بانی نو
No products in the cart.

بهترین CPU برای رندر

بهترین CPU برای رندر

بهترین CPU برای رندرینگ:

بهترین CPU برای رندرینگ : امروزه افراد زیادی همه روزه با دنیای رایانه ها سر و کار دارند. رایانه در زندگی افراد به یک ابزار مهم و خاص تبدیل شده است که افراد بدون آن قادر به انجام ادامه روند فعالیت های خود نیستند.

رایانه ها به صورتی طراحی شده است که افراد با وجود تمام مهارت ها و دانش هایی که دارند می توانند مطابق با حرفه خود از رایانه استفاده کنند. در واقع رایانه ها در طراحی بسیار گسترده ای ساخته شده است که جوابگوی همه این مهارت ها است و می تواند در همه آن ها به کار برده شود.

یکی از جذاب ترین مهارت ها، گرافیک است و افرادی که در رایانه در این خصوص فعالیت دارند، حتما تاکنون بارها نام رندر را شنیده اند و با آن آشنایی دارند.

این افراد اغلب به دنبال تهیه بهترین CPU برای رندر خود هستند ولی بهتر است نخست با هر یک از واژگان آشنا شوید تا بدانید که دنبال چه چیزی قرار است بگردید و با چه می خواهید رو به رو شوید.

بهترین CPU برای رندر

رندر چیست؟

در واقع رندر یک پروسس راه‌اندازی و طراحی شده است که برای دریافت عکس و یا فایل کامپیوتری و تبدیل آن به یک فرمت دیگر و یا اعمال کردن ویرایش هایی مانند سایه گذاری و غیره به کار برده می شود.

این محصول همچنین در ساختن یک تصویر سه بعدی به کار می رود. یعنی به دریافت چندین سری از یک عکس و تبدیل کردن آن به انیمیشن رندر نیز گرفته می شود.

CPU چیست؟

این پردازنده مغز رایانه به حساب می آید که مطابق با فعالیتی که فرد می خواهد به روی رایانه خود انجام دهد تهیه می شود. در این روش برای رندر کردن موارد ذکر شده از این پردازنده یا همان CPU استفاده می شود.

اکنون که با مفاهیم هر دو واژه آشنا شدید، بهتر است به دنبال بهترین سی پی یو برای رندر باشید. برندهای زیادی در این زمینه مهارت خود را نشان داده و به طراحی و تولید عالی ترین انواع پردازنده برای رندر پرداخته اند ولی شرط خرید با آن برندی است که مطرح و شناخته شده باشد تا بتوانید این کالای خاص و ویژه را با کیفیت و مزیت های عالی تهیه کنید.

به دلیل برنامه سنگین گرافیک در رایانه و با توچه به نسل های سی پی یو، معمولا افراد باید به دنبال رندرهایی باشد که قادر به پاسخ گویی به نرم افزارهای سنگین باشند و سرعت عمل بالایی داشته باشند. از بهترین CPU برای رندر که برای رایانه شما پیشنهاد بسیار خوبی است می تواند به موارد زیر اشاره کرد.

 • Intel i9 9900k

این پردازنده برای رندر از مشخصات فنی بسیار عالی برخودار است. این محصول توسط اینتل در 8 هسته تولید شده است و دارای فرکانس 3.6 گیگاهرتز  و 5 گیگاهرتز می باشد. این محصول از بهترین انواع پردازنده هایی است که سرعت عمل بالایی دارد و می توانید ان را تهیه کنید.

 • Intel i7 9700k

یکی دیگر از انواع بهترین پردازنده های اینتل i7 است که در 8 هسته طراحی و روانه بازار شده است. این محصول دارای فرکانس 3.6 گیگاهرتز و 4.9گیگاهرتز می باشد.می توانید ان را در عالی ترین قیمت در اینتل تهیه کنید.

 • AMD RYzen 9 3900X

این یکی از بهترین CPU برای رندر است که از سوپرایزهای برند AMD  به حساب می آید. این کارخانه معروف در تولید این پردازنده با سرعت عمل بالا نسل جدیدی از CPUرا نمایان کرده است. این محصول دارای 12 هسته و فرکانس 3.8 گیگاهرتز و 4.6 گیگاهرتز می باشد.

 • AMD RYzen 7 3700X

یکی دیگر از پردازنده های شگفت انگیز این برند رایزن 7 است که دارای قدرت زیادی می باشد. این محصول از مشخصات فنی حرفه ای برخوردار است که به صورت طراحی در 8 هسته و فرکانس 3.6 گیگاهرتز و 4.4 گیگاهرتز می باشد. این محصول را در هزینه عالی تهیه کنید.

 • AMD RYzen 53600

این پردازنده نمونه ای از تولیدات رایزن است که در 6 هسته ساخته شده است و برای رندر در گرافیک های سه بعدی بسیار مناسب است. این محصول دارای فرکانس 3.6 گیگاهرتز می باشد و جزو بهترین CPU برای رندر است.

 • AMD RYzen 52600

این محصول توسط رایزن در 8 هسته ساخته شده است و بهترین چیزی است که می توانید برای فعالیت های گرافیکی خود انجام دهید. همچنین در 3.4 گیگاهرتز فرکانس ساخته شده است.

 • AMD RYzen71700X

رایزن تولیدات بسیار منحصر به فرد و خاصی در سطح بازار دارد که انقدر بی نظیر هستند که نمی توان از هیچ کدام یک از ان ها چشم پوشی کرد. این پردازنده تولید شده دارای 8 هسته و فرکانس 3.4 گیکاهرتز می باشد.

 • AMD RYzen 71700

این محصول از دسته بهترین CPU برای رندر به حساب می آید که در مشخصات فنی 8 هسته ای و فرکانس 3.0 ساخته شده است. این محصول به دارای قدرت و سرعت زیادی است و هم چنین برای انیمیشن های سه بعدی بهترین چیزی است که می توانید تهیه کنید.

بهترین CPU برای رندرینگ

 • AMD RYzen 71800X

رایزن در تولید این محصول به نوعی گل گاشته است. این پردازنده در بازار جایگاه ویژه ای دارد و از محبوبیت زیادی برخودار شده است. این محصول توسط این برند مطرح در 8 هسته و فرکانس 3.6 گیگاهرتز ساخته شده است و دارای هزینه  بسیار مناسبی نیز می باشد.

 • AMD RYzen 51600

یکی دیگر از تولیدات این برند، پردازنده رایزن 51600 است که نمونه ای از عالی ترین ها به حساب می آید. این محصول در 6 هسته و فرکانس 3.2 گیگاهرتز ساخته شده است و بهترین پیشنهاد در تهیه بهترین CPU برای رندر است.

 • Intel I5 8400

اینتل برند تولیدکننده مشهوری است که در زمینه تولید بهترین ها سابقه دارد. این محصول به تولید این پردازنده در 6 هسته پرداخته است. همچنین پردازنده i5 دارای 2.8 گیگاهرتز فرکانس است و هزینه مناسبی دارد. این محصول را در کیفیت عالی از این برند تهیه کنید.

 • Intel i7 8700K

اینتل همواره با تولید بهترین پردازنده ها افراد را شگفت زده می کند. این محصول خاص اینتل از بهترین CPU برای رندر محسوب می شود که در مشخصات فنی عالی طراحی شده است. این پردازنده دارای 6 هسته و فرکانس 3.7 گیگاهرتز می باشد. از مهم ترین مزیت های این محصول این است که می توانید به راحتی در کارهای سنگین گرافیکی خود در رندر از آن استفاده کنید.

مزیت های بهترین CPU برای رندر

تمام این پردازنده های ذکر شده از مهم ترین و بهترین سی پی یو برای رندر بودند که دارای مشخصات فنی پیشرفته و عالی می باشند. همه این محصولات ذکر شده از یکسری مزیت های خاصی برخوردارند که می توان به صورت زیر آن ها را نام برد.

 1. تمام این پردازنده ها دارای مصرف برق پایین می باشند که در نتیجه هزینه برق مصرفی را کاهش می دهند.
 2. تمام پردازنده ها دارای سیستم های تک و یا چند سوکت می باشند که قیمت هر یک از آن ها بسیار مقرون به صرفه رده بندی شده است.
 3. دما در هر یک از پردازنده ها پایین است. این CPUها هرگز به صورتی داغ نمی شوند که به سیستم خنک کننده نیاز داشته باشند و پر سر و صدا نیستند. از همه مهم تر بعد از اندکی داغ شدن خود به صورت خودکار سریعا سرد می شود.
 4. با توجه به این که این محصول به سیستم خنک سازی برای همیشه نیازی ندارد، ولی برندهای تولیدکننده بهترین CPU برای رندر در داخل بسته بندی هریک یک خنک کننده پردازنده قرار داده اند.
 5. مادربردهای فوق العاده ارزان قیمت و در کیفیت بالایی برای این پردازنده ها ساخته شده است که می توانید تهیه کنید.
 6. تمام پردازنده ها قوی و سرعت زیادی دارند و می توانید بهترین استفاده را از آن ها داشته باشید.

عواملی که باید در پردازنده رندر سه بعدی مورد توجه قرار گیرد.

در رندر سه بعدی نه تنها تعداد هسته‌ها اهمیت زیادی دارد ، بلکه عوامل دیگری نیز وجود دارند که عملکرد CPU شما را تعیین می‌کنند. بیشتر این عوامل در زیر مورد بحث قرار گرفته است

 1. سرعت ساعت

این یکی از مهمترین عواملی است که عملکرد CPU را هنگام طراحی و اجرای کارهای سه بعدی تعیین می‌کند. هرچه سرعت ساعت یک هسته بیشتر باشد ، رندر سریعتر انجام می‌شود.

 1. حافظه پنهان

حافظه نهان مانند رم پردازنده عمل می‌کند. بنابراین هرچه این عدد سریعتر باشد قدرت محاسبه CPU شما بیشتر است. حافظه نهان L3 در مقایسه با L1 و L2 ارزش بیشتری دارد. پردازنده‌های AMD در مقایسه با اینتل حافظه پنهان بیشتری دارند.

برای رندر از سی پی یو intel استفاده کینم یا از amd استفاده کینم؟

انتخاب پردازنده مناسب سوکت مادربرد شما بستگی به شما دارد. اینتل در عملکرد تک هسته‌ای و سرعت کلاک بالاتر خوب عمل می‌کند ، در حالی که پردازنده‌های AMD ارزان‌تر هستند و هسته‌های بیشتری را حمل می‌کنند. اما در این مرحله به شدت CPU های AMD  توصیه می‌شود. اولا ، نرم افزار رندر سه بعدی در بازار دارای حداقل ساعت مورد نیاز کمتر از 3.0 گیگاهرتز است ، در حالی که اکثر پردازنده‌های AMD بیش از حداقل مورد نیاز هستند. در مرحله دوم ، AMD تعداد هسته‌های بیشتری را در مقایسه با اینتل ارائه می‌دهد.

طبق تجربه ، اینتل در زمینه رندر سه بعدی بسیار برجسته است. از آنجا که رندرینگ بیشتر به عملکرد تک هسته‌ای CPU وابسته است ، اینتل در این مورد رتبه برتر را دارد. پردازنده‌های رایزن در مقایسه با رندر سه بعدی در ارائه ویدئو بسیار بهتر عمل می‌کنند. این به دلیل هسته‌ها و رشته‌های بیشتر در CPU های AMD است. مانند این که می‌توانید چندین کار را همزمان انجام دهید. اینتل در عملکرد تک هسته‌ای بهتر است ، بنابراین نتایج بهتری خواهید دید.

برای رندر از سی پی یو intel استفاده کینم یا از amd استفاده کینم؟

کلام آخر:

بهترین CPU برای رندر آن هایی است که تمام موارد بالا را داشته باشد. همچنین این محصولات ذکر شده، در بازار به شدت خاص و ویژه است و علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

پس مطمئن باشید از خرید آن ها هرگز پشیمان نمی شوید. این محصولات از چنان کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار هستند که می توانید برای مدت زمان زیادی از ان ها استفاده کنید بدون انکه خراب شود و یا کاربرد خود را از دست بدهد.

اگر به دنبال این هستید که با بودجه ای که در اختیار دارید، بهترین نوع این محصول را تهیه کنید، باید بدانید که اگر از برندهای مطرح محصول مورد نظر خود را تهیه کنید، می توانید یک محصول با کیفیت بالایی را به دست اورید و در عین حال هزینه مناسبی را برای آن بپردازید.

ولی از آن جایی که کارهای گرافیکی سنگین و دشوار است، حتما باید در آن ها بهترین CPU برای رندر را تهیه کنید تا کار شما دچار مشکل نشود.

لازم است بدانید که بهترین ها به خودی خود به سمت شما نمی آیند و باید برای تهیه کردن بهترین محصولات تلاش کنید و با برندهای مطرح آشنا شوید. سپس راجب محصول مورد نیاز تحقیقات زیادی را انجام دهید و نیازهای خود را به آن محصول معیار قرار دهید. به این ترتیب سرانجام می توانید بهترین چیزها را تهیه کنید و داشته باشید.

پس بدانید که همه چیز به تلاش و خواسته شما بستگی دارد. بهترین ها زمانی به سراغ شما می آیند که شما عالی ترین انتخاب را داشته باشید. این باعث می شود تا هرگز از انتخاب خود پشیمان نشده و سرآمد باشید. امیدواریم این مقاله برای کسانی که قصد خرید cpu دارند مفید واقع شده باشد.

مقاله پیشنهادی : قوی ترین سی پی یو اینتل
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*