» لپ‌تاپ و نوت‌بوک » تبدیل فلش به هارد
لپ‌تاپ و نوت‌بوک

تبدیل فلش به هارد

1399-10-16 4,027

تبدیل فلش به هارد :

تبدیل فلش به هارد چگونه انجام می شود ؟ این گونه شناخته شده‌است که درایو فلش یا درایو USB به عنوان هارد قابل جابجایی در رایانه استفاده می‌شود و عمدتا برای انتقال داده‌ها بین دو دستگاه رایانه استفاده می‌شود.

بعضی اوقات لازم است که از درایو USB خود به عنوان هارد دیسک لوکال برای نصب سیستم عامل استفاده کنید یا گاهی اوقات حافظه شما کم است. اگر این فلش یک دیسک قابل جابجایی باشد ، نمی‌توان سیستم عامل را روی آن نصب کرد ، بنابراین باید آن را به دیسک لوکال تبدیل کرد. چندین روش برای تبدیل فلش به هارد وجود دارد. در اینجا یکی از بهترین روش‌ها برای تبدیل فلش به هارد آورده شده‌است:

محصول پیشنهادی: هارد اینترنال سیگیت SkyHawk با ظرفیت 2 ترابایت

روش تبدیل فلش به هارد :

درایو فلش را در پورت USB ویندوز (ویندوز 10 ، ویندوز 8 ، 8.1 ، ویندوز 7 ، ویستا ، XP ، ویندوز سرور 2003 و 2008) کامپیوتر قرار دهید. اگر قبلاً این نوع درایوها را به سیستم خود متصل نکرده اید ، ممکن است لازم باشد تا نصب درایورها صبر کنید.

گاهی اوقات ممکن است لازم باشد درایو را قالب بندی کنید تا از خطاهای قالب بندی جلوگیری کنید. با این حال ، با قالب بندی این درایو فلش ، تمام داده های ذخیره شده در آن پاک می‌شود ، در چنین شرایطی می‌توانید از یک نرم افزار مناسب برای بازیابی کارت استفاده کنید. این ابزارها در بازیابی اطلاعات از کارت‌های قالب بندی شده کمک می‌گیرند.

مقاله پیشنهادی : نرم افزار افزایش رزولوشن کامپیوتر

مراحل تبدیل فلش به هارد:

 • سپس بایدzip را بارگیری و استخراج کنید.
 • از پوشه USB LocalDisk بر روی inf کلیک راست کرده و با استفاده از Notepad یا Notepad ++ یا ویرایشگر متن آن را باز کنید.
 • سپس به خط 26 پرونده inf بروید.
 • توجه: ما قصد داریم بخشی با عنوان “device_instance_id_goesgo here” را ویرایش کنیم. بهتر است این پرونده را باز نگه دارید زیرا حدود 40 ثانیه از آن استفاده خواهیم کرد.
 • از دسک تاپ ، روی Start> Run کلیک کنید و سپس msc را تایپ کنید و OK را فشار دهید.
 • USB خود را در زیر درایوهای دیسک پیدا کنید و کلیک راست کرده و سپس Properties را انتخاب کنید.
 • سپس صفحه Details را باز کرده و مورد ذکر شده را انتخاب کنید (برای کپی کردن این درایور در کارت حافظه USB خود از ترکیب کلیدهای Ctrl + C کمک بگیرید)
 • دوباره به فایل inf بروید و کد درایوی را که کپی کرده اید وارد کنید و فایل را به روز کنید.
 • متنی را که می گوید “device_instance_id_goes_ here” باید در حدود خط 26 قرار دهید ، پیدا کنید. سپس کد درایو مورد نظر خود را با استفاده از گزینه paste یا Ctrl + V جایگذاری کنید.
 • دکمه ذخیره را فشار دهید (بنابراین اکنون ما یک درایور به روز شده برای دستگاه ایجاد کرده ایم ، بنابراین اکنون آن را به عنوان یک دیسک محلی می خوانید و تبدیل فلش به هارد انجام شده است و اکنون فقط باید خود درایور را به روز کنیم)
 • به Start> Run> type msc بروید و درایو USB خود را دوباره پیدا کنید.
 • فقط کلیک راست کرده و گزینه “Update Driver” را انتخاب کنید.

برای جابجایی دستی درایور برای تبدیل فلش به هارد، باید در Wizard دستورالعمل های خاصی را دنبال کنید.

سپس “نصب از لیست یا مکان خاص” را انتخاب کرده و گزینه Next را کلیک کنید. در مرحله بعدی ، ” من درایور را برای نصب انتخاب می کنم »و Next را بزنید.

 • سپس “Have Disk” را کلیک کنید.

به بخش تازه ویرایش شده خود بروید و روی Open سپس OK کلیک کنید.از عبارت سریع “این درایور به صورت دیجیتالی امضا نشده است” صرف نظر کنید.

 • سپس Next> Yes> Finish را فشار دهید.

استفاده از فلش به جای هارد

هارد دیسک شما یک دستگاه ذخیره سازی طولانی مدت در رایانه شما است. هارد دیسک‌ها همه فایل‌های شما و همچنین برنامه‌های مورد استفاده شما را نگه می‌دارند ، مانند سیستم عامل ، که برای دسترسی و اجرای سایر برنامه‌ها از آن استفاده می‌کنید.

نحوه استفاده از فلش به عنوان هارد :

1- ذخیره فایل‌ها بر روی فلش درایو از ویندوز

فلش مموری را به پورت USB وصل کنید. اگر قبلاً این نوع فلش مموری را به رایانه خود وصل نکرده‌اید ، باید منتظر بمانید تا درایورهای آن نصب شود. همچنین ممکن است نیاز به قالب بندی داشته باشد. ویندوز شما را از طریق فرمت راهنمایی می‌کند ، اما بدانید که قالب بندی این فلش مموری فایل‌هایی را که قبلاً در دستگاه ذخیره شده‌اند حذف می‌کند.

 • مرحله اول :

منوی Start را باز کرده و روی “Computer” کلیک کنید. درایو USB را در لیست درایوهای موجود به عنوان “دستگاه قابل حمل” یا  Portable Device مشاهده خواهید کرد.

 • مرحله دوم :

فایل‌ها را در درایو فلش ذخیره کنید. تا زمانی که فلش مموری به رایانه شما وصل است ، می‌توانید فایل‌ها را مانند هارد دیسک خود در آن ذخیره کنید.

برای انتقال فایل‌ها از پوشه دیگر ، پوشه دیگری را باز کنید تا فایلها را روی درایو فلش کلیک و بکشید. با این کار یک کپی از فایل روی درایو فلش ایجاد می‌شود.

با استفاده از “ذخیره” اکثر برنامه‌های ویندوز ، می‌توانید فایل‌های جدید را در درایو فلش ذخیره کنید. هنگام ذخیره فایل‌ها در درایو ، حرف درایو را که قبلاً ذکر کرده‌اید انتخاب کنید.

برای سازماندهی فایل‌ها بر روی درایو فلش خود ، از رابط Windows برای ایجاد پوشه‌های جدید و جابجایی فایل‌ها درست مانند هارد دیسک خود استفاده کنید.

2- ذخیره فایل‌ها در فلش درایو از Mac

 • مرحله اول :

فلش مموری خود را به درگاه USB وصل کنید. اگر هنوز این نوع فلش مموری را وصل نکرده‌اید ، ممکن است چند لحظه منتظر بمانید تا درایورهای آن نصب شود. پس از اتمام کار ، نماد USB روی صفحه اصلی شما ظاهر می‌شود.

همچنین ممکن است مجبور شوید درایو را برای کار با رایانه خود فرمت کنید. اگر پیامی می‌بینید که می‌گوید درایو فلش USB شما باید قالب بندی شود ، متوجه شوید که با این کار فایل‌هایی که روی درایو ذخیره کرده‌اید پاک می‌شود.

اگر از رایانه رومیزی Mac استفاده می‌کنید ، بهتر است فلش مموری را به پورت USB پشت کامپیوتر وصل کنید.

 • مرحله دوم:

روی نماد ظاهر شده در دسکتاپ خود دوبار کلیک کنید. برای کپی فایل‌ها روی درایو فلش ، روی پنجره باز شده کلیک کرده و بکشید. همچنین می‌توانید فایلهای جدید برنامه‌ها را با استفاده از ذخیره آنها ، با کلیک روی نماد USB و سپس کلیک روی “ذخیره” ذخیره کنید.

 • مرحله سوم :

فایل‌ها را از درایو فلش باز یا حذف کنید. تا زمانی که فلش مموری به رایانه شما وصل است ، می‌توانید فایل‌ها را مانند هارد دیسک خود باز ، ذخیره ، حذف و سازماندهی کنید.

تا زمانی که فلش مموری به رایانه شما وصل است ، می‌توانید فایل‌ها را مانند هارد دیسک خود در آن ذخیره کنید. هنگام ذخیره فایل‌ها در یک برنامه ، فلش مموری خود را از سمت چپ صفحه انتخاب کنید.

3-اجرای اوبونتو از طریق فلش درایو در رایانه شخصی

 • مرحله اول:

در BIOS بوت کنید. شما باید سریع عمل کنید زیرا تنها چند ثانیه فرصت دارید تا پس از بوت شدن کامپیوتر ، وارد BIOS شوید. رایانه خود را روشن (یا راه اندازی مجدد) کنید و پیامی را مشاهده کنید که چیزی مانند F2 را فشار دهید تا وارد تنظیمات شوید یا “Setup = F1” گفته شود. پیام دقیق و کلید در انواع مختلف رایانه‌ها متفاوت است. مطابق دستورالعمل کلید را برای ورود به BIOS فشار دهید.

 • مرحله دوم :

BIOS را برای راه اندازی از درایو USB تنظیم کنید. منوهای BIOS متفاوت هستند ، اما به دنبال گزینه‌ای باشید که “Boot” را ذکر کرده است و آن را با دستورات صفحه کلید انتخاب کنید.

 • مرحله سوم:

اولویت بوت را ابتدا روی CD و سپس Removable Device قرار دهید. این به شما امکان می‌دهد سیستم عامل خود را از روی CD نصب کرده و آن را روی درایو فلش بارگذاری کنید.

 • مرحله چهارم:

قبل از نصب سیستم عامل (OS) روی فلش مموری ، هارد دیسک خود را جدا کنید. قطع هارد درایو باعث می‌شود سیستم عامل تحت تأثیر قرار نگیرد و در صورت عدم وجود درایو USB ، خطاهای بوت از grub جلوگیری شود.

 • مرحله پنجم:

CD اوبونتو را در درایو CD-ROM قرار دهید. مطمئن شوید که فلش مموری وصل شده است ، سپس رایانه را مجدداً راه اندازی کنید.

 • مرحله ششم:

برای نصب اوبونتو ، دستورات نصب کننده را دنبال کنید. درایو فلش USB را به عنوان مکانی که می خواهید سیستم عامل جدید را نصب کنید انتخاب کنید.

 • مرحله هفتم:

کامپیوتر را راه اندازی مجدد کرده و مجدداً BIOS را وارد کنید. BIOS را دوباره وارد کرده و ترتیب بوت را به این ترتیب تنظیم کنید. اگر گزینه‌ای برای فعال کردن “بوت از USB” مشاهده می‌کنید ، همانطور که در اکثر رایانه‌های مجهز به Intel وجود دارد ، آن را به “on” یا “yes” تغییر دهید.

 • مرحله هشتم:

هارد دیسک را دوباره وصل کنید. سیم برق را بردارید و کابل (های) هارد دیسک را دوباره وصل کنید.

 • مرحله نهم:

کامپیوتر را روشن کنید. برای بوت شدن در اوبونتو ، مطمئن شوید که درایو USB وصل است. اگر می‌خواهید از سیستم عامل روی هارد دیسک خود استفاده کنید (به عبارت دیگر ، نسخه اوبونتو که به تازگی روی درایو USB نصب کرده‌اید) ، قبل از راه اندازی مجدد درایو USB را حذف کنید. هنگامی که درایو USB قطع می‌شود ، ابتدا سعی می‌کند از روی CD بوت شود. اگر سی دی قابل بوت در درایو CD-ROM وجود نداشته باشد ، به طور معمول از هارد دیسک بوت می‌شود.

کلام آخر:

با استفاده از این مراحل می‌توانید تبدیل فلش به هارد را ه راحتی انجام دهید. قبل از انجام این مراحل مطمئن شوید که از داده‌های دیگر درایو فلش خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، ممکن است پرونده‌های خود را گم کنید.

مقاله پیشنهادی : نرم افزار تنظیم رزولوشن کامپیوتر

در صورت بروز چنین اتفاقی ، بلافاصله استفاده از درایو را متوقف کرده و با استفاده از نرم افزار    Remo Recover فایل‌های از دست رفته را از درایو فلش بازیابی کنید. با این وجود ، پس از انجام مراحل بالا ، می‌توانید سیستم عامل را روی این USB نصب کنید و همچنین در هنگام اتمام حافظه به شما کمک می کند. قبل از انجام این گزینه ها و تبدیل فلش به هارد از حافظه کافی USB مطمئن شوید.

محصول پیشنهادی: اس اس دی سامسونگ 980PRO 500GB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×