» لپ‌تاپ و نوت‌بوک » تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس
لپ‌تاپ و نوت‌بوک

تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

1399-10-28 1,305

تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس:

اگر قصد خرید لپ تاپ آن هم از برند ایسوس را دارید بهتر است در این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید از اصل بودن لپ تاپ اطمینان حاصل کنید.

تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس : همه ما از تقلب در فروش لپ تاپ ، لوازم جانبی ، نرم افزار و قطعات یدکی آن‌ها آگاه هستیم. ممکن است با ساخت یک لپ تاپ با مارک ارزان قیمت ، یک برند ارزان قیمت را به فروش برسانید. برخی دیگر ممکن است نرم افزار آزمایشی یا غیر مجاز را به نام نرم افزار اصلی یا پولی با هزینه‌‌های بالاتر بفروشند.

حتی ممکن است برخی از آن‌ها قطعات یدکی لپ تاپ را به نام انواع مارک دار بفروشند. در حالی که بعضی از آن‌ها به راحتی قابل تشخیص است ، اما تفاوت در تمیز کردن بین قطعات اصلی و تکراری همچنان دشوار است.

این نیاز به یک مشاهده دقیق و دانش عمیق در مورد جزئیات اساسی شرکت دارد تا قطعات اصلی را از موارد تکراری متمایز کند. این بلاگ  در تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس شما را راهنمایی می‌کند.

مقاله پیشنهادی : سخت افزار کامپیوتر چیست؟

مراحل تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

  • بررسی بایوس:

تقریباً در هر رایانه شخصی یا لپ تاپ ، هنگام راه اندازی ، گزینه ای برای دسترسی به اطلاعات سیستم نمایش داده می‌شود. به عنوان مثال ، در لپ تاپ‌‌های ایسوس ، در آرم نمدی ، با فشار دادن کلید F2 روی صفحه کلید ، به اطلاعات سیستم دسترسی پیدا می‌کنید.

در آن اطلاعات سیستم ، ممکن است اطلاعات مربوط به قطعات متصل به لپ تاپ مانند باتری را پیدا کنید. در این اطلاعات ، تنها قطعه اصلی شناسایی می‌شود و هر قسمت جعلی توسط لپ تاپ شناسایی نمی‌شود و ممکن است به تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس کمک کند.

این ویژگی توسط بسیاری از شرکت‌‌ها ارائه شده است. بر روی هر محصول و لوازم یدکی شرکت ، یک برچسب امنیتی چسبیده است که اتفاقاً اثبات اصالت است. برخی از مارک‌‌های تجاری آن را  دارند که از هولوگرام‌‌هایی تشکیل شده اند که در صورت کج شدن در جهت خاصی در جهات دیگر حرکت می‌کنند. با این حال ، این برچسب امنیتی در محصولات جعلی در هر یک از عوامل ذکر شده در بالا متفاوت است.

  • هولوگرام آبی:

از میان شناسه‌‌های اساسی ، هولوگرام مواردی است که به قطعات یا محصولات اصلی متصل می‌شود. بعضی اوقات این هولوگرام‌‌ها با شباهت‌‌های معمولی جعل می‌شوند. با این حال ، از بعضی موارد یا روش‌های دیگر  با حداقل یک دقیقه زمان، تفاوت بین هولوگرام‌‌های اصلی و جعلی مشخص می شود. برای شناسایی قطعات اصلی لپ تاپ ، باید دانش کاملی از این تفاوت‌‌ها در هولوگرام‌‌ها داشته باشید.

  • کد QR:

این ویژگی در بین همه راه های دیگر برای تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس  بهترین است ، زیرا تغییرات کاملی را در بین محصولات تقلبی و اصلی ایجاد می‌کند. برچسب کد QR به هر محصول اصلی متصل است. وقتی این کد QR توسط برنامه اسکنر کد QR اسکن می‌شود ، یک کد امنیتی ارائه می‌دهد که باید با کد امنیتی موجود در کد QR مطابقت داشته باشد. اگر کد مطابقت ندارد ، پس یک محصول جعلی است.

مقاله پیشنهادی : تبدیل فلش به هارد

  • قیمت:

می‌توان از قیمت محصول به عنوان یک عامل شناسایی استفاده کرد. اگر محصولی توسط یک شرکت اصلی با قیمت بالاتری نسبت به خارج از آن فروخته می‌شود ، کالایی که در خارج به فروش می‌رسد کالای تقلبی است. به این ترتیب ، بسته به قیمتی که قطعه برای آن فروخته می‌شود ، می‌توان لوازم یدکی اصلی را برای لپ تاپ شناسایی کرد.

بسته بندی:
  • بسته بندی جعلی قسمت لپ تاپ
  • بسته بندی اصلی قطعات لپ تاپ

بیشتر شرکت‌‌ها محصولات خود را در بسته بندی‌‌های مارک دار رسمی ‌می‌فروشند. انواع جعلی در یک بسته بندی عمومی‌، ساده یا بسته بندی شده توسط بسته بندی‌‌های حبابی به فروش می‌رسد. اگر شما در حال خرید لپ تاپی هستید که در بسته بندی ساده فروخته می‌شود ، ممکن است یک جعلی باشد.

مقاله پیشنهادی : نرم افزار تنظیم رزولوشن کامپیوتر

شماره پیگیری:

یکی دیگر از راه های تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس شماره پیگیری آن است. هر محصول یا قطعات یک شماره رهگیری منحصر به فرد دارد که به عنوان برچسب به محصول چسبیده یا روی محصول چاپ شده است. هر شرکتی شماره شروع منحصر به فرد خود را در این شماره پیگیری دارد.. به همین ترتیب ، فرد باید از اصول شماره پیگیری شرکت‌‌های مختلف آگاهی داشته باشد.

کلمات غلط املایی:

کلمات غلط املایی نشانگر لپ تاپ جعلی است. این به دانش عمیق هیچ شرکت یا محصول آن احتیاج ندارد. این فقط به مشاهده دقیق مواد چاپی روی محصول نیاز دارد. در چاپ ، محصولات اصلی هیچ نوع غلط املایی ندارند یا به عبارت ساده هیچ یک از کلمات چاپی غلط املایی نیست.

با این حال ، در بیشتر محصولات جعلی ، حداقل یکی از کلمات چاپ شده روی محصول اشتباه املایی است. با مشاهده دقیق ، به راحتی می‌توان به تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس و یا جعلی بودن آن پی برد.

با استفاده از نشانگرهای فوق ،تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس برای هر کسی آسان می‌شود. این فقط نیاز به یک نقل قول دارد ، دانش خوب در مورد عوامل مختلفی که در بالا در این بلاگ آورده شده است.

محصول پیشنهادی: لپ تاپ لنوو مدل ThinkBook Core i3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×