» لپ‌تاپ و نوت‌بوک » راه های تشخیص لپ تاپ نو از کارکرده | چگونه تشخیص دهیم لپ تاپ نو است یا استوک
لپ‌تاپ و نوت‌بوک

راه های تشخیص لپ تاپ نو از کارکرده | چگونه تشخیص دهیم لپ تاپ نو است یا استوک

1400-04-03 6,095

راه های تشخیص لپ تاپ نو از کارکرده

راه های تشخیص لپ تاپ نو از کارکرده موضوعی است که در این مقاله به طور کامل به آن می پردازیم تا شما لپ تاپ استوک را به جای لپ تاپ نو نخرید. خرید لپ تاپ جدید ارزان نیست. فروشگاه‌های آنلاین معمولاً لپ تاپ‌ها را با قیمت ارزان‌تری نسبت به فروشگاه‌های خرده فروشی می‌فروشند زیرا مالیات کمتری نسبت به فروشگاه‌های الکترونیکی پرداخت کرده و دردسر کمتری دارند.

خرید آنلاین راحت است‌، اما حتی اگر یک لپ تاپ با عنوان لپ تاپ جدید برچسب گذاری شود‌، در واقع ممکن است مورد استفاده یا تعمیر قرار گرفته باشد و جدید نباشند. راه‌های تشخیص لپ تاپ نو از کارکرده همیشه آسان نیست‌، اما چند روش قابل اعتماد برای تشخیص لپ تاپ نو از استوک وجود دارد که می‌توانید توسط آن لپ تاپ خود را شناسایی کنید.

مقاله پیشنهادی : از بین بردن خش روی لپ تاپ

  • مرحله 1

به دنبال علائم تشخیص لپ تا پ نو از دست دو باشید. لپ تاپ‌هایی که معمولاً زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند در راه اندازی مشکل دارند و ممکن است پیکسل‌های نمایشگر روی صفحه نمایش وجود نداشته باشد. پیکسل‌های مرده نشانه خوبی نیست و باید به فرئشنده بازگشت داده شوند. زمان بوت شدن بیش از حد طولانی نیز یکی از راه های تشخیص لپ تاپ نو از کارکرده است و را نیاز به بررسی لپ تاپ دارد.

  • مرحله 2

هارد دیسک را برای تشخیص نو یا استفاده شده بودن آن بررسی کنید. اگر مالک قبلی فایل‌های موجود در دیسک سخت را پاک کرده یا حتی آن را تغییر شکل داده باشد‌، ردپایی از برنامه‌های خاص نرم افزاری را پشت سر می‌گذارد. از برنامه ای مانند Disk Editor از Norton یا Disk Investigator برای بررسی استفاده از ‌هارد دیسک خود استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی : نحوه عیب‌ یابی ‌لپ‌ تاپ

  • مرحله 3

شماره سریال محصول را از پایین لپ تاپ برداشته و آن را یادداشت کنید. شماره سریال / مدل معمولاً روی برچسب با اسم تجاری لپ تاپ قرار دارد. کلید محصول را در وب سایت سازنده تایپ کنید تا جزئیات مربوط به زمان ساخت و فروش رایانه را مشاهده کنید.

  • مرحله 4

از دیگر راه های تشخیص لپ تاپ نو از کارکرده بررسی توان باتری لپ تاپ است. شارژ باتری روشی آسان برای بررسی لپ تاپ استوک است. اگر لپ تاپ شما جدید و با شارژ کامل‌ باشد ، باتری لپ تاپ باید چندین ساعت دوام بیاورد. از لحاظ طول عمر نیز، باتری جدید باید حداقل دو سال دوام بیاورد. اگر باتری شما زودتر خراب شده باشد، احتمال استفاده از لپ تاپ یا حداقل باتری آن زیاد است.

  • مرحله 5

یکی دیگر از راه های تشخیص لپ تاپ نو از کارکرده این است که داخل لپ تاپ را از نظر وجود گرد و غبار و علائم استفاده بررسی کنید. یک کامپیوتر جدید ممکن است کمی‌ گرد و غبار ایجاد کند‌، اما به اندازه یک لپ تاپی که مدتی استفاده شده است‌، گرد و غبار نخواهد داشت. روی پلاستیک را از روی فن کامپیوتر خود بیرون بیاورید و از یک راهنما برای پاک کردن گرد و خاک استفاده کنید. اگر لپ تاپ کمی ‌بیش از حد گرد و غبار داشته باشد‌، احتمالاً از آن استفاده شده یا مدت زیادی در انبار بوده است.

از روش‌های گفته شده استفاده کنید و در صورتی که هر یک از این علائم را مشاهده کردید لپ تاپ را به فروشنده بازگردانید تا بررسی شود.( اگاهی از موارد بالا به شما در هنگام خرید لپ تاپ کمک می کند.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×