» لپ‌تاپ و نوت‌بوک » چگونه خش روی لپ تاپ را از بین ببریم؟
لپ‌تاپ و نوت‌بوک

چگونه خش روی لپ تاپ را از بین ببریم؟

1400-01-30 7,930

چگونه خش روی لپ تاپ را از بین ببریم؟

از بین بردن خش روی لپ تاپ : ممکن است لپ تاپ جدید و براق ما خراشیده شده و زیبایی ظاهری آن از بین رفته باشد. اجتناب از این مسئله بسیار دشوار است‌، به خصوص با توجه به تعداد ساعاتی که روزانه از لپ تاپ خود استفاده می‌کنیم.

خبر خوب این است که می‌توان چنین خراش‌هایی را از لپ تاپ‌های فلزی و پلاستیکی پاک کرد. برای کمک به شما در پاک کردن این خش ها، این راهنما کمک خواهد کرد که یاد بگیریم چگونه خش روی لپ تاپ را از بین ببریم؟

روش‌های مختلفی برای از بین بردن خش روی لپ تاپ وجود دارد. بستگی به جنس لپ تاپ و عمیق بودن این خراش‌ها دارد. اگر قصد خرید لپ ‌تاپ دارید بهتر است بدانید که چگونه باید مشکلات احتمالی پیش آمده را برطرف و حل کنید.

مقاله پیشنهادی : انواع خنک کننده سی پی یو

انواع مختلف خراش‌های لپ‌تاپ چیست؟

اول از همه‌، مهم است که روشن کنیم همه خراش‌ها به یک اندازه آسیب نمی‌رسانند. ما می‌توانیم آن‌ها را در دو سطح مختلف طبقه بندی کنیم و روش از بین بردن خش روی لپ تاپ به آن دارد.

 • خراش‌های جزئی :

خراش‌های جزئی خراش‌هایی سطحی هستند که به راحتی و خیلی سریع قابل کنترل هستند. آن‌ها انواع خراش‌هایی هستند که به بدنه لپ تاپ برخورد نمی‌کنند اما در عوض روی سطح باقی می‌مانند. هرچقدر تعجب آور به نظر برسد‌، یکی از بهترین راه‌ها برای مراقبت از این نوع خراش‌ها استفاده از خمیر دندان و یک پارچه میکروفیبر است.

استفاده از پارچه میکروفیبر از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا از ایجاد خراش جلوگیری می‌کند. همچنین می‌توانید خراش‌های جزئی را با استفاده از پاک کننده خراش بردارید‌، اما روش اول ارزان تر و به همان اندازه کارآمد است.

 • خراش‌های اساسی :

از بین بردن خراش‌های اساسی سخت‌تر است‌، اما روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید آنها را کاهش دهید. در میان تمام محصولات موجود برای چنین هدفی‌، بهترین کالایی که می‌توانید پیدا کنید Rolite Metal Polish است. اکنون که با انواع خراش‌های مختلف آشنا شدید‌، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه آن‌ها را از سطح لپ تاپ خود از بین ببریم.

از بین بردن خش روی لپ تاپ آلومینیومی

اگر به دنبال از بین بردن خش روی لپ تاپ آلومینیومی هستید، به احتمال زیاد به راه حل‌های ویژه‌ای نیاز خواهید داشت. چندین محصول برای این کار وجود دارد:

 • پاک کننده‌های خراش
 • پولیش فلزی
 • جوش شیرین
 • خمیر دندان

بیایید نگاهی به چگونگی عملکرد همه این روش‌ها‌، کارآمدی و مزایا و معایب آن‌ها بیندازیم.

استفاده از پاک کننده خراش برای حذف خراش از لپ تاپ خود

این روش احتمالاً بارزترین روش و کارآمدترین برای از بین بردن خش روی لپ تاپ است. هنگامی‌که چنین محصولی را خریداری کردید می‌توانید آن را با پارچه ای نرم بمالید و به آرامی ‌از روی خراش‌ها عبور دهید. مقداری فشار وارد کنید و پارچه را با حرکات دورانی حرکت دهید.

بخاطر داشته باشید که این محصولات روی خراش‌های عمیق بسیار خوب کار نمی‌کنند‌، که برای این کار به برنامه‌های مکرر و پوشش‌های متعدد نیاز دارند. همچنین‌، خراشنده‌ها روی خراش‌های بدون رنگ خوب هستند اما در از بین بردن لکه‌های سیاه لپ تاپ کارایی خوبی ندارند.

به طور کلی‌، پاک کننده‌های خراش به بهبود لپ تاپ شما کمک می‌کند اما ممکن است تمام خراش‌ها را به طور کامل از بین نبرد‌، به خصوص اگر آن‌ها عمیق باشند.

 • از یک محصول ویژه برای خراش‌های عمیق تر استفاده کنید.

اگر لپ تاپ شما دارای خراش‌های سختی است که با از بین برنده خراش از بین نمی‌رود‌، ناامید نشوید! برای انجام کار می‌توانید از خمیر براق کننده فلزی استفاده کنید. این برای از بین بردن خش روی لپ تاپ آلومینیومی‌ بسیار مناسب است و یک راه حل نسبتاً آسان اما کارآمد است.

به طور کلی‌، این محصول به صورت خمیر است که می‌توانید هنگام پر کردن و پوشاندن آن‌ها با مواد‌، روی خراش‌ها بمالید. بگذارید خمیر چند دقیقه بماند و سپس با یک پارچه میکروفیبر تمیز‌، مقدار اضافی آن را بردارید.

این محصول می‌تواند کمی‌گرانتر از پاک کننده خراش کلاسیک باشد اما حتی در خش‌های عمیق تر که روی ظاهر لپ تاپ آلومینیومی‌ شما تأثیر می‌گذارد کاملاً کار خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی : راهنمای خرید لپ تاپ گیمینگ لنوو

 • از خمیر دندان برای درمان خانگی موثر و ارزان خراش‌های لپ تاپ خود استفاده کنیدو

هرچقدر که عجیب به نظر برسد‌، می‌توانید از یک خمیر دندان رایج بدون فلوراید برای از بین بردن خش‌های لپ تاپ خود استفاده کنید. که نه تنها در اکثر خانه‌ها به راحتی در دسترس است‌، بلکه به راحتی برای خراش‌های کوچکتر روی سطح نیز بسیار آسان و قابل استفاده است.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که خمیر دندان چگونه می‌تواند به شما در رفع خط و خش کمک کند. اما کار می‌کند. همه خمیر دندان در اختیار دارند. بنابراین ، اولین روشی که می‌توانید برای از بین بردن خراش‌های جزئی استفاده کنید ، استفاده از خمیردندان است. به سادگی مقداری خمیر دندان را روی یک پارچه نرم یا پنبه بریزید. سپس خراش‌ها را به صورت دورانی بمالید. این کار را تا زمانی که خراش از بین نرود انجام دهید. در نهایت ، روکش لپ تاپ را با استفاده از یک پارچه مرطوب پاک کنید تا خمیر دندان باقی مانده را برداشته و منتظر بمانید تا خشک شود.

(تنها کاری که شما باید برای از بین بردن خش روی لپ تاپ انجام دهید این است که مقدار کمی ‌خمیر دندان بگیرید و آن را روی یک پنبه یا یک پارچه میکروفیبر قرار دهید.)

 • جوش شیرین به عنوان یک درمان خانگی جایگزین برای خراش‌های سبک‌تر

جوش شیرین یکی دیگر از مواد رایج است که در خانه خود پیدا خواهید کرد. حال ، اگر جوش شیرین در اختیار دارید ، می‌توانید از جوش شیرین برای خراشیدن لپ تاپ خود نیز استفاده کنید. جوش شیرین و چند قطره آب را مخلوط کنید.

از جوش شیرین می‌توان دقیقاً مانند مواد پاک کننده کلاسیک استفاده کرد و می‌تواند بسیار موثر باشد‌، اما اگر نتایج خوبی بدون خطر آسیب دیدن لپ تاپ خود می خواهید‌، هنگام استفاده از آن باید مراقب باشید.

برای داشتن بهترین نتیجه‌، باید جوش شیرین را با کمی ‌آب مخلوط کنید‌، به خاطر داشته باشید که آب اضافی ممکن است باعث آسیب به دستگاه شود. مقادیر مناسب شامل استفاده از دو قسمت جوش شیرین و یک قسمت آب است.

با مخلوط کردن دو ماده در یک کاسه کوچک‌، یک خمیر ایجاد خواهید کرد. خمیر را با یک پارچه کتان روی خراش‌ها با حرکت دورانی به آرامی ‌بمالید. برای از بین بردن مواد اضافی‌، از پارچه مرطوب استفاده کنید. مانند تمام راه حل‌های خانگی‌، هنگام استفاده از آن‌ها باید بسیار مراقب باشید.

(به طور دقیق ، می‌توانید 2 قسمت جوش شیرین و 1 قسمت آب را مخلوط کنید. اکنون ، با استفاده از میکسر در یک کاسه یک خمیر ایجاد کنید. خمیر را با یک پارچه میکروفیبر یا پارچه کتان یا پنبه از کاسه بردارید. سپس به آرامی روی سطح خراشیده به صورت دورانی حرکت کنید تا خراش دیگر وجود نداشته باشد. پس از آن ، شما باید از یک حوله کاغذی یا پارچه‌ای برای حذف آب اضافی و باقی مانده جوش شیرین از سطح لپ تاپ استفاده کنید.)

 • حذف خراش‌ها از یک لپ تاپ پلاستیکی

شما می‌توانید لاک پلاستیکی را در هر سخت افزار یا فروشگاه آنلاین پیدا کنید. این محصول در از بین بردن خط و خش روی سطح پلاستیک بسیار عالی عمل می‌کند.

هر صابون ظرفشویی را با آب ولرم مخلوط کنید (آب معمولی نیز این کار را می کند) و یک خمیر درست کنید.

اکنون ، از یک پارچه میکروفیبر استفاده کنید تا خمیر را برای تمیز کردن درپوش لپ تاپ بگیرید. به این ترتیب هرگونه آلودگی از روی لپ تاپ پاک می‌شود.

سپس منتظر بمانید تا روکش لپ تاپ خشک شود.

در مرحله بعد ، مقدار کمی لاک پلاستیکی را روی یک پارچه میکروفیبر بگیرید و به آرامی روی خراش‌ها بمالید

در صورت لزوم کمی بیشتر جلا دهید تا خراش‌ها برطرف شوند

کمی صبر کنید تا لاک پلاستیکی جذب لپ تاپ شود

حتی لپ تاپ‌هایی با درب پلاستیکی نیز خراشیده می‌شوند‌، هر چقدر هم که تلاش کنیم از آن جلوگیری کنیم‌، گاهی اوقات به نظر می‌رسد که این امر اجتناب ناپذیر است. و در حالی که مقالات زیادی در مورد چگونگی پاک کردن خراش از لپ تاپ‌های آلومینیومی ‌و مک وجود دارد‌، اطلاعات مربوط به لپ تاپ‌های پلاستیکی چندان روشن نیست.

درست مانند لپ تاپ‌های آلومینیومی‌، حتی در لپ تاپ‌های پلاستیکی‌، خراش‌ها می‌توانند کم و بیش “جدی” باشند. با توجه به عمق خراش‌ها‌، برخی از روش‌ها نسبت به روش‌های دیگر در از بین بردن خش روی لپ تاپ یا حداقل کاهش قابل توجهی در مشاهده آن‌ها موثر هستند.

 • پولیش خراش‌ها را از روکش فلزی

شرکت‌های سازنده از انواع فلزات روی لپ تاپ مانند آلومینیوم ، فولاد ضد زنگ ، کروم ، برنز و غیره استفاده می‌کنند. با این حال ، در بیشتر موارد ، ما می‌بینیم که لپ تاپ‌ها با یک قاب آلومینیومی ساخته می‌شوند.

این به این دلیل است که آلومینیوم بسیار سبک وزن و در عین حال محکم است. برای از بین بردن خط و خش روی سطوح فلزی ، می‌توانید از هرگونه خراش پاک کننده لاک فلزی استفاده کنید. این محصولات را به صورت آنلاین یا آفلاین در هر فروشگاه سخت افزاری خواهید یافت. اما باید به این نکته نیز اشاره کنیم که قیمت این نوع خش پاک کن‌ها کمی بالا است.اگر نمی‌خواهید اینقدر هزینه کنید ، روشهای مقرون به صرفه دیگری نیز وجود دارد.

 • استفاده از لاک فلزی

محصول لاک فلزی در واقع نوعی شکل خاص از خمیر است. هنگامی که از این استفاده می‌کنید ، به عنوان یک پوشش برای پنهان کردن خط و خش عمل می‌کند.

به سادگی ، یک پارچه میکروفیبر تمیز بردارید و پارچه را با مقدار کمی لاک فلزی پر کنید.

سپس آن را به آرامی روی سطوح خراشیده بمالید. خواهید دید که خراش‌ها شروع به ناپدید شدن می‌کنند. بنابراین ، این کار را تا زمانی که تمام خط و خش‌ها از بین بروند انجام دهید.

پس از آن ، باید کمی صبر کنید تا خمیر واقعاً در نواحی خراشیده بماند. در صورت تمایل می‌توانید لایه دوم را روی خراش‌ها بمالید تا مطمئن شوید که کار به خوبی انجام شده است.

 • استفاده از Magic Eraser یا Scratch Removers

استفاده از پاک کن جادویی برای حذف خط و خش نیز می‌تواند کارساز باشد.انواع مختلفی از کیت‌های پاک کننده خط و خش در بازار موجود است. اینها گاهی به عنوان پاک کن جادویی نیز شناخته می‌شوند. به یاد داشته باشید که این نوع خش پاک کن‌ها برای انواع فلزات موجود است.

بنابراین ، ابتدا بررسی کنید که نوع پوشش فلزی لپ تاپ شما چیست. سپس نوع مناسب کیت حذف خط و خش را خریداری کنید. همه این مجموعه‌ها دارای یک دفترچه راهنمای مناسب هستند. شما می‌توانید این کار را انجام دهید تا خش‌های لپ تاپ خود را با بدنه فلزی به راحتی از بین ببرید.

 • سایر روشهای مقرون به صرفه:

همانطور که می‌بینید همه این روش‌ها کمی گران هستند. و گاهی اوقات ممکن است یک لاک فلزی با کیفیت خوب یا لاک پلاستیکی در منطقه خود پیدا نکنید. در این صورت می‌توانید از روش خمیر دندان و جوش شیرین استفاده کنید.

در این روش شما می‌توانید از جوش شیرین و برش لیمو استفاده کنید. بنابراین ، کمی جوش شیرین را روی یک کاسه بریزید و یک تکه لیمو را برش دهید. حالا برش لیمو را با جوش شیرین بپوشانید. در مرحله بعد ، تکه لیمو را به طور مکرر روی خراش‌ها بمالید. همچنین می‌توانید تکه لیمو را کمی فشار دهید تا یک قطره آب لیمو در مخلوط آزاد شود. می‌توانید این روند را تا زمانی که خراش‌ها تمام نشوند تکرار کنید. همچنین در صورت وجود خراش زیاد می‌توانید از چند تکه لیمو استفاده کنید. پس از آن ، باید باقی مانده را با یک پارچه تمیز کننده میکروفیبر یا حوله کاغذی تمیز کنید.

از بین بردن خراش‌های کم عمق از یک لپ تاپ پلاستیکی :

برای خش‌های کم عمق می‌توانید از مواد ساینده ملایم مانند موارد زیر استفاده کنید:

 • خمیر دندان
 • لاک پلاستیکی
 • جوش شیرین
 • جلای مبلمان.

از بین بردن خش‌های عمیق از یک لپ تاپ پلاستیکی :

خلاص شدن از شر خراش‌های عمیق بسیار سخت تر است‌، اما با استفاده از این موارد می‌توان این موارد را انجام داد:

 • ورق‌های کاغذ سنباده
 • پاک کن‌های جادویی

احتمالاً متداول ترین روش استفاده از لاک پلاستیکی است که به طور گسترده در اکثر فروشگاه‌ها وجود دارد. از بین بردن خراش‌ها با لاک پلاستیکی :

 • صابون را با آب مخلوط کنید (در صورت گرم بودن بهتر) و محلول تهیه کنید.
 • سطوح لپ تاپ خود را با محلول تمیز کنید
 • لپ تاپ خود را با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید.

مقدار کمی ‌از لاک را روی پارچه قرار دهید و آن را با حرکات دورانی دور خراش‌ها بمالید. در صورت لزوم می‌توانید پالیش بیشتری بزنید. قبل از پاک کردن درب لپ تاپ خود با یک پارچه تمیز‌، صبر کنید تا جذب آن شود.

مقاله پیشنهادی: تمیز کردن لپ تاپ

خراش‌های سخت‌تر لپ تاپ پلاستیکی خود را با ورق‌های کاغذ سنباده بردارید.

اگر خراش‌های موجود در لپ تاپ شما عمیق است و از بین بردن خش روی لپ تاپ با لاک پلاستیکی یا هر ماده دیگری برطرف نمی‌شود‌، تهیه برخی از ورق‌های کاغذ سنباده در سطوح مختلف را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که کاغذ سنباده را قبل از استفاده در لپ تاپ خود خیس کرده اید تا از آسیب بیشتر آن جلوگیری کند.

همچنین‌، باید ورق کاغذ سنباده خود را تا اندازه خراش تا بزنید تا از خراشیدن قسمت‌های “تمیز” لپ تاپ شما جلوگیری کند. مقداری فشار ملایم وارد کنید و با حرکات دورانی روی خراش بمالید. سپس‌، محل را با یک پارچه خشک تمیز کنید.

اگر هنوز هم می‌توانید خراش‌هایی را مشاهده کنید‌، باید همان روش را با استفاده از یک سطح ظریف تر از ورق کاغذ سنباده تکرار کنید. برای نتیجه بهتر‌، می‌توانید با استفاده از یک لاک بر روی سطح لپ تاپ خود‌، کار را تمام کنید. این کمک می‌کند تا ظاهر بهتری داشته باشید و به همان اندازه جدید به نظر برسد.

پولیش بدنه لپ تاپ

گرفتن لپ تاپ جدید حس فوق العاده‌ای است. با این حال ، پس از چند هفته یا چند ماه ، ممکن است مشاهده کنید که خراش‌هایی در قاب لپ تاپ ظاهر می‌شود. چند روش وجود دارد که می‌توانید خط و خش روی لپ تاپ را از بین ببرید.قبل از شروع ، باید با انواع خراش‌ها آشنا شوید. به طور کلی ، ما می‌توانیم خراش‌ها را به 2 دسته خراش‌های جزئی و بزرگ تقسیم کنیم.

حذف خط و خش از جلد مات لپ تاپ

همانطور که از نامش پیداست ، خراش‌های جزئی رایج‌ترین نوع خط و خش‌هایی هستند که در لپ تاپ خود پیدا می‌کنید. همچنین ، حذف این نوع خط و خش‌ها بسیار آسان خواهد بود. از طرف دیگر ، خراش‌های بزرگی وجود خواهد داشت. به احتمال زیاد می‌توانید آنها را در بیشتر مواقع از بین ببرید ، اما نه همیشه. ممکن است خراش‌های بسیار عمیقی وجود داشته باشند که حذف آنها بسیار سخت است. این واقعیت نیز وجود دارد که قاب لپ تاپ‌ها با استفاده از مواد مختلفی نیز ساخته شده است.

در میان آنها ، سازنده از پلاستیک یا پلی کربنات در اکثر لپ تاپ‌های مقرون به صرفه استفاده می‌کند. برعکس ، در برخی از لپ تاپ‌های رده بالا ، روکش آلومینیومی یا فلزی پیدا خواهید کرد. در نتیجه ، شما مجبور خواهید بود از انواع مختلف محلول ضد خش برای مواد مختلف استفاده کنید. بدنه پلاستیکی لپ تاپ به طور منظم دچار خراش‌های جزئی می‌شود. حتی اگر سعی کنید از آن اجتناب کنید ، به طور کامل امکان پذیر نیست. در حال حاضر ، روشهای متعددی وجود دارد که می‌توانید خش‌های روی لپ تاپ پلاستیکی خود را از بین ببرید.

نحوه پولیش بدنه لپ تاپ

 • مواد تمیز کننده مورد نیاز
 • پولیش پلاستیکی
 • خمیر دندان
 • جوش شیرین
 • پاک کن

از بین بردن خش روی مانیتور لپ تاپ

یک خراش بسیار سبک روی صفحه کامپیوتر شما می‌تواند با یک مداد پاک کن برطرف شود. یکی دیگر از محصولاتی که می‌توانید برای خراش کوچک استفاده کنید الکل است. مقدار کمی روی پنبه اضافه کنید و روی خراش به آرامی بکشید تا محو شود. کمی خمیر دندان را روی یک سواب پنبه بمالید و آن را به صورت دورانی به ناحیه آسیب دیده بمالید. شما باید سطح را برای چند دقیقه صیقل دهید تا خراش‌ها نامرئی شوند.

نتیجه‌گیری :

همانطور که می‌بینید‌، داشتن برخی از خراش‌ها در لپ تاپ شما پایان جهان نیست. داشتن آنها کاملاً معمول است و بسیاری از آنها قابل کنترل هستند. البته‌، خلاص شدن از شر خراش‌های کوچکتر آسان تر است‌، اما از بین بردن خش روی لپ تاپ یا حداقل کاهش قابل توجه خراش‌های عمیق نیز امکان پذیر است.

با استفاده از نکات ارائه شده نتایج موثر خواهید دید. در اجرای این دستورالعمل دقت کنید و از آسیب بیشتر به لپ تاپ خود جلوگیری کنید. به طور کلی‌، اگر در وهله اول بتوانید از ایجاد خراش جلوگیری کنید‌، از مشکلات بعدی جلوگیری خواهید کرد.

پیشگیری همیشه بهتر از این است که بعداً با خراش‌هایی که به سختی از بین می‌روند مقابله کنید. به همین دلیل است که باید همیشه از لپ تاپ خود به خوبی مراقبت کنید‌، مخصوصاً هنگام حمل لپ تاپ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×