» آموزشی » دستگاه ماینر چیست ؟
آموزشی

دستگاه ماینر چیست ؟

1401-02-18 735

استخراج بیت کوین می‌تواند سرگرم کننده و حتی سودآور باشد اگر برق ارزانی داشته باشید و بهترین و کارآمدترین سخت افزار استخراج بیت کوین را دریافت کنید. استخراج بیت کوین رقابتی است. تا همین اواخر، برای یک فرد معمولی ایده آل نبود که استخراج کند، زیرا برق ارزان چین به آن اجازه داده است تا بر بازار معدن تسلط یابد. اما از زمانی که چین استخراج معادن در کشورشان را غیرقانونی اعلام کرد، این وضعیت تغییر کرده است. حتی با این تغییر اخیر، اگر بیت کوین می‌خواهید، بهتر است بیت کوین بخرید تا اینکه با دستگاه ماینر استخراخ کنید.

بهترین روش استخراج بیت کوین یا ارزهای دیجیتال در یک ترتیب بزرگ، خرید سخت افزار استخراج قابل اعتماد و پیکربندی آن در استخر استخراج ارز دیجیتال مبتنی بر ابر است. حتی قبل از خرید دستگاه ماینر بیت کوین می‌توانید از ماشین حساب‌های آنلاین با استخرهای ماینینگ یا سایر پلتفرم ها برای محاسبه سودآوری استفاده کنید. آنها بر اساس نرخ هش، مصرف انرژی، دمای عملیاتی و الگوریتم‌هایی که استخراج می‌کنند رتبه‌بندی می‌شوند. این آموزش به برترین و بهترین دستگاه‌های ماینر بیت کوین نگاه می‌کند و آنها را بر اساس جنبه‌های مختلف رتبه بندی می‌کند. همچنین از طریق بخش پرسش‌های متداول، نکاتی در مورد انتخاب سخت‌افزار ماینینگ و حقایقی در مورد استخراج کریپتو، مسائل مختلف را یاد خواهیم گرفت.

دستگاه ماینر

سخت افزار استخراج بیت کوین چیست؟

سخت افزار استخراج بیت کوین (ASIC) کامپیوترهای تخصصی بالایی هستند که برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شوند. صنعت ASIC پیچیده و رقابتی شده است. سخت افزار در حال حاضر تنها در جایی قرار دارد که برق ارزان وجود دارد.  زمانی که ساتوشی بیت کوین را منتشر کرد، قصد داشت آن را در CPU های کامپیوتر استخراج کند. با این حال:

برنامه نویسان سازمانی متوجه شدند که می‌توانند قدرت هش بیشتری را از کارت‌های گرافیک دریافت کنند و نرم افزار ماینینگ را برای این امکان نوشتند.

استخراج پردازنده گرافیکی

استخراج GPU زمانی است که شما برای بیت کوین (یا هر ارز دیجیتال) با استفاده از کارت گرافیک استخراج می‌کنید. استخراج GPU یکی از اولین اشکال استخراج بود، اما به دلیل معرفی ماینرهای ASIC دیگر سودی ندارد.

دستگاه ماینر ASIC

ASIC مخفف “مدار یکپارچه خاص برنامه” است. به زبان انگلیسی ساده، این فقط به این معنی است که یک تراشه است که برای انجام یک نوع محاسبه خاص طراحی شده است. در مورد ماینر بیت کوین ASIC، تراشه موجود در ماینر برای حل مشکلات با استفاده از الگوریتم هش SHA256 طراحی شده است. امروزه تمام استخراج‌های جدی بیت کوین بر روی ASIC ها انجام می‌شود، معمولاً در مراکز داده با تنظیم حرارتی با دسترسی به برق کم هزینه. بنابراین، صرفه‌جویی در مقیاس منجر به تمرکز قدرت ماینینگ به دست‌های کمتری نسبت به آنچه در ابتدا در نظر گرفته شده بود، شده است.

برای خرید بهترین کارت های گرافیک به صفحه خرید کارت گرافیک مراجعه کنید.

دستگاه ماینر چه چیزی بخریم؟

به کدام سخت افزار نیاز دارید؟ برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص، به یک دستگاه سخت افزاری مناسب برای استخراج الگوریتم استخراج آن ارز دیجیتال نیاز دارید. بسته به سکه، شما یا به یک ماینر ASIC رایانه‌ای که منحصراً برای استخراج سکه‌های خاص طراحی شده است یا یک رایانه با یک GPU یا CPU (پردازنده) قدرتمند در برخی موارد نیاز خواهید داشت. هر کوین به سخت افزار متفاوتی (بسته به الگوریتم مورد استفاده) نیاز دارد که ممکن است برای استخراج ارزهای دیجیتال دیگر مورد استفاده قرار نگیرد! همیشه باید مطمئن شوید که تجهیزات ماینینگ شما برای استخراج ارز دیجیتال انتخابی شما مناسب است. استخراج ارزهای دیجیتال با سخت افزار نامناسب یا به شدت زیان آور خواهد بود یا اصلاً کار نخواهد کرد.

دستگاه ماینر

مقایسه سخت افزار استخراج

فراموش نکنید که بررسی کنید دستگاه انتخاب شده برای کدام الگوریتم ساخته شده است و کدام سکه‌ها را می‌توان با آن استخراج کرد. برای استخراج با Slush Pool، باید به دنبال موارد زیر باشید:

دستگاه ماینر ASIC که از الگوریتم SHA-256 برای استخراج بیت کوین پشتیبانی می‌کنند

دستگاه ماینر ASIC که از الگوریتم Equihash برای استخراج Zcash پشتیبانی می‌کنند

برای مشاهده قیمت و خرید کارت گرافیک ایسوس TUF RTX 3060 O12G GAMING کلیک کنید.

نکات کلی

 • مراقب معاملات مشکوک خوب برای هش/قیمت و شرکت‌های ناشناس باشید.
 • مصرف برق سخت افزار و قبض برقی که باید بپردازید را در نظر بگیرید.
 • تاریخ‌های ارسال بعدی معمولاً به این معنی است که سود تخمینی شما به دلیل افزایش سختی در طول زمان کاهش می‌یابد.
 • قبل از به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود یا خرید هر سخت افزاری، صحت آدرس وب سایت را مجدداً بررسی کنید زیرا برخی از وب سایت‌های کلاهبرداری با آدرس‌های اینترنتی کمی متفاوت برای جعل هویت سازندگان و فروشندگان راه اندازی شده‌اند.

دستگاه استخراج اتریوم

سخت‌افزار استخراج اتریوم (که بیشتر به عنوان ریگ ماینینگ اتریوم شناخته می‌شود) ماشینی است که به‌طور خاص طراحی شده است که هدف اصلی آن استخراج اتریوم است. مطمئناً، از نظر تئوری می‌توانید از این ابزار برای چیزهای دیگری (مانند بازی یا سایر عملیات رایانه شخصی) استفاده کنید، اما با گذشت زمان، افراد کمتری از دستگاه‌ها برای مقاصدی غیر از استخراج استفاده می‌کنند.

انواع ریگ

به طور کلی، دو نوع ریگ استخراج اتریوم وجود دارد:

 • CPU
 • GPU

ریگ های CPU

ریگ‌های استخراج CPU از پردازنده CPU برای اجرای الگوریتم‌های پیچیده برای حل بلوک‌ها (آنهایی که زنجیره‌های بلوکی را می‌سازند) استفاده می‌کنند. این نوع ماینینگ زمانی که نوبت به بهترین دستگاه ماینر های اتریوم می رسید، انتخاب بسیار محبوبی بود، اما اخیراً به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است. ریگ‌های استخراج CPU در گذشته (در برخی موارد – هنوز هم هستند) در بین دستگاه ماینر های مبتدی بسیار محبوب بودند. دلیل این امر این است که آنها بسیار ارزان و آسان برای استفاده هستند – تنها چیزی که شما نیاز دارید یک کامپیوتر است. با این حال، نکته منفی این است که روند بسیار کند است – ممکن است ماه‌ها (حتی سال ها) طول بکشد تا نتایج قابل توجه مشاهده شود.

ریگ های GPU

ریگ‌های ماینینگ GPU از کارت‌های گرافیکی استفاده می‌کنند که پردازنده‌های مرکزی از پردازنده‌ها استفاده می‌کنند، با این تفاوت که کارت‌های گرافیک الگوریتمی را انجام نمی‌دهند – آنها به سادگی فرآیندهای استخراج را در شبکه‌های بسته کامل می‌کنند. ریگ‌های ماینینگ GPU تقریباً در همه جنبه‌ها نسبت به CPU برتر هستند. اما نقطه ضعف طبیعی این است که آنها فوق العاده گران هستند. صرف نظر از نوع، همه ریگ‌های ماینینگ شامل یک منبع تغذیه، مادربرد، کارت‌های گرافیک، دستگاه خنک‌کننده و نوعی لاشه برای نگه‌داشتن همه این‌ها در کنار هم هستند – ممکن است فریم‌های چوبی یا آلومینیومی باشند.

دستگاه ماینر بیت کوین

استخراج، به ویژه استخراج بیت کوین، به مقادیر زیادی انرژی نیاز دارد و همچنین مفهومی است که به عنوان موضوعی برای تحقیق در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، عمدتاً به دلیل پیچیدگی آن، بسیار محبوبیت کمتری دارد. فقط ماینرهای آموزش دیده می‌دانند که چگونه بر اساس نرخ هش، مصرف انرژی، دمای عملیاتی و الگوریتم‌هایی که استخراج می‌کنند، از سخت افزار استخراج بیت کوین به طور موثر استفاده کنند. اخیراً، تقاضا برای برخی از مرسوم‌ترین دکل‌های استخراج بیت‌کوین، مفهوم استخراج بیت‌کوین را بسیار قابل درک‌تر کرده و به موضوعی برای بحث در میان برخی افراد تبدیل کرده است.

برای اطلاع از مشخصات و کارت گرافیک ایسوس DUAL RTX 3060 Ti O8G روی لینک کلیک کنید.

ماینر دوج کوین چگونه کار می‌کند ؟

گره‌های استخراج‌کننده Dogecoin تعیین می‌کنند که کدام تراکنش‌ها را در Dogechain لحاظ کنند، آنها را اعتبارسنجی کرده و آنها را در «بلوک‌هایی» ترکیب می‌کنند که به صورت زمانی (و تغییرناپذیر) در دفتر مشترک ثبت می‌شوند، که برای همه شرکت‌کنندگان شبکه قابل مشاهده است. برای جمع‌بندی، این گره‌های ماینر از سخت‌افزار خود برای محاسبه پازل‌های پیچیده ریاضی که بخشی جدایی‌ناپذیر از فرآیند اعتبارسنجی تراکنش هستند، استفاده می‌کنند. برای تلاش‌های خود، پاداش‌های بلوکی را که در DOGE تعیین شده است، دریافت می‌کنند.  Dogechain  10000 DOGE در دقیقه منتشر می‌کند که به هر گره‌ای که تراکنش‌های دریافتی را سریعتر تایید کند پاداش داده می‌شود.

بهترین ماینر Dogecoin  

انواع مختلفی از دستگاه ماینر های Dogecoin وجود دارد. در واقع، می‌توانید استخراج Dogecoin را از طریق رایانه یا لپ تاپی که در حال حاضر استفاده می‌کنید، شروع کنید. بر خلاف بیت کوین، استخراج Dogecoin بسیار محاسباتی نیست، که به رایانه‌های سطح ابتدایی اجازه می‌دهد تا DOGE را استخراج کنند و همچنان سود داشته باشند.

Dogecoin را می‌توان با استفاده از انواع مختلف سخت افزار استخراج کرد، از جمله:

 • پردازنده‌های کامپیوتری (CPU)
 • کارت‌های گرافیک (GPU)
 • دستگاه ماینر ASIC
 • دستگاه ماینر CPU

اگرچه ممکن است، اما استفاده از رایانه شخصی یا کاری خود برای استخراج Dogecoin ایده آل نیست (مگر اینکه واقعاً قدرتمند باشد)، زیرا این فرآیند تمایل دارد اجزای آن، به ویژه واحد پردازش مرکزی (CPU) بیش از حد کار کند. استخراج CPU Dogecoin می‌تواند کامپیوتر را مستعد گرم شدن بیش از حد کند و طول عمر آن را در طول زمان کاهش دهد. اگر می خواهید از استخراج CPU استفاده کنید یک مکان خوب برای شروع کار cpuminer است.

ماینرهای GPU

در حالی که CPU ها به اندازه کافی قدرتمند هستند تا استرس استخراج DOGE را کنترل کنند، GPU ها مناسب‌تر هستند، زیرا قدرتمندتر و بهینه‌تر هستند.

برای شروع ماین ترون به چه چیزی نیاز دارید؟

توصیه اصلی برای همه افرادی که نحوه استخراج ارز دیجیتال TRON را می‌آموزند این است که GPU خود را برای استخراج با نصب جدیدترین درایورهای پایدار از وب سایت رسمی TRON آماده کنند. کیف پول TRON را دانلود و نصب کنید. آدرس کیف پول خود را دریافت کنید، که به عنوان نام کاربری شما در استخر استخراج TRON عمل می‌کند.

Claymore’s Dual Ethereum Miner را دانلود و نصب کنید. لطفاً مطلع باشید که سیستم امنیتی شما ممکن است نرم افزار را به عنوان ویروس برچسب گذاری کند. یک استخر استخراج را پیکربندی کنید و آدرس کیف پول TRON خود را به عنوان نام کاربری خود وارد کنید. با دوبار کلیک کردن روی start.dat، استخراج را شروع کنید.

نرم افزار ماینر ترون

TRON coin توسط بسیاری از کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری پشتیبانی می‌شود. چندین گزینه وجود دارد که استخراج کنندگان می‌توانند از بین آنها انتخاب کنند. انتخاب کیف پول TRON بر اساس نیازهای خاص شما یک گام حیاتی برای همه افرادی است که برای استخراج TRX آماده می‌شوند. با پیروی از دستورالعمل‌های ارائه شده در بالا، باید نرم افزار ماینینگ مورد استفاده خود را به عنوان نرم افزار اصلی انتخاب کنید.

چگونه سکه TRON را استخراج کنیم ؟

مردم می‌توانند سکه‌های ترون را از طریق استخراج بدست آورند. به عنوان مثال، ماینرها می‌توانند با استخراج اتریوم در پردازنده گرافیکی خود، سکه‌های TRX به دست آورند. استخراج با GPU کارآمدتر از استفاده از CPU است. تنها کاری که برای شروع به دست آوردن سکه‌های TRON (TRX) لازم است این است که یکی از الگوریتم‌های ارائه شده در سایت ماینینگ TRON را انتخاب کنید. شما باید بین دو گزینه انتخاب کنید:

الگوریتم Ethash که برای رمزگذاری Etehreum استفاده می‌شود و الگوریتم CryptoNite که بیشتر از رمزارزهای مبتنی بر حریم خصوصی مانند Monero استفاده می‌کند.

شما مانند معمول اتریوم را استخراج می‌کنید. سپس پلتفرم جوایز اتریوم را می‌گیرد و از آنها برای استخرهای ماینینگ استفاده می‌کند. در مرحله بعد، جوایز رد و بدل می‌شوند و در سکه‌های TRX به شما بازپرداخت می‌شوند.

چگونه TRON را در رایانه شخصی استخراج کنیم

استخراج TRON در رایانه شخصی بهترین راه حل برای مبتدیانی است که می‌خواهندTRON را استخراج کنند. کاربرانی که در استخراج TRON با تجربه هستند می‌توانند در ASIC سرمایه گذاری کنند. اگرچه این روش گران‌تری برای استخراج TRX است، اما ثابت می‌کند که موثرتر است. در حین یادگیری نحوه استخراج TRON در رایانه شخصی، نمودار سودآوری استخراج خود را با دقت زیر نظر داشته باشید تا حداکثر درآمد را در هر مرحله از راه خود به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×