بانی نو
No products in the cart.

بالا بردن رزولوشن لپ تاپ

بالا بردن رزولوشن لپ تاپ

بالا بردن رزولوشن لپ تاپ :

اگر قصد خرید لپ تاپ دارید بهتر است درباره افزایش کیفیت صفحه نمایش لپ تاپ اطلاعاتی کسب کنید در این مقاله با ما همراه باشید.

بالا بردن رزولوشن لپ تاپ : رزولوشن لپ تاپ به وضوح متن و تصاویر نمایش داده شده در صفحه شما اشاره دارد. در وضوح بالاتر مانند 1600 x 1200 پیکسل ، موارد وضوح بیش‌تری دارند. آن‌ها هم‌چنین کوچک‌تر به نظر می رسند ، بنابراین موارد بیشتری می توانند روی صفحه قرار بگیرند. در وضوح پایین تر ، مانند 800 x 600 پیکسل ، موارد کم‌تری روی صفحه قرار می‌گیرند ، اما بزرگ‌تر به نظر می‌رسند.

رزولوشن لپ تاپی که می‌توانید استفاده کنید به رزولوشن هایی که مانیتور شما پشتیبانی می‌کند بستگی دارد. مانیتورهای CRT به طور کلی وضوح 800 × 600 یا  1024 × 768  پیکسل را نشان می‌دهند و می‌توانند در رزولوشن‌های مختلف به خوبی کار کنند. مانیتورهای LCD که به آن‌ها صفحه‌های تخت نیز گفته می‌شود و صفحه نمایش لپ تاپ ها، اغلب از رزولوشن بالاتر پشتیبانی می‌کنند و در رزولوشن خاصی بهتر کار می کنند. هرچه مانیتور بزرگتر باشد ، معمولاً وضوح تصویر نیز بیش‌تر است. اینکه آیا بالا بردن رزولوشن لپ تاپ ممکن است یا خیر به اندازه و قابلیت مانیتور و نوع کارت گرافیک شما بستگی دارد.

نحوه بالا بردن رزولوشن لپ‌تاپ

1- با کلیک بر روی دکمه Start ، کلیک روی Control Panel و سپس در بخش Appearance and Personalization ، روی Adjust screen resolution (وضوح صفحه) کلیک کنید.

2- روی لیست کشویی کنار رزولوشن کلیک کنید ، نوار لغزنده را به رزولوشن مورد نظر خود منتقل کنید و سپس روی اعمال کلیک کنید.

3- برای اینکار و استفاده از رزولوشن جدید ، روی Keep کلیک کنید یا برای بازگشت به رزولوشن قبلی ، روی Return (بازگشت) کلیک کنید.

 

 

رزولوشن اصلی لپ تاپ ها

نمایشگرهای LCD ، از جمله صفحه نمایش لپ تاپ ، به طور معمول در رزولوشن تصویر اصلی خود بهترین عملکرد را دارند. لازم نیست مانیتور خود را طوری تنظیم کنید که با این رزولوشن اجرا شود ، اما معمولاً برای اطمینان از دیدن واضح ترین متن و تصاویر ممکن ، توصیه می شود از بالا بردن رزولوشن لپ تاپ خودداری کنید.

 

مانیتورهای LCD به طور کلی به دو شکل هستند: نسبت استاندارد عرض به ارتفاع 4: 3 یا نسبت صفحه عریض 16: 9 یا 16:10. یک مانیتور با صفحه عریض نسبت به یک مانیتور با نسبت استاندارد هم شکل و هم وضوح بیشتری دارد. اگر از رزولوشن تصویر مانیتور خود مطمئن نیستید ، کتابچه راهنمای محصول را بررسی کنید یا به وب سایت سازنده بروید. در این جا رزولوشن های معمول برای برخی از اندازه های محبوب صفحه وجود دارد:

 

 • صفحه 19 اینچی (نسبت استاندارد): 1280 x 1024 پیکسل

 

 • صفحه نمایش 20 اینچی (نسبت استاندارد): 1600 x 1200  پیکسل

 

 • صفحه 22 اینچی (صفحه عریض): 1680 x 1050  پیکسل

 

 • صفحه 24 اینچی (صفحه عریض): 1900 x 1200 پیکسل

 

 

آموزش تصویری بالا بردن رزولوشن لپ تاپ در ویندوز10

اگر لازم است تنظیمات رزولوشن لپ تاپ را در رایانه ویندوز 10 خود تغییر دهید ، باید بدانید که کار سختی نیست. چه بخواهید رزولوشن واضح تری را روی لپ تاپی که به طور پیش فرض در گزینه کم تری قرار دارد امتحان کنید یا این که باید آن را از گزینه کمتر به اندازه پیشنهادی تغییر دهید ، ما به شما بازگشت را یاد خواهیم داد.

در اینجا ، ما نحوه تغییر تنظیمات صفحه و بالا بردن رزولوشن لپ تاپ را نشان خواهیم داد. ما به شما توصیه می کنیم که مورد توصیه شده را انتخاب کنید و اندازه قلم خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

 • بر روی دکمه Start کلیک کنید.
 • آیکون تنظیمات را فشار دهید.

بالا بردن رزولوشن لپتاپ

 

 • system را انتخاب کنید.

 

 

بالا بردن رزولوشن لپ تاپ

 

 • Advanced display settings را انتخاب کنید.

بر روی منوی زیر رزولوشن کلیک کنید.بالا بردن رزولوشن لپ تاپ گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما اکیداً توصیه می کنیم با یکی از مواردی که در کنار آن (توصیه شده) است بروید.

 • apply را کلیک کنید.

 

بالا بردن رزولوشن لپ تاپ

حال شما اقدامات لازم برای بالا بردن رزولوشن لپ تاپ را انجام داده و می توانید با تنظیمات جدید کار کنید.

 

افزایش کیفیت صفحه نمایش لپ تاپ

 1. با کلیک روی دکمه Start روی نماد دکمه Start ، سپس کلیک روی Control Panel و بعد ، در قسمت Appearance and Personalization، روی Adjust resolution resolution کلیک کنید.
 2. روی لیست کشویی کنار رزولوشن کلیک کنید. وضوح مشخص شده را بررسی کنید. این رزولوشن بومی نمایشگر LCD شما است – معمولاً بالاترین رزولوشن مانیتور شما می‌تواند پشتیبانی کند.

برای به دست آوردن بهترین کیفیت رنگ روی نمایشگر LCD خود ، مطمئن شوید که آن را روی رنگ 32 بیتی تنظیم کرده‌اید. این اندازه گیری به عمق رنگ اشاره دارد ، یعنی تعداد مقادیر رنگی که می‌توان به یک پیکسل در یک تصویر اختصاص داد. عمق رنگ می‌تواند از 1 بیت (سیاه و سفید) تا 32 بیت (بیش از 16.7 میلیون رنگ) متغیر باشد.

 

 1. با کلیک روی دکمه Start روی نماد دکمه Start ، کلیک روی Control Panel و سپس ، در قسمت Appearance and Personalization، روی Adjust resolution resolution کلیک کنید.
 2. روی Advanced settings و سپس بر روی زبانه Monitor کلیک کنید.
 3. در قسمت Colors ، True Color (32 bit) را انتخاب کنید و سپس روی OK کلیک کنید.

افزایش کیفیت صفحه نمایش لپ تاپ

بالا بردن رزولوشن مانیتور

وضوح صفحه نمایش به وضوح متن و تصاویر نمایش داده شده روی صفحه شما اشاره دارد. در وضوح بالاتر ، مانند 1600 12 1200 پیکسل ، موارد واضح‌تر به نظر می‌رسند. در وضوح پایین‌تر ، مانند 800 600 600 پیکسل ، موارد کمتری روی صفحه قرار می‌گیرند ، اما بزرگتر به نظر می‌رسند. رزولوشن مورد استفاده شما بستگی به رزولوشن‌هایی دارد که مانیتور شما پشتیبانی می‌کند. مانیتورهای CRT به طور کلی وضوح 800 × 600 یا 1024 × 768 پیکسل را نشان می‌دهند و می‌توانند در رزولوشن‌های مختلف به خوبی کار کنند. مانیتورهای LCD ، که صفحه نمایش تخت نیز نامیده می‌شوند و صفحه لپ تاپ اغلب از وضوح بالاتر پشتیبانی می‌کنند و در رزولوشن خاصی بهترین عملکرد را دارند. هرچه مانیتور بزرگتر باشد ، معمولاً وضوح تصویر بیشتری از آن پشتیبانی می‌کند. این که آیا می‌توانید وضوح صفحه نمایش خود را افزایش دهید بستگی به اندازه و قابلیت مانیتور شما و نوع کارت گرافیک شما دارد.

برای تغییر وضوح صفحه نمایش خود

 1. با کلیک روی دکمه Start روی نماد دکمه Start ، کلیک روی Control Panel و سپس ، در قسمت Appearance and Personalization، روی Adjust resolution resolution کلیک کنید.
 2. روی لیست کشویی کنار Resolution کلیک کنید ، نوار را به وضوح مورد نظر خود منتقل کرده و سپس روی Apply کلیک کنید.
 3. برای استفاده از وضوح جدید روی Keep کلیک کنید یا برای بازگشت به وضوح قبلی روی برگشت کلیک کنید.
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*