» آموزشی » فراموش کردن سوالات امنیتی اپل ایدی
آموزشی

فراموش کردن سوالات امنیتی اپل ایدی

1400-03-04 2,185

ابتدا بهتر است درباره Apple ID سوالات امنیتی اپل ایدی از جمله نحوه تنظیم یا تغییر سوالات خود‌، اطلاعات کسب کنید. اپل با استفاده از سوالات امنیتی روش ثانویه ای را برای شناسایی آنلاین یا هنگام تماس با پشتیبانی اپل در اختیار شما قرار می‌دهد. که در ادامه به حل مشکل فراموش کردن سوالات امنیتی اپل ایدی میپردازیم.

سوالات به گونه ای طراحی شده اند که برای شما خاص هستند اما حدس زدن جواب برای دیگران سخت است. هنگامی‌که همراه با سایر اطلاعات شناسایی استفاده ‌شود‌، به اپل کمک می‌کنند تا تأیید کند شما شخص متقاضی دسترسی به حساب خود هستید.

قبل از تغییر رمز ورود یا سایر اطلاعات حساب‌، مشاهده جزئیات دستگاه یا خرید iTunes از دستگاه جدید‌، ممکن است از شما خواسته شود به یک یا چند سوال امنیتی پاسخ دهید.

اگر سوالات امنیتی نمی‌خواهید یا نگران فراموش شدن پاسخ‌ها هستید‌، می‌توانید تأیید صحت دو مرحله ای یا احراز هویت دو عاملی را تنظیم کنید. با تأیید صحت دو مرحله ای و احراز هویت دو عاملی‌، برای ایمن سازی حساب خود یا تأیید هویت خود نیازی به این سوالات ندارید.

برای این که گوشی ایفون شما باتری کمتری مصرف کنید مقاله کاهش مصرف باتری آیفون را بخوانید.

سوال امنیتی اپل ایدی خود را تنظیم کرده یا تغییر دهید

 • وارد صفحه حساب Apple ID خود شوید.
 • در بخش Security‌، ویرایش را کلیک کنید.
 • اگر از قبل سوالات امنیتی دارید‌، از شما خواسته می‌شود قبل از ادامه به آنها پاسخ دهید. اگر پاسخ‌ها را فراموش کرده اید برای رفع مشکل فراموشی سوال امنیتی اپل ایدی تغییر سوالات را کلیک کنید. اگر می‌خواهید آنها را تنظیم کنید‌، روی افزودن سوالات امنیتی کلیک کنید.
 • سوالات جدید خود را انتخاب کنید‌، سپس پاسخ‌ها را وارد کنید.
 • آدرس ایمیل زاپاس را اضافه و تأیید کنید.

فراموش كردن سوالات اپل ايدي

برای جلوگیری از قفل شدن حساب کاربری خود‌، یادآوری پاسخ سوالات امنیتی بسیار مهم است. و مطمئن شوید که آدرس ایمیل زاپاس خود را اضافه و تأیید کرده اید. پس از فراموشی سوال امنیتی اپل ایدی  برای کمک به بازنشانی آن‌ها به یک آدرس ایمیل دوم نیاز دارید.

دلایل زیادی برای تغییر پاسخ ما به سوالات امنیتی Apple ID وجود دارد. شاید پاسخ‌های شما نیاز به آپدیت داشته باشد‌، شرایط شما تغییر کرده باشد‌، شما شک دارید که هویت شما به خطر افتاده است‌، یا اینکه شما فقط یک مجموعه جدید از سوالات و پاسخ‌ها را می‌خواهید و یا گاهی اوقات پاسخ‌های خود را فراموش می‌کنیم، خصوصاً اگر مدت زمان طولانی از آخرین باری که نیاز به دانستن آن پاسخ‌های امنیتی داشتیم می‌گذرد.

برای بازیابی پاسخ ها پس از فراموشی سوال امنیتی اپل ایدی باید مراحل زیر را سپری کنید:

 • به apple.com بروید.
 • Apple ID خود را وارد کنید‌، سپس ادامه را انتخاب کنید.
 • گزینه تنظیم مجدد سوالات امنیتی خود و سپس ادامه را انتخاب کنید.
 • رمز ورود Apple ID خود را وارد کنید‌، سپس ادامه را انتخاب کنید.
 • سوالات و پاسخ‌های امنیتی جدید خود را انتخاب کنید و روی ادامه ضربه بزنید.
 • همچنین گزینه ای برای تنظیم مجدد اطلاعات امنیتی شما وجود دارد.
 • “ارسال ایمیل اطلاعات تنظیم مجدد به (ایمیل خود)” را انتخاب کنید.

اپل ایمیلی برای شما ارسال می‌کند که نحوه تنظیم مجدد سوالات و پاسخ‌های امنیتی Apple ID را توضیح می‌دهد. به سادگی دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

آیا در به خاطر سپردن سوالات امنیتی Apple ID مشکل دارید؟

اگر در به خاطر سپردن سوالات امنیتی خود مشکلی دارید و فراموش کردن سوالات اپل ایدی زیاد اتفاق می‌افتد‌، تأیید اعتبار دو عاملی را تنظیم کنید. با احراز هویت دو عاملی‌، برای ایمن سازی حساب خود یا تأیید هویت خود نیازی به سوالات امنیتی ندارید. احراز هویت دو عاملی دقیقاً در iOS 10 و 9 و macOS و OS X El Capitan تعبیه شده است.

مقاله پیشنهادی : استخراج بیت کوین با آیفون

تأیید اعتبار دو عاملی چیست؟

احراز هویت دو عاملی یک لایه امنیتی اضافی برای Apple ID شما است برای اطمینان از اینکه شما تنها شخصی هستید که می‌توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید‌، حتی اگر کسی گذرواژه شما را بداند.

چه کسی می‌تواند احراز هویت دو عاملی را روشن کند؟

احراز هویت دو عاملی با حداقل یک دستگاه که از iOS 10 یا 9 یا macOS یا OS X El Capitan یا بالاتر استفاده می‌کند در اختیار کاربران iCloud قرار دارد. اپل توصیه می‌کند که حداقل یک کارت اعتباری معتبر در پرونده خود داشته باشید. اگر رمز ورود خود را فراموش کنید‌، این اطلاعات به تأیید هویت شما کمک می‌کند.

روشن کردن احراز هویت دو عاملی برای Apple ID شما

برای فعال کردن احراز هویت دو عاملی دو روش وجود دارد.

از دستگاه جدیدی تنظیمات را راه اندازی کنید.

اگر در حال راه اندازی دستگاه جدید و احراز هویت دو عاملی هستید‌، روی «ادامه» ضربه بزنید و شماره تلفنی را که برای دریافت کد تأیید هنگام ورود به سیستم دستگاه جدید استفاده می‌شود‌، وارد کنید. پس از تأیید این شماره تلفن‌، احراز هویت دو عاملی به طور خودکار روشن می‌شود.

از دستگاهی که از قبل استفاده می‌کردید راه اندازی کنید.

 • به منوی تنظیمات برگزیده سیستم> iCloud>  و جزئیات حساب بروید.
 • روی Security کلیک کنید.
 • در پایین صفحه‌، به دنبال دکمه ای بگردید که روی آن تأیید اعتبار دو عاملی را روشن کنید.
 • در iPhone‌، iPad یا iPod touch خود به تنظیمات> iCloud بروید> روی Apple ID خود ضربه بزنید.
 • روی Security ضربه بزنید.
 • در پایین صفحه خود به دنبال دکمه ای بگردید که روی آن تأیید اعتبار دو عاملی را روشن کنید.

تأیید صحت دو مرحله ای برای Apple ID

اگر به علت فراموشی سوال امنیتی اپل ایدی می‌خواهید امنیت حساب خود را به گونه دیگری ارتقا دهید‌، اما دستگاه‌هایی ندارید که به iOS 10/9 یا macOS / OS X El Capitan به روز شده اند‌، تأیید صحت دو مرحله ای را برای Apple ID خود تنظیم کنید. تأیید صحت دو مرحله ای یک ویژگی امنیتی برای Apple ID است که برای جلوگیری از دسترسی یا استفاده از حساب کاربری توسط دیگران طراحی شده است‌، حتی اگر آنها رمز ورود شما را بدانند!

اما این همان تأیید دو عاملی نیست. دو مرحله ای روش امنیتی قدیمی ‌است که توسط افرادی که دستگاه‌های Apple ندارند‌، قادر به ارتقا دستگاه‌های خود نیستند یا مایل به استفاده از آن‌ها نیستند و یا احراز هویت دو عاملی ندارند‌، استفاده می‌شود.

اگر برای گوشی ایفون خود پاوربانک مناسب میخواهید خریداری کنید قبل از آن مقاله بهترین پاور بانک برای آیفون را بخوانید.

تأیید صحت دو مرحله ای چیست؟

در این روش با استفاده از یکی از دستگاه‌ها یا روش‌های تأیید شده دیگر‌، هویت خود را با اپل تأیید می‌کنید. هنگام تأیید صحت دو مرحله ای‌، یک یا چند دستگاه قابل اعتماد را ثبت می‌کنید. دستگاه مطمئن دستگاهی است که شما کنترل آن را در اختیار دارید و کدهای تأیید 4 رقمی ‌را با استفاده از پیامک یا Find My iPhone دریافت می‌کند.

وقتی برای مدیریت Apple ID خود وارد سیستم می‌شوید‌، به سیستم iCloud وارد ‌شوید‌، یا از دستگاه جدیدی iTunes‌، iBooks یا App Store را خریداری می‌کنید‌، ابتدا با وارد کردن رمزعبور و کد تأیید 4 رقمی‌، هویت خود را تأیید کنید. اپل رمز را به یکی از دستگاه‌های قابل اعتماد می‌فرستد.

نتیجه گیری:

اگر به دلایل مختلفی که ابتدا گفته شد فراموش کردن سوالات اپل ایدی رخ داد می‌توانید از روش‌های گفته شده مجدد بازیابی حساب خود را به دست بگیرید یا این که از سایر روش‌های امنیتی گفته شده برای افزایش امنیت حساب کاربری خود استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی : خالی کردن فضای آیفون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×