» لپ‌تاپ و نوت‌بوک » لپ تاپ صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟
لپ‌تاپ و نوت‌بوک

لپ تاپ صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

1400-10-26 1,006

آیا تا کنون اسم لپ تاپ صنعتی به گوش شما خورده است؟ در دنیای امروزه، لپ تاپ ها به همراه گجت‌های الکترونیکی، بخشی جدا نشدنی از زندگی ما انسان‌ها شده‌اند. به صورتی که ممکن است کار و زندگی حرفه‌ای بدون وجود و یا دسترسی به این لوازم الکترونیکی، برای ما امکان‌پذیر نباشد. لپ تاپ ها برای کاربردهای مختلف، در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند و افراد با توجه به نوع استفاده خود، لپ تاپ مناسب را یافته و آن را خریداری می‌کنند. ولی برای شما، بهترین لپ تاپ کدام است؟

ذکر کردیم که لپ‌تاپ‌های مختلف برای انواع استفاده و نوع کاربری‌های مختلف و متفاوت، تولید و به بازار عرضه می‌شوند. یکی از انواع لپ تاپی که در بازار می‌توانید پیدا کنید، لپ تاپ صنعتی است. باید بدانید که این نوع لپ تاپ ها، تفاوت‌های بسیاری، چه از نظر سخت افزار و چه از نظر امکاناتی که به کاربر ارائه می‌دهند، با لپ‌تاپ‌های عادی و یا خانگی دارند.

 برای آن که بدانید لپ تاپ صنعتی چیست، تفاوت لپ تاپ صنعتی با معمولی چیست و این که بهترین لپ تاپ صنعتی کدام است، مطالعه این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ وب سایت رسمی شرکت بانی نو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شما پس از مطالعه این مقاله، آگاهی لازم در زمینه لپ تاپ صنعتی را به دست می‌آورید و می‌توانید در صورت نیاز، با اطلاعاتی که کسب کرده‌اید، اقدام به انتخاب بهترین لپ تاپ صنعتی و خرید آن کنید.

لپ تاپ صنعتی چیست

لازم است بدانید که لپ‌تاپ‌های تولید شده توسط شرکت‌های بزرگ این صنعت، در دو نوع وجود دارند. نوع بیزنسی که برای کاربردهای صنعتی و تخصصی مناسب است و نوع خانگی که به نوعی، لپ‌تاپ‌های معمولی و عام پسند محسوب می‌شوند.

لپ‌تاپ‌ های صنعتی که بیشتر برای محیط‌های کاری و یا کارهای سنگین و زیاد کاربرد دارند باید کیفیت، سرعت، مقاومت و عمر طولانی داشته باشند.

لپ تاپ صنعتی ، دسته‌ای از لپ‌تاپ‌هایی است که به دلیل مقاومت بالا، به راحتی قابل استفاده در هر مکانی از جمله کارگاه و کارخانه را به شما می هد. این لپ تاپ ها در برابر افزایش، خش، کاملاً برابر بوده و بدنه آنها نیز از فلز آلومینیوم تیتانیوم ساخته شده است. شاید مهم‌ترین فرق لپ تاپ صنعتی با معمولی نیز همین مورد باشد.

بسیاری از این مدل‌ها می‌توانند تا مدت زمان زیادی روشن مانده و کارهای بسیار طولانی را بدون وقفه برای شما انجام دهند. برای مثال لپ تاپ اچ پی 8570w نمونه‌ای از تولیدات شرکت HP است که یک لپ تاپ مخصوص رنجر به شماره می‌رود که کاربرد صنعتی دارد.

لپ‌تاپ ‌های صنعتی، دوام بیشتری دارند و در شرایطی کار می‌کنند که یک لپ تاپ معمولی از کار می‌افتد. اکثر لپ‌تاپ‌های صنعتی از استانداردهای MIL-STD-810G پیروی می‌کنند. این بدان معنا است که این لپ‌تاپ، استانداردهای دوام ایجاد شده توسط وزارت دفاع ایالات متحده را برآورده کرده است و برای استفاده سربازان در جنگ مناسب است. یک لپ‌تاپ مقاوم با گواهینامه MIL-STD-810G ای ویژگی را نشان می‌دهد که این تجهیزات در موقعیت‌های مختلف برای زنده ماندن در دمای بالا، لرزش‌های شدید و ضربه و افتادن از ارتفاعات معینی، تست استرس شده‌اند.

در ادامه به ویژگی های یک لپ تاپ مناسب صنعت می‌پردازیم

مقاومت در برابر لرزش

اکثر لپ‌تاپ‌های مقاوم از یک درایو حالت جامد (SSD) استفاده می‌کنند. این SSDها در مقایسه با هارد دیسک‌های معمولی (HDD) قطعات متحرک کمتری دارند و کمتر در معرض آسیب هستند. لپ‌تاپ‌های قدیمی‌تر با هارد دیسک معمولی بیشتر در معرض آسیب‌های ناشی از لرزش یا ضربه‌های ناگهانی هستند.

برخی از مزایای SSDها عبارت‌اند از:

  • کوچک‌تر و سبک‌تر از HDD
  • باعث صرفه جویی در فضا می‌شود.
  • در برابر آسیب‌های ناشی از ضربه و ارتعاش مقاوم‌تر است.
  • به انرژی کمتری نیاز دارد تا مدت زمان بیشتری کار کند.
  • میزان خرابی کمتر از HDD
لپ تاپ صنعتی

لپ‌تاپ‌ های صنعتی در برابر گردوغبار و آب مقاوم هستند

لپ‌تاپ‌های صنعتی در شرایط کاری گردوغبار به خوبی کار می‌کنند. استانداردهای MIL-STD-810G مستلزم برخی آزمایشات شدید گردوغبار است. اولین مرحله شامل ذرات ریز گردوغبار است که به مدت شش ساعت روی لپ تاپ دمیده می‌شود. پس از شش ساعت اول، ناحیه آزمایش تا 60 درجه سانتی گراد گرم می‌شود و آزمایش دوباره انجام می‌شود. بخش دوم آزمایش، ماسه را به مدت 90 دقیقه با سرعت باد بیش از 80 کیلومتر در ساعت روی لپ تاپ می‌دمد. لپ‌تاپ‌های صنعتی در برابر گردوغبار و آب نیز مقاوم هستند. پاشیده شدن آب به لپ تاپ، هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌کند و برای افرادی که از این لپ‌تاپ‌های صنعتی در مزارع، معادن و یا موقعیت‌های غیر عادی استفاده می‌کنند، بسیار مفید و کاربردی هستند.

فهمیدن مدل لپ تاپ، در برخی موارد اهینت زیادی دارد. اگر این کار را بلد نیستید، بلاگ “از کجا بفهمیم مدل لپ تاپ چیست” را مطالعه نمایید

لپ تاپ صنعتی در دماهای شدید کار می‌کند

استانداردهای نظامی، دستگاه را ملزم می‌کند که در تغییرات دمایی ناگهانی کار کند. اولین آزمایش‌ها با خاموش بودن لپ‌تاپ‌ها برای آزمایش استحکام مواد انجام می‌شود. لپ‌تاپ در حین روشن بودن یک سری آزمایش‌ها را انجام می‌دهد تا نحوه عملکرد لپ‌تاپ تحت استرس گرمایی را آزمایش کند. لپ‌تاپ‌های صنعتی نیز برای کار در محیط‌هایی که دما می‌تواند تا 10 درجه سانتی‌گراد در عرض یک دقیقه تغییر کند، آزمایش می‌شوند. با بدانید که برای کسب استانداردهای صنعتی و یا نظامی، لازم است این لپ تاپ ها از تمامی این آزمایشات، پیروز بیرون بیایند.

صفحه نمایش محکم‌تر و روشن‌تر

از آن جایی که لپ‌تاپ‌ های صنعتی برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند، نمایشگرهای روشن‌تری دارند. صفحه نمایش‌ها معمولاً از شیشه‌های مقاوم برای ارائه دوام بالاتر ساخته می‌شوند و از پوشش‌های ضد انعکاس برای کاهش انعکاس و تابش بسیار زیاد استفاده می‌شود که به این معنی است که بسیاری از لپ‌تاپ‌های صنعتی را می‌توان در فضای باز و زیر نور شدید خورشید استفاده کرد.

روشنایی صفحه با واحد nits اندازه گیری می‌شود. واحد روشنایی. لپ‌تاپ‌ها و نمایشگرهای تبلت استاندارد در محدوده 200 تا 300 نیت هستند. لپ تاپی صنعتی مانند Getac B300 دارای صفحه نمایش 700 نیت با ارتقاء اختیاری به 1400 نیت است. برای افرادی که در خارج از منزل و زیر نور مستقیم آفتاب کار می‌کنند، این بدان معنا است که لپ تاپ آنها در تمام طول روز کاملاً قابل استفاده است، در حالی که با یک لپ تاپ معمولی، حتی با روشنایی کامل، برای دیدن و یا خواندن چیزی در صفحه نمایش، دچار مشکل می‌شوند.

سازگاری الکترومغناطیسی

اکثر لپ‌تاپ‌های صنعتی دارای گواهینامه‌ای هستند که دستگاه‌ها را از تولید انرژی الکترومغناطیسی که می‌تواند در عملکرد سایر تجهیزات اختلال ایجاد کند، متوقف می‌کند. این ویژگی می‌تواند برای افرادی که در کار از گجت‌های مختلف استفاده می‌کنند و امواج الکترومغناطیسی، عملکرد آن‌ها را مختل می‌کند، بسیار کاربردی است. کاربردی‌ترین مثالی که در این زمینه می‌توان بیان کرد، استفاده‌های نظامی است. بسیاری از سربازان، از انواع گجت‌های نظامی استفاده می‌کنند که ممکن است با رادارهای مختلفی کار کنند و اگر در میدان مغناطیسی وسیله‌ای الکترونیکی قرار بگیرند، عملکرد آن‌ها دچار مشکلات فراوانی می‌شود. بروز این مشکلات در گجت‌های نظامی می‌تواند خطرات جبران‌ناپذیری را ایجاد کند لذا استفاده از این لپ تاپ ها که این ویژگی منحصر به فرد را دارند، برای این حوزه‌های کاری می‌تواند به شدت جذاب باشد.

لپ تاپ صنعتی در وسیله نقلیه

بسیاری از لپ‌تاپ‌های صنعتی برای جفت شدن با پایه‌های طراحی شده مخصوص درون خودرو طراحی شده‌اند، بنابراین این گونه لپ تاپ ها برای نصب در وسایل نقلیه، گزینه‌ای ایده‌آل هستند. مقاومت در برابر لرزش و مقاومت در برابر حرارت، آن‌ها را برای استفاده در وسایل نقلیه مناسب‌تر از لپ‌تاپ‌های معمولی می‌کند. به طور معمول، لپ‌تاپ‌های صنعتی و پایه‌های خودروی منطبق با آن‌ها برای کار با آنتن‌های عبوری و سایر ورودی‌های ارتباطی طراحی شده‌اند تا بتوان از آن‌ها در محیط‌های پیشرفته مانند وسایل نقلیه پلیس، خودروهای اورژانس و آتش نشانی و سایت‌های معدن نیز استفاده کرد.

برای شناخت لپ تاپ مناسب نیاز دانشجویان، بلاگ بهترین لپ تاپ های دانشجویی 2021 را مطالعه نمایید

نیمه صنعتی در مقابل کاملاً صنعتی

لپ‌تاپ‌های نیمه صنعتی در دسته دیگری قرار می‌گیرند که بین لپ‌تاپ‌های معمولی و صنعتی قرار دارد. لپ‌تاپ‌های نیمه صنعتی معمولاً نسخه‌های بهبود یافته لپ‌تاپ‌های معمولی هستند. اجزاء و سخت افزار معمولاً یکسان هستند، اما بهتر محافظت می‌شوند. به عنوان مثال، یک لپ‌تاپ نیمه صنعتی می‌تواند یک قاب ضخیم‌تر یا یک صفحه‌کلید مقاوم در برابر آب و یا گردوغبار داشته باشد. لپ‌تاپ‌های نیمه صنعتی برای افرادی که در فضای باز کار می‌کنند اما با شرایط شدید و غیر عادی مواجه نمی‌شوند، مناسب‌تر هستند.

ولی همان طور که قبلاً به آن اشاره شد، لپ‌تاپ‌های صنعتی برای افرادی مناسب است که در مکان‌ها و محیط‌های غیر عادی که شرایط جوی نامناسبی ممکن است وجود داشته باشد، مانند کار در معدن و یا موقعیت‌های جنگی، به این سیستم‌ها نیاز دارند.

قیمت لپ‌تاپ‌ های صنعتی

“لپ‌ تاپ ‌های صنعتی گران‌تر هستند اما می‌توانند سرمایه‌گذاری بلندمدتی برای شما محسوب شوند

تمام ویژگی‌های اضافه شده یک لپ تاپ صنعتی با هزینه‌های اضافی همراه است. شما برای افزایش عملکرد، طول عمر و راحتی، هزینه بیشتری می‌پردازید. اگرچه لپ‌تاپ‌های مستحکم در ابتدا گران‌تر هستند، اما با سرمایه‌گذاری در فناوری صنعتی، در درازمدت صرفه‌جویی می‌کنید. طبق داده‌های Pearl Solutions Group ، میزان خرابی لپ‌تاپ‌های صنعتی 4.6 درصد در مقایسه با 16.6 درصد برای لپ‌تاپ‌های غیر صنعتی است. داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که کارگران بین 50 تا 80 دقیقه بهره وری خود را به لطف دستگاه‌هایی که در بین کار خراب می‌شوند، از دست می‌دهند.

با صرف کمی پول بیشتر برای یک لپ تاپ صنعتی، می‌توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. اگر کار شما باعث می‌شود لپ‌تاپ شما لرزش‌های شدید داشته باشد، در معرض گردوغبار قرار بگیرد یا دائماً در معرض فرسودگی قرار گیرد، باید روی یک لپ‌تاپ صنعتی سرمایه‌گذاری کنید.

لپ تاپ صنعتی

تفاوت لپ تاپ صنعتی با معمولی چیست؟

در ابتدا، لپ تاپ صنعتی با ضخامت و وزن زیاد جهت تحمل فشارهایی که در محیط‌های کاری غیر عادی بر آن‌ها وارد می‌شود، تولید و روانه بازار می‌شدند؛ لذا در بین مردم، این ذهنیت جا افتاد که با شنیدن نام لپ تاپ صنعتی، به این دو ویژگی نامتعارف، یعنی ضخامت و وزن زیاد این لپ تاپ ها، فکر می‌کردند. پیشرفت صنعت تکنولوژی در جهان امروزه این امکان را فراهم آورد که این لپ تاپ ها با وزن و طراحی متعارف و راحتی در استفاده و حمل کردن تولید شود و کاربران حرفه‌ای را در این زمینه، مورد حمایت قرار دهد. امروزه، علاوه بر زیبایی این لپ تاپ ها، شاهد وزن کم‌تر در آن‌ها نیز هستیم.

لپ‌تاپ‌های صنعتی همان لپ‌تاپ‌های بیزنسی هستند که معمولاً کیفیت ساخت بالاتر و حرفه‌ای‌تری دارند و به همین دلیل گارانتی شرکت تولید کننده این نوع لپ تاپ ها نسبت به لپ‌تاپ‌های خانگی، بیشتر و طولانی مدت تر است.

همچنین باید بدانید که لپ تاپ صنعتی دارای بدنه مقاوم‌تر هستند که مناسب برای آسیب‌های احتمالی مانند سقوط از ارتفاع می‌باشد. همچنین صفحه نمایش این نوع لپ تاپ معمولاً مات بوده و بر خلاف لپ تاپ های خانگی، نور بیشتری را ارائه می‌دهد. ممکن است ظاهر این نوع لپ تاپ های صنعتی برای مشتریان عام که به دنبال لپ تاپ خانگی هستند، جذاب نباشند.

مورد دیگری که برای ذکر تفاوت‌های این نوع لپ تاپ ها با مدل‌های خانگی و معمولی آن‌ها می‌توان مثال زد این است که لپ‌تاپ‌های صنعتی به دلیل آن که در بیرون از خانه از آن‌ها استفاده می‌شود، صفحه نمایشی با قابلیت ارائه روشنایی و نور بیشتر دارند که در تابش‌های بسیار زیاد رد موقعیت‌های Out Door، بتوان به خوبی از این ابزارهای دیجیتال استفاده کرد.

برای شناخت لپ تاپ مالتی مدیا ، این بلاگ را مطالعه نمایید

بدنه لپ تاپ صنعتی

یکی از موارد مهمی که به هنگام خرید لپ تاپ صنعتی باید به آن توجه داشته باشید این است که به دلیل مخاطرات و شرایط غیرعادی محیطی که در اماکن کارگاهی، صنعتی و دیگر اماکن از این دست وجود دارد، لازم است ابتدا استحکام و مقاومت بدنه لپ تاپ را چک کنید که بتوانید آن را ارزیابی کنید آیا در محیط مورد نظر شما، قابلیت ارائه عملکرد عادی را دارد و یا با توجه به اتفاقات غیرمترقبه‌ای که ممکن است برای آن در این گونه محیط‌ها رخ دهد، لپ تاپ دچار آسیب‌های بسیار می‌شود و از کار می‌افتد.

افرادی که در محیط‌های کارگاهی به کار و فعالیت حرفه‌ای مشغول هستند، از انواع خطرات و احتمالات حوادث غیرمترقبه‌ای که ممکن است در این گونه محیط‌ها رخ دهد، آشنا هستند لذا می‌توانند با بررسی شرایط بدنه و استحکام لپ تاپ صنعتی مورد نظر، به این نتیجه برسند که آیا این لپ تاپ برای نوع کاربری آن‌ها مناسب است یا خیر.

با توجه به زمینه فعالیت‌ها و بررسی عوامل و ساز و کارهای ایمنی کار و این که روند کارکرد ادامه دار لپ تاپ چقدر است، شما می‌توانید دستگاهی را که از نظر استحکام بدن قدرت کافی را دارا باشد انتخاب کرده و آن را بخرید.

چندین مورد خرابی قاب لپ تاپ صنعتی گزارش شده است که مربوط به قاب کف لپ تاپ می‌شده است. چرا که علاوه بر تماس با سطوحی که دستگاه روی آن قرار می‌گیرد قسمت بالای قاب کف لپ تاپ باید فشار حاصل از باز و بسته کردن درب به وسیله لولا و در عین حال بار اهرمی ایجاد شده توسط درب دستگاه را متحمل شود.

شارژر و باتری لپ تاپ صنعتی

دوام کارکرد لپ تاپ و متحمل شدن شرایط خاص و غیر عادی، جزو ویژگی‌هایی است که یک لپ تاپ صنعتی را از لپ تاپ خانگی متمایز می‌کند. در بسیاری از مراحل پیش تولید مانند نقشه کشی صنعتی و یا تهیه و ساخت نمونه اولیه محصول، اینکه لب تاب شما با موضوع خاموش شدن لپ تاپ به علت قطع شدن برق مواجه نشود از اهمیت خاصی برخوردار است. همچنین در بسیاری از موارد کاربری‌های مختلف لپ‌تاپ‌های صنعتی، نیاز است که لپ تاپ به صورت لحظه‌ای با نرم‌افزارهای تخصصی در ارتباط باشد تا بتواند گزارش و یا فعالیت‌های تخصصی مورد نیاز را انجام دهد.

طبیعتاً وظیفه تأمین انرژی الکتریکی لپ تاپ، به عهده باتری و شارژر آن می‌باشد. همچنین باید بدانید که روشن نگه داشتن لپ تاپ در حالت‌های استندبای و اسلیپ، به عهده همین بخش می‌باشد.

لپ‌تاپ‌های صنعتی باید طراحی شارژر و باتری به گونه‌ای داشته باشند که قابلیت دوام آوردن در محیط‌های غیرعادی و شرایط اضطراری را داشته باشند. بسیار مهم است که باتری و شارژر این لپ تاپ ها در مجاورت با آب و گردوغبار، مقاومت کافی از خود نشان دهند و در برابر ضربه‌های شدید، از کار نیفتند.

همچنین یکی از ویژگی‌هایی که برای باتری لپ‌تاپ‌های صنعتی باید در نظر داشت این است که این باتری‌ها باید بتوانند شارژ بیشتری نسبت به لپ‌تاپ‌های خانگی در خود ذخیره کنند. به عبارتی دیگر، باتری لپ تاپ صنعتی باید توانایی ذخیره سازی شارژ را به مدت بیشتری داشته باشد تا بتواند در شرایط بیرونی که ممکن است دسترسی به برق وجود نداشته باشد، لپ تاپ را برای کاربر روشن نگه دارد.

لپ تاپ صنعتی

عملکرد لپ تاپ صنعتی

سرعت لپ تاپ صنعتی از اهمیت خاصی برخوردار است. در بسیاری از موارد کار با این گونه دستگاه‌ها مانند لپتاپ هایی که از آن‌ها برای مدل سازی استفاده می‌شود هنگام رندرگیری اگر سرعت لپ تاپ پایین باشد این امر موجب طولانی‌تر شدن مدت زمان رندر می‌شود مشکل رندرگیری را می‌توان در چند قطعه اصلی LAPTOP جویا شد اگر مدت زمان زیادی معمولاً بیش‌تر از چهار سال از تولید لپتاپ گذشته باشد اولین قطعات در مرکز توجه در ابتدا پردازه مرکزی یا Cpu همچنین رم لپتاپ صنعتی خواهد بود این دو ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و پاسخ دهی مناسب به فرامین اجرا شده به آنها بستگی دارد البته اگر وضعیت هارد دستگاه شما ایده آل باشد.

در ادامه، برای آن که بیشتر با عملکرد لپ‌تاپ‌های صنعتی آشنا شوید، نمونه یک لپ تاپ صنعتی را در ادامه به جزئیات آورده‌ایم تا با بررسی آن، اطلاعات دقیق‌تری از شرایط و ویژگی‌های منحصر به فرد این لپ تاپ داشته باشید.

سبک ترین لپ تاپ های بازار را در این بلاگ پیدا کنید

Getac

طراح و سازنده کامپیوترهای صنعتی Getac کامپیوتر لپ تاپ مقاوم S410 را برای کاربردهای خارج از منزل که در معرض شوک‌های غیر عادی، لرزش‌های شدید و تغییرات محیطی قرار دارند، معرفی کرده است. این لپ تاپ نمونه یک کامپیوتر نوت بوک عام پسند اما با ویژگی‌های یک دستگاه کاملاً مقاوم است.

این لپ‌تاپ صنعتی در برابر اثرات نفوذ گردوغبار و آب و قطرات 3 فوتی مقاومت می‌کند. لپ تاپ صنعتی Getac دارای باتری قابل تعویض گرم، صفحه نمایش لمسی با دید بالا که هنگام استفاده از دستکش یا خیس بودن همچنان حساسیت خود را برای انجام کارهای لمسی ارائه می‌دهد، آنتن با کیفیت، قابلیت ارتباطات درون شبکه‌ای و GPS می‌باشد که در شرایط غیر عادی، گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود.

S410 دارای استاندارد IP51 برای مقاومت در برابر گردوغبار و باران است و دارای گواهی MIL-STD 810G نیز می‌باشد. این لپ تاپ دارای محدوده عملیاتی گسترده‌ای برای کار در آب و هوای سرد و گرم است. باید بدانید که لپ تاپ صنعتی Getac با مواد کامپوزیت ساخته شده است. این نوع لب تاب دارای صفحه کلید ضد آب، درب ورودی/خروجی مقاوم، دستگیره انعطاف‌پذیر و بادوام و سپر لاستیکی و پد مجهز به سیستم تهویه است.

لپ تاپ صنعتی  S410 پردازنده‌های 14 نانومتری Skylake سری U اینتل را با ادغامی هوشمندانه در بر دارد. آخرین Dual Band Wireless-AC 8260 اینتل؛ همزیستی RF و پشتیبانی از ویندوز 10   در این سری لپ‌تاپ‌های صنعتی Getac بهبود یافته است. این لپ تاپ دارای باتری کافی برای پشتیبانی از شیفت یک روزه کاری کامل است.

وزن این لپ تاپ، 5 پوند و عرض 1.5 اینچ و صفحه نمایش لمسی با مدل‌های کارکرد با دستکش و قلم است. همچنین دارای گذر سه‌گانه RF اختیاری است. بدنه این لپ تاپ نیز مقاوم به لرزش‌های شدید می‌باشد. گزینه‌های ورودی/خروجی شامل درگاه اتصال docking connector slot، اتصال USB 3.0 و محل گسترش PCMCIA است. این لپ تاپ همچنین احراز هویت چند عاملی و همچنین فناوری لمس خازنی اثر انگشت را ارائه می‌دهد. به صورت اولیه، به اندازه 1 ترابایت حافظه برای این لپ تاپ موجود است.

لوازم جانبی این لپ تاپ شامل گجت‌ها و واحدهای اتصال اداری می‌باشد. یک شارژر باتری به همراه یک آداپتور AC نیز به همراه این لپ تاپ صنعتی ارائه می‌گردد.

لپ تاپ صنعتی با گواهی استاندارد نظامی

در بسیاری از اوقات، لپ‌تاپ‌های صنعتی را می‌بینیم که بر آن‌ها استانداردهای نظامی درج شده است و یا در توضیحات و مشخصات آنها ذکر شده است که این لپ تاپ صنعتی از گواهینامه‌های استاندارد و درجه نظامی برخوردار است. حال باید بدانید که این ویژگی به چه درد شما می‌خورد و چه تأثیری بر مقاومت، استحکام و عملکرد لپ تاپ در شرایط مختلف می‌گذارد. در ادامه، به بررسی ویژگی‌هایی که سبب می‌شود یک لپ تاپ صنعتی گواهی استاندارد نظامی بگیرد می‌پردازیم. لازم به ذکر است که بیشتر لپ‌تاپ‌های صنعتی این گواهی نامه را دارند و اگر تمایل دارید از ویژگی‌های لپ تاپ‌های صنعتی آگاه باشید، بهتر است این اطلاعات را نیز داشته باشید.

وقتی غیرنظامیان یا همان افراد عادی، اصطلاح «لپ‌تاپ‌های صنعتی با درجه نظامی» را می‌شنوند، احتمالاً بلافاصله به سرسختی فکر می‌کنند. ما می‌دانیم که اعضای ارتش در هر محیطی سرسخت و توانمند هستند؛ لذا تجهیزات آن‌ها باید به همان اندازه سر سخت و توانمند باشد تا بتواند با خواسته‌های شغلی سازگار باشد. اما اصطلاح “گواهی نظامی” در واقع به چه معناست؟

هنگام خرید یک لپ‌تاپ صنعتی، چه در ارتش باشید و چه نباشید، معمولاً از “درجه نظامی” به عنوان اصطلاحی برای تعریف سختی استفاده می‌شود. البته، بدون درک فناوری و ویژگی‌هایی که در لپ‌تاپ‌های صنعتی درجه نظامی وجود دارد، خرید لپ تاپ صنعتی که نیازهای شما را برآورده کند، دشوار است.

برای شناخت لپ تاپ های مناسب برای تدوین، بلاگ بهترین لپ تاپ برای تدوین را مطالعه نمایید

چه ویژگی‌هایی در لپ‌تاپ‌های درجه نظامی وجود دارد؟

همان طور که ذکر شد، اغلب محصولاتی را مشاهده می‌کنید که ادعا می‌کنند “گواهینامه نظامی” یا “محصولات درجه نظامی” دارند بدون این که توضیحی در مورد معنای آن بدهند. با این حال، این اصطلاحات فقط کلمات کلیدی بازاریابی نیستند. در واقع، ارتش ایالات متحده یک سری آزمایش برای محصولات ایجاد کرده است تا این محصولات بتوانند به عنوان “درجه نظامی” دست یابند.

یکی از گواهینامه‌های معمولی درجه نظامی که در یک لپ تاپ صنعتی می‌توانید مشاهده کنید، گواهی MIL-STD-810G است. این امر دوام الکترونیکی محصولات دیجیتال را در شرایط سخت آزمایش می‌کند. دستگاه‌ها باید در برابر سقوط‌های مکرر از ارتفاع چهار فوتی مقاومت کنند. شما می‌توانید بسیاری از این تست‌ها را به صورت آنلاین پیدا کنید و برای دریافتن دقیق‌تر اطلاعات، به مشاهده آن‌ها بپردازید.

پس از دستیابی به درجه آزمایش افتادن از ارتفاعات معین، محصولات در دماهای سرد و گرم، شرایط مرطوب، شرایط گردوغبار و غیره نیز مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. ارتش باید بتواند در هنگام استقرار در محیط‌ها و شرایط غیر عادی، روی این لپ‌تاپ‌های صنعتی حساب کند زیرا در بیشتر موارد، رفتن به فروشگاه برای خرید یک لپ تاپ جدید در موقعیت‌های حساس، منطقی به نظر نمی‌رسد.

در کنار ویژگی‌های پایه نظامی، تعدادی ویژگی راحتی اضافی نیز وجود دارد که سازندگان به دستگاه‌های خود اضافه می‌کنند تا آن‌ها را حتی برای یک محیط کاری غیرعادی نیز، مناسب‌تر کنند.

لپ تاپ صنعتی

چند نمونه از لپ‌تاپ‌های درجه نظامی چیست؟

سری لپ‌تاپ‌های پاناسونیک Toughbook یکی از شناخته شده‌ترین سری لپ‌تاپ‌های صنعتی با درجه نظامی در جهان است. این دستگاه‌ها توسط ارتش، پلیس، ادارات آتش نشانی، شرکت‌های ساختمانی و سایر مشاغل در صنایع سخت انتخاب می‌شوند.

اولین چیزی که در مورد این لپ‌تاپ‌ها متوجه می‌شوید این است که آنها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که ضربه‌های شدید را تحمل کنند. کوچک‌ترین مدل پاناسونیک Toughbook CF-54 نیز 4.4 پوند وزن دارد. مدل‌های بزرگ‌تر مانند پاناسونیک Toughbook CF-31 بیش از هفت پوند وزن دارند.

این لپ‌تاپ‌ها به دلیل محافظت در برابر ضربه، اغلب با استفاده از پوشش‌های لاستیکی، حجیم‌تر از لپ‌تاپ‌های معمولی و خانگی هستند که در مغازه‌های الکترونیک پیدا می‌کنید. علاوه بر این، سازندگان از باتری‌های بزرگ‌تر برای ارائه عمر طولانی‌تر استفاده می‌کنند. زیرا اکثر افرادی که به یک لپ‌تاپ صنعتی نیاز دارند احتمالاً در طول روز در کنار پریز دیواری نمی‌نشینند.

بهترین لپ تاپ ها برای آهنگسازی را در این بلاگ پیدا کنید.

آیا کیفیت را برای سرسختی رها می‌کنید؟

هنگامی که بسیاری از مردم برای اولین بار یک لپ‌تاپ صنعتی را می‌بینند، اغلب تصور می‌کنند که لپ‌تاپ‌ها قدرت پردازشی مشابه لپ‌تاپ‌های معمولی را ندارند. با این حال، این فرضیه‌ای غلط است. در حالی که لپ‌تاپ‌های صنعتی ممکن است هیچ جایزه‌ای را برای سبک منحصر به فرد برنده نشوند، اما همچنان قدرت زیادی برای همگام شدن با لپ‌تاپ‌های برتر بازار را دارند.

لپ‌تاپ‌های صنعتی به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که می‌توانند در شرایط بسیار سخت و شرایط و محیط‌های غیر عادی و سخت، دوام بیاورند ولی این به معنای عدم هماهنگی آن‌ها با سیستم و فناوری و تکنولوژی روز نیست. به عنوان مثال، پاناسونیک Toughbook CF-33 دارای یک صفحه کلید قابل جدا شدن است که به کاربر اجازه می‌دهد دستگاه را در حالت تبلت قرار دهد و از آن استفاده کند و در صورت نیاز به صفحه کلید متصل شود. همچنین تنظیمات نمایشگر را می‌توان تغییر داد تا با دستکش نیز کار کند.

برای تهیه یک لپ تاپ صنعتی، نیازی به انتخاب بین قدرت محاسباتی یا قطعات با کیفیت ندارید. مجموعه پاناسونیک Toughbook هر دو را برای کاربرانی که به بهترین دستگاه‌ها در محیط‌های چالش برانگیز نیاز دارند ارائه می‌دهد.

آیا باید لپ تاپ صنعتی با درجه نظامی بخرید؟

اکنون این سؤال بزرگ پیش می‌آید: آیا باید یک لپ تاپ صنعتی با درجه نظامی بخرید؟ این دستگاه‌های سر سخت فقط برای افرادی که در حال انجام وظیفه هستند طراحی نشده‌اند. هر کسی که باید کار خود را در محیطی انجام دهد که برای وسایل الکترونیکی معمولی مصرفی مناسب نیست، ممکن است متوجه شود که لپ تاپ صنعتی با درجه نظامی، انتخاب مناسبی برای آن‌ها محسوب می‌شود.

معمولاً خرید این لپ تاپ ها، هزینه بیشتری دارد اما ویژگی‌های حفاظتی آن‌ها به توجیه برچسب قیمت کمک می‌کند. بدون شک، یک دستگاه صنعتی با درجه نظامی، در شرایط سخت از دستگاه معمولی و عمومی، بیشتر دوام می‌آورد. هزینه جایگزینی انتخاب دستگاه‌های عمومی بسیار بیشتر از هزینه یک لپ تاپ صنعتی است که برای مقاومت در برابر سقوط، رطوبت و گردوغبار طراحی شده است.

لپ تاپ صنعتی

لپ تاپ صنعتی بخرم یا نیمه صنعتی

توجه داشته باشید از آن جایی که قرار است بابت تمامی ویژگی‌هایی که در بالا ذکر شد که لپ‌تاپ‌های کاملاً صنعتی تمامی این ویژگی‌ها را دارند، پول بپردازید. پس اگر کار و فعالیت شما و یا محیطی که در آن کار می‌کنید، تا به‌اندازه‌ای که در مطالب بالا ذکر شد، چالش برانگیز نیست، بهتر است پول کم‌تری خرج کنید و یک لپ تاپ نیمه صنعتی خریداری کنید.

لپ‌تاپ‌های نیمه صنعتی نیز یک لول از لپ  تاپ های معمولی و خانگی، مقاوم‌تر هستند و در اکثر اوقات، طراحی همچون لپ‌تاپ‌های معمولی دارند ولی از نظر عملکرد و مقاومت، در درجات بهتری از لپ‌تاپ‌های معمولی قرار دارند.

به این منظور، در ادامه چند لپ تاپ نیمه صنعتی را به شما معرفی می‌کنیم تا با توجه به نوع کاربری و استفاده خود، مناسب‌ترین گزینه را از بین آن‌ها انتخاب کنید.

لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad V130- F

لپ تاپ لنوو مدل Ideapad L3 Core i3(1115G4) یکی دیگر از محصولات شیک و ساده این کمپانی است که دوام خوبی دارد. این لپ‌تاپ دارای سخت‌افزار متوسطی می‌باشد و جهت انجام امور روزمره، خانگی و اداری مناسب است

کمپانی لنوو یکی از کمپانی‌های مشهور و قدرتمند در زمینه‌ی تولید لپ‌تاپ می‌باشد و تا به امروز محصولات این کمپانی، طرف‌داران و علاقه‌‌مندان زیادی پیدا کرده است.

این کمپانی با تولید و عرضه‌ی لپ تاپ های مقرون به صرفه همراه با ویژگی‌های ظاهری و سخت‌افزاری مختلف، نیاز طیف گسترده‌ای از خریداران را پوشش می‌دهد.

طراحی لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad V130- F

لپ تاپ لنوو در ابعاد ۲۲.۷×۲۵۳×۳۷۵ میلی‌متر و وزن ۱.۷ کیلوگرم طراحی شده است که این مقدار برای یک لپ‌تاپ میان رده وزن مناسبی است.

لپ‌تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad V130- F با استفاده از پردازنده Core i3 مدل 7020U ساخت شرکت Intel تولید می‌شود. برخورداری این لپ‌تاپ از حافظه کشی با ظرفیت ۳ مگابایت، به دلیل اینکه موجب افزایش سرعت و ذخیره داده‌ها می‌گردد؛ یکی از نقاط مثبت این مدل محسوب می‌شود.

حافظة رم به کار رفته در این لپ‌تاپ ۴ گیگابایت و از نسل DDR4 می‌باشد. همچنین حافظه‌ی داخلی هارددیسکی یک ترابایتی در این لپ تاپ تعبیه شده است که امکان ذخیره سازی اطلاعات را به راحتی برای کاربران فراهم می‌کند و مشکلی در ارتباط با کمبود فضا وجود نخواهد داشت.

در لپ‌تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad V130-F پردازنده گرافیکی Radeon R5 M530 GDDR5  ساخت ATI با حافظه گرافیکی ۲ گیگابایت، به صورت مجزا به کار گرفته می‌شود. از این پردازنده گرافیکی انجام کارهای فوق سنگین گرافیکی انتظار نمی‌رود.

نمایشگر این لپ‌تاپ دارای روکش مات است و در ابعاد ۱۵ اینچ ساخته شده است. این صفحه‌نمایش از نوع TFT LED-backlit LCD  می‌باشد و استفاده از این پنل، قیمت محصول را کم می‌کند؛ اما نمایش تصاویر در زاویه‌های بسته را با محدودیت روبه‌رو می‌کند.

نمایشگر این لپ‌تاپ قابلیت پشتیبانی از رزولوشن HD 1600×900  را دارد. مات بودن صفحه‌نمایش موجب می‌شود که در محیط‌های پرنور، نور محیط کار بر روی نمایشگر انعکاس نیابد و به‌علاوه مانع آسیب رسیدن به چشم‌ها در هنگام نگاه کردن به آن می‌شود. این لپ‌تاپ تصاویر و ویدئوها را با کیفیت متوسطی نمایش می‌دهد.

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R521JB-1T+128ssd

این لپ تاپ به صورت زیبا و شیکی طراحی می‌شود و در ابعاد ۲۲.۹×۲۳۵×۳۶۰ میلی متر و وزن ۱.۹ کیلوگرم ساخته شده است و در دسته‌ی لپ‌تاپ‌های باریک و سبک قرار می‌گیرد.

لپ تاپ ایسوس مدل VivoBook R465EP Core i7(1165G7) مجهز به پردازنده‌ی مرکزی  Core i3 نسل دهم 1005G1  ساخت کمپانی Intel است که دارای فرکانس پردازنده  ۱.۲ تا ۳.۴ گیگا هرتز (بسته به نوع و شرایط پردازشی) و محدوده سرعت پردازنده ۲ گیگا هرتز می‌باشد. همچنین برخورداری از حافظه کش ۴ مگابایتی به این لپ‌تاپ امکان دسترسی سریع به داده‌ها را فراهم می‌کند.

حافظة رم این لپ‌تاپ با ظرفیت ۸ گیگابایت، از نوع DDR4 است که نسبت به نسل قبلی از لحاظ مصرف برق و کارایی، برتری دارد. فضای ذخیره‌سازی لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R521JB-1T+128ssd شامل حافظه‌ی هارددیسکی با ظرفیت ۱ ترابایت و حافظه اس‌اس‌دی ۱۲۸ گیگابایت می‌باشد .

در هنگام خرید توجه به کیفیت و وضوح تصویر از دیگر نکات مهم می‌باشد. این محصول دارای صفحه نمایش مات ۱۵.۶ اینچی با رزولوشن Full HD 1920×1080 می‌باشد. مات بودن صفحه نمایش در محیط‌هایی با روشنایی بالا یا در مقابل نور خورشید علاوه بر بهبود در نمایش تصاویر، هنگام کارکردن با آن تا حدودی از چشم‌ها محافظت می‌کند .

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X540MB – C

لپ تاپ ایسوس مدل VivoBook K513EQ Core i5(1135G7) یکی از لپ‌تاپ‌های نسبتاً خوب سری X  ایسوس محسوب می‌شوند که در کنار طراحی زیبا و شیک، قابلیت انجام امور روزمره و طراحی‌های گرافیکی سبک را دارند.

صفحه نمایش لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X540MB – C در سایز ۱۵.۶ اینچ و از نوع TFT LED-backlit LCD  با دقت Full HD  می‌باشد و با بهره گیری از تکنولوژی Eye Care  و Splendid سبب محافظت از چشم‌ها می‌شوند. برخورداری از فناوری TFT در نمایشگر، می‌تواند تا ۱۶ میلیون رنگ متفاوت را تشخیص و نمایش بدهد و در نتیجه تماشای فیلم و تصاویر را لذت بخش تر کند. صفحه نمایش با روکش مات، مشکلات کار در محیط‌های پر نور را برطرف می‌کند .

پردازندة گرافیکی یکی از قسمت‌های پر هیجان سیستم می‌باشد و ایسوس پردازندة NVIDIA MX110 GDDR5 را با ظرفیت ۲ گیگابایت برای مدل  X540MB – C استفاده کرده است که تنها قابلیت اجرای بازی‌های بسیار سبک و ضعیف گرافیکی را دارد. به طور کلی ایسوس در پردازندة گرافیکی این مدل بسیار ضعیف عمل کرده است

این لپ تاپ ایسوس مجهز به یک پورت USB 3.0، دو پورت USB 2.0 ، پورت Ethernet و پورت HDMI  می‌باشد که برای یک لپ تاپ میان رده بسیار مناسب است .

باتری‌های به کار گرفته شده در این مدل، باتری‌های ۳ سلولی لیتیوم – یون با ظرفیت ۳۳ وات ساعت می‌باشند و ظرفیت شارژدهی تا ۵ ساعت را دارند .

در طراحی لپ تاپ ایسوس مدل  X540MB – C امکانات دیگری نظیر درایو نوری ( DVD-RW) ، وب‌کم VGA، بلندگوهای داخلی استریو ۲ وات با تکنولوژی ASUS SonicMaster  ،کارت خوان، شبکه بی سیم wi-fi ، تاچ پد با قابلیت پشتیبانی فرمان چند لمسی، بلوتوث داخلی قرار گرفته است .

لپ تاپ لنوو ThinkBook 15 Core i7-16G-1T+256SSD-2G

چندی پیش لنوو برند دیگری را به نام سری ThinkBook راه اندازی کرد لپ تاپ لنوو مدل Thinkbook15 Core i7(1165G7) به دلیل استحکام و ظاهر صنعتی خود شناخته شده است و طراحی جدید آن بسیار زیبا است. ThinkBook 15 دارای ظاهری کاملاً جدید، پردازنده‌های Tiger Lake نسل یازدهم و نمایشگر IPS 1080p است که در نسخه‌های TN و IPS با گزینه‌های لمسی و همچنین 100% sRGB ارائه می‌شود.

از نظر بصری، لپ تاپ لنوو ThinkBook 15 Core i7-16G-1T+256SSD-2G دارای یک روکش خاکستری دو رنگ در پشت است، شبیه به ThinkBook 15p. خوب است ببینید که لنوو توانست مقداری از وزن این نوت بوک را کاهش دهد و به 1.90 کیلوگرم برساند. در نمایه 18.9 میلی متر باقی می‌ماند، که در واقع برای نوت بوک‌های 15 اینچی بسیار مناسب است. بار دیگر، سازنده به سراغ درب آلومینیومی و پایه پلاستیکی رفته است. متأسفانه، مواد روی پایه بسیار نرم است، که باعث می‌شود لپ تاپ در هنگام پیچ خوردن به شدت خم شود. علاوه بر این، نمی‌توانید درب را با یک دست باز کنید، زیرا لولاها خیلی سفت به نظر می‌رسند.

خوشبختانه، حاشیه‌ها بسیار مناسب به نظر می‌رسند و در بالای آن یک دوربین HD با ThinkShutter برای حفظ حریم خصوصی، گوگل و دولت قرار دارد. در مرحله بعد، بیایید نگاهی به صفحه کلید بیندازیم. بیایید با این واقعیت شروع کنیم که وقتی تخته محکم‌تر فشار داده می‌شود خم می‌شود. در سمت روشن، واحد دارای نور پس‌زمینه است و در برابر ریزش مقاوم است. همچنین لنوو یک دکمه میان‌بر برای پشتیبانی Premium خود قرار داده است. صفحه کلید این دستگاه ایده آل است. این لپ تاپ نکات مثبتی بسیاری دارد. یکی از آنها حسگر اثر انگشت است که در دکمه پاور تعبیه شده است. همچنین، پد لمسی با سطح مایلار تقلید از شیشه، یک تجربه خوب را ارائه می‌دهد. وقتی لپ‌تاپ را وارونه می‌کنید، دریچه‌های تهویه و همچنین بریدگی‌های بلندگوی عجیبی را مشاهده خواهید کرد. هوای گرم به ترتیب از طریق کوره‌ای که بین درب و پایه قرار دارد از شاسی خارج می‌شود.

لپ تاپ صنعتی

اگر قصد دارید بدانید بین کامپیوتر یا لپ تاپ، کدام بیشتر به کار شما می‌آید، بلاگ کامپیوتر یا لپ تاپ را مطالعه نمایید

سخن پایانی

لپ ‌تاپ صنعتی نوعی از سیستم‌های رایانه همراه هستند که با دوام و مقاومت بالاتر به بازار عرضه می‌شوند تا کاربرانی که شرایط سخت و غیر عادی کار می‌کنند، بتوانند از این سیستم‌های با دوام برای پیشبرد کار خود استفاده کنند. در این مقاله، سعی کردیم توضیحات کامل و جامعی از لپ تاپ صنعتی ارائه دهیم و جزئیات مهم و نکات ویژه این محصولات با مقاومت بالا را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم تا اگر قصد خرید  لپ تاپ این سبکی را داشتید، بتوانید با آگاهی کامل از ویژگی‌هایی که می‌توانید از همچنین سیستمی انتظار داشته باشید، اقدام به خرید کنید.

شما همچنین می‌توانید برای یافتن لپ‌تاپ‌های صنعتی، فروشگاه آنلاین بانی نو را نیز بررسی کنید و با یافتن محصول مورد نظر خود و سفارش آنلاین آن، در کم‌ترین زمان ممکن لپ تاپ صنعتی خود را در محل مورد نظر خود، تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×