، علاوه بر رعایت موارد امنیتی و ساختاری، مزایای فیزیکی دارد که که در ادامه به آن پرداخته شده است

سرعت

راه اندازی و موارد دیگر در ویندوز اوریجینال بسیار سریع‌تر انجام می‌پذیرد. اگر تا به حال ویندوز اورجینال نصب نکرده اید راه اندازی سریع را از دست داده اید. حتی فیلم‌های مقایسه ای وجود دارد که از مزایای ویندوز اورجینال نشان می‌دهد که چقدر سریع‌تر راه اندازی می‌شود.

آپدیت ویندوز

ویندوز به طور مرتب آپدیت‌های جدیدی ارائه می‌دهد و از شما می‌خواهد که ویندوز خود را آپدیت کنید. این آپدیت‌ها هر چند مدت یک بار باگ‌ها و مشکلات اجرایی سیستم را بر طرف کرده، قابلیت‌های جدید به سیستم اضافه می‌کنند، سرعت کامپیوتر را افزایش داده و باعث ارتقا سطح امنیت کاربری می‌شوند.

حال اگر شما از یک ویندوز تقلبی و کرک شده استفاده کرده باشید امکان  آپدیت وجود ندارد و این ایرادات عملکرد سیستم شما را دچار اختلال می‌کنند.

ویندوز اورجینال چیست

مرورگر بهتر

از دیگر مزایای ویندوز اورجینال مرورگر پر سرعت و ایمن است. شما در مرورگر خود صفحات مختلفی را جست و جو کرده و بسیاری از اطلاعات ارزشمند و محرمانه خود چون شماره ملی و شماره کارت وارد سایت‌ها کرده و از آن‌ها خرید انجام می‌دهید.

اگر ویندوز شما اورجینال نباشد این فضا دیگر محرمانه نبوده و ممکن است اطلاعات شما سرقت شود. همچین مرورگر اصلی به معنای بهبود سازگاری و سرعت و همچنین قابلیت‌های مفید جدید مانند علامت گذاری صفحه وب و حالت خواندن است.

همگام سازی OneDrive On-Demand

این روزها باید از فضای ذخیره سازی ابری استفاده کنید و OneDrive یکی از گزینه‌های بهتر شماست‌، مخصوصاً اگر از ویندوز استفاده می‌کنید.

OneDrive با استفاده از گزینه Files On Demand به شما امکان می‌دهد بدون داشتن فضای ذخیره سازی محلی‌، پرونده‌ها را در فضای ابری نگه دارید. به نظر می‌رسد یک پوشه معمولی روی دسک تاپ شما است و همچنین می‌تواند گزینه‌های سیستم عامل مانند پس زمینه دسکتاپ را همگام سازی کند.

فایل‌های OneDrive در مرورگر وب و همچنین در برنامه‌های iOS و Android قابل دسترسی هستند. اتفاقاً نشان دادن مکان عکس‌ها در یک نقشه کوچک بسیار عالی است‌، بنابراین شما می‌توانید تمام عکس‌های خود را پیدا کنید.

OneDrive همچنین به شما امکان می‌دهد از راه دور هر فایلی را از طریق ‌کامپیوتر شخصی خود بازیابی کنید. بنابراین با توجه به کاربردهایی که گفته شد برای حفظ حریم شخصی خود بهتر است از مزایای ویندوز اورجینال و امنیت بالای درایوهای آن بهره ببرید.

اگر قصد دارید بدانید مایکروسافت اکانت چیست و چگونه می‌تواند در به روز بودن سیستم شما موثر باشد، این بلاگ را از دست ندهید

پشتیبانی ویندوز

یک نسخه غیر اصلی از ویندوز دارای ویژگی‌هایی است که به طور منظم به شما در این مورد هشدار می‌دهد و شما را آزار می‌دهد تا بخواهید از یک نسخه مناسب ویندوز دارای مجوز مناسب استفاده کنید. وقتی از یک نسخه غیر اصلی ویندوز استفاده می‌کنید‌، هر ساعت یک بار اعلان مشاهده می‌کنید.

اعلان به شما اطلاع می‌دهد که غیر اصلی است و باید ویندوز اورجینال را فعال کنید. پس زمینه دسک تاپ شما هر ساعت سیاه می‌شود و حتی اگر آن را تغییر دهید‌، دوباره عوض می‌شود.

یک اخطار دائمی‌ نیز وجود دارد مبنی بر اینکه شما از یک کپی غیر اصلی ویندوز در صفحه خود نیز استفاده می‌کنید. نمی‌توانید به روزرسانی اختیاری را از Windows Update دریافت کنید و سایر بارگیری‌های اختیاری مانند Microsoft Security Essentials کار نمی‌کنند.

ویندوز 8 برخی از تنظیمات شخصی سازی دیگر را محدود می‌کند‌، از جمله جلوگیری از تغییر پس زمینه صفحه شروع. اگر پول کپی خود را به آن‌ها پرداخت نکرده باشید‌، Microsoft پشتیبانی تلفنی و کمک دیگری برای Windows به شما ارائه نمی‌دهد.

شما می‌توانید به استفاده از ‌کامپیوتر خود ادامه دهید‌، و همه برنامه‌ها به طور معمول کار می‌کنند اما از مزایای ویندوز اورجینال بهره نمی‌برید. و بهتر است برای ایمن نگه داشتن ‌کامپیوتر‌، به روزرسانی‌های امنیتی مهمی ‌از Windows Update دریافت کنید.

در ویندوز 10، شاید لازم باشد تا خودتان درایورهای لازم را نصب کنید، برای این کار بلاگ نصب درایوهای ویندوز 10 این کار را به شما آموزش خواهد داد

مزایای ویندوز اورجینال

چرا باید کامپیوتر شما دارای ویندوز اوریجینال باشد؟

با توجه به مزایای ویندوز اورجینال و مشکلاتی که یک ویندوز جعلی به همراه دارد بهتر است که برای خرید مجوز قانونی Windows و بارگیری آن بر روی ‌کامپیوتر خود اقدام کنید. اگر واقعاً یک کلید معتبر از ویندوز دارید‌، می‌توانید کلید محصول را در ویندوز تغییر دهید. سپس ویندوز با مایکروسافت فعال می‌شود و محدودیت‌ها را برطرف می‌کند.

بله‌، بدیهی است ترفندهایی وجود دارد که هکرهای ویندوز برای دور زدن اعلان اصلی ویندوز از آن‌ها استفاده می‌کنند اما مایکروسافت در حال نبرد مداوم با این ترفندها است و از زمانی که ویندوز وجود داشته است این مشکلات همراه آن بوده است.

ما هیچ توصیه ای در مورد فریب ویندوز برای جعل ویندوز و کرک آن نمی‌کنیم و با توجه به مزایای ویندوز اورجینال بهترین گزینه خرید نسخه اصلی است تا از امنیت اطلاعات خود اطمینان حاصل کرده و با خیالی راحت به انجام کارهایتان بپردازید.

شاید در صورت بروز برخی مشکلات، مجبور به ریست فکتوری کردن ویندوز 10 خود باشید. برای این کار، توصیه می‌کنیم بلاگ نحوه ریست فکتوری کردن ویندوز 10 را از دست ندهید

جمع بندی

مزایای ویندوز اورجینال در این بلاگ مورد بررسی قرار گرفت و گفته شد که با نصب ویندوز اورجینال، شما می‌توانید از سیستم امنیتی قوی تر، سرعت بالاتر و آپدیت آخرین تغییرات ویندوز، بهره مند شوید. همچنین با داشتن ویندوز اورجینال، با این که هزینه بیشتری پرداخت می‌کنید اما همواره پشتیبانی سازنده ویندوز یعنی مایکروسافت را خواهید داشت. این در حالی است که برای ویندوزهای تقلبی و کرک شده، هیچ گونه تضمینی برای امنیت سیستم و کارکرد صحیح و اصولی وجود ندارد.

امیدواریم توانسته باشیم با این بلاگ، شما را از مزایای ویندوز اصل مطلع کرده باشیم. همچنین در صورتی که سوالی در این زمینه برای شما وجود داشت، و یا پیشنهادی بهتری داشتید، حتما در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

سوالات متداول

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*