» لپ‌تاپ و نوت‌بوک » نرم افزار تست لپ تاپ دست دوم: آشنایی با برنامه تست لپ تاپ استوک
لپ‌تاپ و نوت‌بوک

نرم افزار تست لپ تاپ دست دوم: آشنایی با برنامه تست لپ تاپ استوک

1401-12-20 4,598

برنامه تست لپ تاپ استوک:

برنامه تست لپ تاپ استوک : یکی از مهم ترین مواردی که بعد از تهیه یک محصول باید آن را مورد بررسی قرار دهید، این است که از صحت سالم بودن آن محصول اطمینان کامل را به دست آورید.

همان طور که می دانید، لپ تاپ ها از دسته پرکاربردترین محصولاتی است که در زندگی ما بسیار تاثیرگذار است و برای آنکه بتوانیم این محصول مهم را از یک برند ایده آل تهیه کنیم، باید دقت و وقت زمان زیادی را صرف کنیم. استوک یک کارخانه تولیدی لپ تاپ است که در سراسر جهان شناخته شده است و به یک برند محبوب و عالی تبدیل شده است.

استوک این برند مطرح از آن جایی که جلب رضایت مشتری مداری را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است، و با این وجود که کیفیت عالی را در ارائه این محصول پیاده سازی کرده است، بازهم برای جلب اعتماد مردم، برنامه هایی را برای تست لپ تاب استوک در نظر گرفته است.

البته عده ای از افراد هستند که به دلیل حساسیت زیادی که در خرید یک محصول دارند، با وجود منحصر به فرد بودن آن برند و محصول تولید شده، باز هم نگران سالم بودن قطعات و سخت افزار هستند. به همین دلیل برنامه تست لپ تاب استوک آن ها را از این نگرانی نجات می دهد.

راهنمای نحوه تست لپ تاپ دست دوم

گاهی اوقات خرید ‌لپ تاپ جدید در بودجه ما نیست. در این حالت ، شما باید برخی موارد را بدانید تا هنگام خرید ‌لپ تاپ دست دوم آن‌ها را بررسی کنید. خطرات مختلفی در ارتباط با انواع مختلف ‌لپ تاپ وجود دارد. به عنوان مثال لپ تاپ، دستگاهی است که در مقایسه با کامپیوتر احتیاط بیشتری نسبت به خرید آن لازم است زیرا تعویض قطعات در دستگاه دسکتاپ آسان‌تر است.

در حالی که می‌توانید از یک فروشگاه ‌لپ تاپ معتبر ‌لپ تاپ دست دوم خریداری کنید، گزینه‌های خود را فقط به این مورد محدود نکنید. معاملات بسیار خوبی وجود دارد که می‌توانید از طریق دوستان، خانواده و حتی در اینترنت پیدا کنید. اما همیشه اطمینان حاصل کنید که می‌توانید بدون هیچ گونه تعهدی ابتدا به آن خوب نگاه کنید. پس راهنمای نحوه تست لپ تاپ دست دوم را بیاموزید.

نحوه تست لپ تاپ استوک از چند مرحله تشکیل شده است که لازم است هرکدام را بررسی کنید، به همین سبب برای راحتی کار شما برای اطمینان از خرید لپ تاپ استوک لازم است تا در ادامه با نحوه لپ تاپ دست دوم آشنا شوید.

راهنمای نحوه تست لپ تاپ دست دوم

1- آسیب فیزیکی وارده را بررسی کنید.

به راحتی می‌توان برخی از انواع ترک‌های موجود در محفظه لپ تاپ را مشاهده کرد. بنابراین وقت خود را بگذارید و با دقت نگاه کنید. قطعاً ممکن است ‌لپ تاپ از کار افتاده باشد ، یا اگر شکافی به آن وارد شد ضربه ای ناخوشایند به آن وارد کرد.

اگر به لپ تاپ نگاه می‌کنید ، صفحه را به دقت از نظر خراش بررسی کنید. صفحه لپ تاپ را باز و بسته کنید و مطمئن شوید که حرکت روان است و در کل حرکت صدا ندارد. صفحه کلید لپ تاپ را بررسی کنید که همه کلیدها کار می‌کنند یا نه. اگر به نظر می‌رسد که ‌لپ تاپ به طور کلی از آن مراقبت نشده است ، احتمالاً نشانه ای برای جلوگیری از خرید آن است. چون شما برای خرید کمبود انتخاب نخواهید داشت پس عجله نکنید.

2- گوش دادن به‌ صدای هارد دیسک

هنگام تست لپ تاپ دست دوم پس از روشن کردن آن ، به صداهایی که از‌هارد دیسک تولید می‌شود گوش دهید. اگر به نظر می‌رسد که نویز می شنوید یا صداهای چسبنده ایجاد می‌کند ، احتمالاً باید جایگزین شود.

3- آیا می‌توان کلیدهای محصول را تهیه کرد یا خیر؟

اگر یک‌هارد دیسک جدید نصب می‌کنید ، همیشه بهتر است که یک نصب جدید ویندوز انجام دهید که برای فعال سازی آن به یک کلید ویندوز احتیاج دارید. اگر همراه Microsoft Office یا هر نرم افزار پولی دیگری است ، کلیدهای مجوز را نیز بخواهید.

در هر زمان ممکن است روز موعود برای انجام نصب مجدد سیستم عامل فرا برسد ، بنابراین داشتن این کلیدها مهم است ، در غیر این صورت ممکن است مجبور شوید هزینه نسخه جدید سیستم عامل یا سایر برنامه‌های نرم افزاری مورد نیاز خود را پرداخت کنید. البته می‌توانید تصویری از نصب موجود نگه دارید ، اما در نهایت روزی فرا می‌رسد که باید کار را از اول شروع کنید.

4-به نرم افزاری که همراه آن است نگاه کنید.

وقتی ‌لپ تاپ از قبل نرم افزاری مانند Microsoft Office را نصب کرده باشد ، مفید است. Adobe Photoshop برنامه دیگری است که هزینه زیادی دارد که معمولاً مورد نیاز است. اگر این نرم افزار با هزینه پرداخت می‌شو، نگاهی به هزینه خرید آن بیاندازید. اگر نرم افزاری را که نصب کرده اید و برای شما مفید است پیدا کنید و کلیدهای محصول را بخواهید. گرچه داشتن یک آنتی ویروس به روز شده مهم است ، داشتن یک راه حل پرداخت شده برای پاک کردن ‌لپ تاپ از ویروس‌ها یا سایر بدافزارها امری حیاتی است پس در نحوه تست لپ تاپ دست دوم به این مورد نیز دقت ویژه داشته باشید.

5- فن‌های خنک‌کننده را بررسی کنید

برای یک کامپیوتر دسکتاپ، بررسی کنید که آیا همه فن ها در حال چرخش هستند. اگر پر سر و صدا باشند ، مشکلی نیست چون جایگزینی آ‌نها آسان و ارزان است. اگر قصد خرید لپ تاپ را دارید ، مطمئن شوید که معابر ورودی تمیز به نظر می‌رسند و هنگام تست لپ تاپ دست دوم پس از چند دقیقه استفاده از فن ، می‌توانید عملکرد فن را بشنوید. اگر صدای فن را اصلاً نمی‌شنوید ، چند دقیقه یک فیلم با وضوح بالا پخش کنید. اگر هنوز چرخانده نشود ، این احتمال وجود دارد که کامپیوتر نوعی از گرم شدن بیش از حد را تجربه کرده باشد. در این حالت ، به سراغ کاندیدای بعدی بروید چون ارزش ریسک کردن ندارد.

6- نسخه ویندوز را بررسی کنید.

اگر مورد قدیمی‌تری از ویندوز 10 را نصب کرده اید ، به نسخه ویندوز توجه کنید. اگر هر چیزی قدیمی‌تر از ویندوز 7 نصب شده باشد ، شما باید مجوز ویندوز 10 را بپردازید ، و شاید بسته به سطح مهارت کامپیوتر شما کار نصب یا ارتقا آن را انجام دهید. همچنین به این معنی است که احتمالاً تاریخ سخت افزار قدیمی است و به هر حال ممکن است با ویندوز 10 سازگار نباشد. بنابراین اگر یک نسخه ویندوز واقعاً قدیمی ‌باشد ، ممکن است خرید مناسبی برای شما نباشد.

7- حداقل 20 دقیقه از آن استفاده کنید.

در راهنمای نحوه تست لپ تاپ دست دوم این مورد دارای اهمیت ویژه است. رساندن ‌لپ تاپ به دمای کار و پایدار بودن آن یک آزمایش اساسی خوب است. دیده شده است که بسیاری از ‌لپ تاپ‌ها خوب شروع به کار می‌کنند و پس از چند بار کار ، با راه اندازی مجدد یا خاموش شدن در آن ها اشکال ایجاد می‌شود. بنابراین ، پشت سر گذاشتن صفحه پست فقط ابتدای آزمون است. پس این مورد را حتما انجام دهید چون مطمئنا نمی‌خواهید در آخر با ‌لپ تاپی روبرو شوید که خطایی از این قبیل دارد. برای رفع آن ممکن است هزینه زیادی صرف شود.

8- میزان RAM را بررسی کنید.

اگرچه ویندوز 10 دارای حداقل مشخصات 1 گیگابایت RAM برای کار است، شما چیزی کمتر از 4 گیگابایت RAM نمی‌خواهید. این باعث کندی سیستم و کارکرد بی مورد ‌هارد دیسک شما می‌شود. بعید است ‌لپ تاپی با کمتر از 4 گیگابایت پیدا کنید، اما اگر این کار را انجام دادید و به کامپیوتر علاقه مند شدید ، بروید و بررسی کنید که ماژول‌های جایگزین RAM چقدر هزینه دارند. برخی از ماژول‌های RAM قدیمی‌می‌توانند گران قیمت باشند. مقدار خوبی از RAM برای شروع 8 گیگابایت است. این حجم کافی است تا کامپیوتر شما در اکثر برنامه‌های نرم افزاری و ویندوز 10 به خوبی کار کند.

9- درباره‌هارد دیسک بیشتر بدانید.

اگرچه ‌هارددیسک خیلی گران نیست، اما ارزش بررسی مشخصات را در تست لپ تاپ دست دوم دارد. از آنجا که همه پرونده‌های شخصی شما را در خود نگه می‌دارد مهم است.

به نکات زیر توجه کنید:

ظرفیت: اندازه درایو (در گیگابایت یا ترابایت) حدود 2 سل ایده آل است.

عمر: اگر درایو بالاتر از 4 سال باشد ، جایگزینی آن ارزش دارد. از دست دادن داده‌ها یک مشکل بزرگ است ، حتی اگر از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه کنید.

سازنده: وسترن دیجیتال همان پیشنهادی است که ما توصیه می‌کنیم. وسترن دیجیتال پس از آزمایش بسیاری از مارک‌های دیسک سخت ، معتبرترین است. طول عمر به شما ایده تقریبی در مورد مدت زمان شما تا زمان نیاز به تعویض می‌دهد.

10- دریابید مالک چه مدت صاحب آن بوده است.

اگر مالک لپ تاپ مدت کمی بعد از خرید قصد فروش آن را داشته باشد نشانه ی خوبی نیست. چون ممکن است ائ قصد خلاص شدن از آن را داشته باشد.

11- طول عمر کلی کامپیوتر را بررسی کنید.

به سن ‌لپ تاپ پی ببرید و اگر بیش از پنج سال است ، گزینه دیگری را در نظر بگیرید. سخت افزار به احتمال زیاد در سنی است که نمی‌تواند آخرین نسخه ویندوز را به خوبی یا نرم افزار مدرن را برای انجام کارها اجرا کند.

12- از بودجه خود آگاه باشید

اطمینان حاصل کنید که هنگام مقایسه مشخصات اولیه ، این عدد حداقل 20 درصد کمتر از ارزان ترین مدل جدید است. در غیر این صورت ، خرید ‌لپ تاپ دست دوم بی معنی است.

13- پرفورمنس مانیتور را باز کنید.

Performance Monitor در Task Manager ویندوز می‌تواند چیزهای زیادی به شما بگوید بنابراین هنگام تست لپ تاپ دست دوم از این مورد غافل نشوید. به مقدار استفاده از پردازنده بسیار دقت کنید. اگر بسیار زیاد است ، در اینجا دلایل بالقوه ذکر شده است:

برنامه‌های زیادی برای راه اندازی وجود دارد.
ممکن است ویروس یا بدافزار وجود داشته باشد.
پردازنده می‌تواند کم قدرت باشد.
در مورد دو علت اول می‌توان کاری را به راحتی برای رفع مشکل انجام داد ، اما دلیل سوم دلیل کافی برای ادامه بررسی برای انتخاب های دیگر است.

14- نگاهی به مشخصات سخت افزاری

پردازنده (CPU) اولین و مهمترین مولفه ای است که در ابتدای راهنمای نحوه تست لپ تاپ دست دوم بررسی می‌شود. این ‌لپ تاپ یا دارای پردازنده مارک Intel یا AMD است. اطمینان حاصل کنید که بیش از مرز پنج سال نیست. وقتی پردازنده‌ها قدیمی ‌شوند ، دیگر نمی‌توانند ویندوز 10 و سایر نرم افزارهای مدرن را به خوبی اجرا کنند.

15- هنگام جستجوی لپ تاپ ، باتری را بررسی کنید.

اگر قصد خرید لپ تاپ دست د.م را دارید ، آن را با شارژر جدا شده اجرا کنید تا ببینید باتری چقدر دوام می‌آورد. اگر باتری به سرعت افت کند ، بدیهی است که باید تعویض شود. باتری را قیمت کنید و آن را در قیمت فاکتور بگیرید. برای اینکه سریع به شما نشان دهد ، به مدت پنج دقیقه تمام صفحه ویدیوی YouTube را پخش کنید و سپس باتری را بررسی کنید. اگر در آن زمان چند درصد افت کرد ، می‌دانید که باتری باید تعویض شود.

16- خازن‌ها را هنگام جستجوی دسک تاپ بررسی کنید.

خازن‌های معمولی
خازن‌های عادی
خازن‌های معیوب برجسته
خازن‌های برآمده معیوب
قاب را باز کرده و به خازن‌های مادربرد نگاه کنید. مادربرد بزرگترین صفحه ای است که مستقیماً به کیس پیچ می‌شود. وقتی این خازن‌ها برآمدند ، کامپیوتر هنوز هم می‌تواند خوب کار کند. اما بدانید که این مادربرد عمر خود را کرده است.

مقاله پیشنهادی : تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

نرم افزار تست لپ تاپ فقط به یک برنامه ختم نمی‌شود، زیرا کلیه بخش‌های لپ تاپ دست دوم باید بررسی شود به همین سبب برای کلیه قطعات سخت افزاری آن برنامه تست قطعات لپ تاپ معرفی شده است که در ادامه می‌توانید با هرکدام از آن‌ها آشنا شوید و پیش از خرید یا پس از خرید استفاده کنید.

نرم افزار تست سلامت باتری لپ تاپ استوک

نرم افزارهایی وجود دارد که به بهترین نحو برای تست سلامت باتری این لپ تاپ طراحی شده است که شامل موارد زیر است:

 • Battery info view
 • HP Battery Check
  هم چنین بهتر است بدانید که برای تست سلامت باتری از طریق ویندوز نیز می توان عمل کرد.

نرم افزار تست سلامت هارد دیسک لپ تاپ استوک

 • Hard.Disk.sentineln pro
 • SSD Life pro2.5.82
  از آن جایی که هارد دیسک از مهم ترین بخش لپ تاپ ها به حساب می آید، برنامه تست لپ تاب استوک ذکر شده از بهترین انواع نرم افزارهایی است که به کار برده می شود و از اهمیت زیادی برخوردار است.

صفحه هارد دیسک

نرم افزار تست کیبور لپ تاپ استوک

برنامه تست لپ تاب استوک که مخصوص کیبورد طراحی شده است به صورت زیر است:

 • Keyboard Test-portable
 • Keyboard keys checker

برنامه تست لپ تاپ استوک

نرم افزار تست پردازنده گرافیکی لپ تاپ استوک
همانطور که می دانید، پردازنده گرافیکی نیز یکی از بخش های مهم و خاص در لپ تاپ ها به حساب می آید که بهتر است از صحت سلامت آن اطمینان حاصل شود که این کار از طریق نرم افزار زیر امکان پذیر است:

 • Furmark 1.19.0.0
  در واقع این نرم افزار سخت ترین شرایط را در تست برای کارت گرافیک فراهم می کند تا مشاهده کند که این بخش از لپ تاپ به چه میزان مقاومت دارد.

نرم افزار تست اینکه آیا لپ تاپ تا به حال باز شده است یا خیر

به وسیله نرم افزار زیر به راحتی می توان تشخیص داد که آخرین فعالیت لپ تاپ چه زمانی بوده است و از این که این لپ تاپ سالم و نو است می توان اطمینان لازم را به دست آورد.

مقاله پیشنهادی : مشخصات فنی یک لپ تاپ خوب

 • Event viewer
  درست است که لپ تاپ را از یک برند جهانی و معروف خریداری می کنید و این برند از صحت سالم بودن و ایده آل بودن محصول ارائه داده خود کاملا اطمینان دارد و مطمئن است ولی به دلیل دل نگرانی عده ای از افراد، استوک این طراحی ها را در برنامه تست لپ تاب استوک به وجود آورده است تا افراد بتوانند به راحتی، خود محصول خریداری شده را مورد آزمایش قرار دهند و خیالشان آسوده شود. پس با خیال آسوده لپ تاپ های استوک را با کیفیت فوق العاده تهیه کنید.

مقاله پیشنهادی : اقدامات بعد از خرید لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×