» پردازنده (CPU) » بهترین خنک کننده cpu
پردازنده (CPU)

بهترین خنک کننده cpu

1399-09-21 701,368

بهترین خنک کننده CPU

پردازنده شما برای کار خود باید خنک باشد ، بنابراین اگر قصد دارید اورکلاک را امتحان کنید یا فقط می خواهید مطمئن باشید که در درجه حرارت ایمن کار می کنید ، یکی از بهترین خنک کننده  cpu را می توانید در سیستم خود قرار دهید. خبر خوب این است که شما مجبور نیستید مقدار زیادی پول برای این قطعه حیاتی هزینه کنید. خنک کننده cpu به طور کلی به دو نوع تولید می شوند.

خنک کننده هوا

1) اولین خنک کننده هوا است که همراه با یک مخزن بزرگ فلزی است که گرما را از پردازنده دور می کند و سپس توسط فن از بین می رود. قبل از انتخاب خنک کننده هوا ، باید نوع سوکت CPU ، میزان خلوص RAM ، ابعاد کیس کامپیوتر و جریان هوا در دستگاه خود را در نظر بگیرید.

خنک کننده مایع

2) گزینه دیگر ، که گران تر است ، خنک کننده مایع است ، که متداول ترین آن انواع AIO همه در یک جا است. مایع خنک کننده از طریق یک حلقه بسته از طریق صفحه ای که به CPU شما متصل است عبور می کند تا خنک شود.

خنک کننده مایع اغلب انتخاب کارآمدتری است و می تواند منجر به ایجاد برخی از اجزای دارای زرق و برق دار با گزینه های روشن RGB و حتی صفحه های OLED شود. اگر احساس شجاعت خاصی می کنید ، می توانید یک حلقه خنک کننده مایع کاملاً سفارشی ایجاد کنید ، که می تواند شامل GPU و همچنین خنک کننده CPU باشد ، اما این روش باعث خم شدن لوله و تلاش زیادی برای نصب است البته نتیجه نهایی کار بسیار عالی است.

ما بهترین خنک کننده cpu  هوایی و AIO را در زیر ذکر کرده ایم که هم به ساخت بالاترین سطح و هم برای بودجه کمک می کنند.

محصول پیشنهادی: خنک کننده مایع پردازنده کولر مستر MASTERLIQUID PL240 FLUX

انواع خنک کننده سی پی یو :

یک سیستم خنک کننده CPU از صدها قسمت ریز تشکیل شده است و در هنگام انتخاب سیستم خنک کننده مناسب شما چندین انتخاب وجود دارد. خریداران باید بین خنک کننده هوایی یا آبی تصمیم بگیرند. برای تکمیل تنظیمات خود، خریداران همچنین باید بین یک خمیر حرارتی با پایه سیلیکون یا یک خمیر با پایه کربن تصمیم بگیرند.

یک خنک کننده سی پی یو تک پردازنده می‌تواند انواع مختلفی از اندازه، سر و صدا و سرعت فن را داشته باشد. روند دقیق مونتاژ = بسته به اینکه شما از پردازنده مرکزی AMD یا Intel برخوردار هستید متفاوت خواهد بود. برخی از آن‌ها با اندازه سوکت CPU بهینه شده اند که مناسب AMD یا Intel هستند. Cooler Master MasterLiquid Lite ML240L RGB AIO یک مورد خاص است که در آن هر دو پشتیبانی می‌شوند.

 • خنک کننده cpuهوایی
مزایا :

انواع خنک کننده cpu هوایی برای کاربران عمومی کامپیوتر ایده آل است. آن‌ها ارزان قیمت هستند و می‌توان از کولرهای بادی پس از فروش به عنوان جایگزین کولرهای بادی استوک استفاده کرد. واحدهای خنک کننده با استفاده از باله‌های حرارتی مخصوص طراحی شده هوای گرم را بصورت فعال پخش می‌کنند. این باله‌ها دما را پایین نگه می‌دارند. کولرهای هوا می‌توانند یک راه حل ایده آل برای کامپیوترهای کوچک و رومیزی سفارشی باشند که نیاز به خنک کننده اضافی فراتر از دارند.

معایب :

خنک کننده های هوا کوچک نیستند. در مقایسه با گزینه‌های خنک کننده آبی، یک کولر هوایی بسیار بزرگ است. این بدان معنی است که این رادیاتورها در هر کیس کامپیوتر راحت جا نمی‌شوند.

بعلاوه، اگر در حال ساخت رایانه شخصی یا سیستم دیگری هستید که به دفعات در دمای گرمتر کار می‌کند، ممکن است یک کولر هوا برای نیازهای شما کافی نباشد. همچنین، بیشتر فن‌های خنک کننده هوا در بازار با دورهای دور بالا کار می‌کنند و باعث می‌شود صدای فن بسیار بیشتر از واحدهای تهویه هوا و کولرهای پایه آبی باشد.

محصول پیشنهادی: خنک کننده مایع پردازنده گرین مدل GLACIER 120 EVO

انواع خنک کننده‌های CPU هوا

 • کولرهای بادی U-Type / Twin Tower

یک خنک کننده cpuمعمول استفاده شده با یک دسته عمودی باله‌های گرما، مرتب شده به موازات پایه گرما است. این شکل به دلیل برجسته بودن لوله‌های حرارتی به شکل یک برج شبیه است. نیمه پایینی لوله گرما در پایه گرما قرار دارد. با استفاده از این ساخت و ساز، انرژی گرما به طور فعال از طریق لوله‌های گرمایی با استفاده از فن‌ها به طور مضاعف پخش می‌شود.

محصول پیشنهادی: خنک کننده مایع پردازنده گرین مدل GLACIER 120 ARGB

 • خنک کننده cpuنوع C

یک خنک کننده هوایی از بالا به پایین با لوله‌های حرارتی به شکل c که از پشته‌های باله گرما خم می‌شوند. این دسته باله‌ها فقط به یک انتهای پایه حرارتی متصل می‌شوند و اجازه می‌دهند یک فن در بالا یا پایین باله‌های گرما قرار گیرد. این عنصر طراحی اجازه می‌دهد تا چندین فن در یک واحد داده شده نصب شوند.

نحوه نصب این فن‌ها و ضخامت فن‌های موجود، کیفیت کلی هوای جاری از واحد و میزان خلوص آن را در کیس PC تعیین می‌کند. طرح‌های 120 و 140 میلی متری که معمولاً در کولرهای بادی C-Type استفاده می‌شوند، متناسب با CPU‌های متنوعی هستند.

نواع خنک کننده سی پی یو آبی / مایع

انواع خنک کننده سی پی یو با پایه آب یا مایع یک پله بالاتر از کولرهای بادی هستند و به طور کلی در کنترل دمای پردازنده شما موثرتر هستند. برخی از این نمونه‌ها شامل کولر مایع CPU Rosewill RGB AIO 240 mm و CORSAIR Hydro Series H100i RGB PLATINUM است.

خنک کننده‌های مایع برای سازندگانی که CPU مستعد گرم شدن بیش از حد ندارند و یا کاربران مکرر رایانه شخصی نیستند، توصیه نمی‌شود. اگر سازنده ای از یک رایانه ساده یا تنظیمات بازی سطح پایین برخوردار باشد، می‌تواند با یک خنک کننده هوای مناسب یا راه حل مبتنی بر هوا عمل کند.

محصول پیشنهادی: خنک کننده مایع پردازنده ایسوس ROG STRIX LC II 360

مزایا :

خنک کننده سی پی یو مایع دور RPM کمتری دارند و باعث می‌شود که آ‌ن‌ها بسیار آرام‌تر از کولرهای هوایی باشند زیرا گرما از مایعی عبور می‌کند که هرگز از واحد خارج نمی‌شود. ساخت کولرهای مایع CPU بسیار متنوع است و تنظیمات پیشرفته خنک کننده GPU اغلب مبتنی بر مایع هستند. کولرهای مایع All-in-One PC نیز در اندازه‌های متنوعی موجود هستند که ادغام آن‌ها را در هر سیستمی ‌آسان می‌کند.

معایب :

در نظر گرفتن آب و وجود آن در اطراف واحدهای الکتریکی یک خطر بالقوه است. در صورت وقوع نشتی، مایع می‌تواند سیستم خنک کننده و سیستم پردازش را از اتصال کوتاه خارج کند. واحدهای خنک کننده مایع سعی دارند با به حداقل رساندن تعداد اجزای عامل و متمرکز نگه داشتن تمام فرایندهای داخلی، این مسئله را از بین ببرند.

مثال‌های خنک کننده سی پی یو آبی

 • حلقه بسته

سیستم‌های حلقه بسته واحدهای مونتاژ کارخانه ای و آماده نصب هستند که آب بندی می‌شوند. بدون آسیب رساندن به واحد و باطل شدن ضمانت، نمی‌توان به راحتی به مایعات موجود در این واحدها دسترسی داشت.

نهایت فن آوری و خلاقیت انواع خنک کننده سی پی یو ، یک سیستم خنک کننده مایع سفارشی است که به طور خاص برای نیازها و سبک مشتری یا سازنده طراحی شده است. این واحدهای منحصر به فرد می‌توانند شامل چیدمان منحصر به فرد قطعات، ترکیبی از مارک‌ها و مدل‌های مختلف، اندازه‌ها، مواد، مواد نهایی، اشکال و مقادیر باشند.

سایر قسمت‌های انواع خنک کننده cpu

 • IHS

IHS یا همان پخش کننده حرارتی یکپارچه، نام دیگری برای فضای جلد نقره ای بالای پردازنده است. این صفحه مس مسطح از هسته پردازنده محافظت می‌کند. برای ایجاد انتقال گرما از پردازنده و سپس توزیع این گرما به طور مساوی در مناطق دیگر رادیاتور CPU طراحی شده است.

بسته به سازنده و مدل، IHS یا می‌تواند با چسب روی CPU چسبانده شود یا در جای خود لحیم شود. واحدهای IHS لحیم شده ارتباط بهتری نسبت به مدل‌های بدون لحیم دارند. تصمیم برای لحیم کاری کاملاً به تولید کننده بستگی دارد و به طور معمول در نتیجه محدودیت‌های ساختاری چشم پوشی می‌شود.

محصول پیشنهادی: خنک کننده مایع پردازنده ایسوس ROG STRIX LC II 360 ARGB WHITE EDITION

 • TIM

TIM یا ماده رابط حرارتی، یک جز نسبتاً نرم است که به عنوان پلی بین IHS و پایه گرمای خنک کننده سی پی یو عمل می‌کند. صاف بودن این قطعه بر قابلیت هدایت واحد تأثیر می‌گذارد. تولیدکنندگان هرگز قادر به تولید یک محصول کاملاً شستشو دهنده نیستند، بنابراین با استفاده از خمیرهای رسانا و غیر رسانا، یک سطح صاف را به طور مصنوعی بازسازی می‌کنند.

 • بر پایه کربن

خمیر حرارتی معمولاً  به همان اندازه رسانا و غیر رسانا است. فقط یک لایه نازک از این خمیر برای انتقال حرارت بالا لازم است. ساخت نیز بر کیفیت محصول تأثیر می‌گذارد.

 • مبتنی بر فلز

خمیر بسیار رسانای الکتریکی، حاوی نقره یا آلومینیوم است. خمیر توزیع نشده به دلیل پتانسیل آن در ذخیره گرما و انتقال برق، می‌تواند منجر به پرداخت ناخواسته از واحد شود، که به نوبه خود می‌تواند CPU را کوتاه کند. همچنین، این خمیر مدت زمان پخت طولانی دارد. عناصر کاری به جای استفاده کمتر، با استفاده مداوم تأثیر خود را به دست می‌آورند.

 • مبتنی بر سیلیکون

یک ماده ارزان قیمت که برای هدایت ایده آل نیست، اما به عنوان ماده پر کننده کارآمد است.

 • مبتنی بر سرامیک

خمیر حرارتی غیر رسانا که دارای یکی از گسترده ترین طول عمر خمیرهای حرارتی شناخته شده است.

محصول پیشنهادی: کیس گیمینگ ایسوس ROG STRIX HELIOS RGB

اصطلاحات اجزای خنک کننده CPU

 • لوله‌های حرارتی

لوله‌های مسی یا آلومینیومی ‌مملو از ماده ای مایع که باعث انتقال انرژی گرما به باله‌ها و فن‌های گرما می‌شود. سپس گرما به بخار تبدیل می‌شود که پس از خنک شدن دوباره به مایع تبدیل می‌شود. ساخت و تعداد لوله‌های گرمایی، تأثیر کلی واحد تابشی را تعیین می‌کند.

 • سینک حرارتی

یک جز ساخته شده از فلز که برای جذب و پراکندگی گرمای خنک کننده سی پی یو طراحی شده است.

 • پایه حرارتی

یک سطح مس یا آلومینیوم که پایه هیت سینک با IHS ارتباط برقرار می‌کند. پایه دارای دو نوع تماس تخت و مستقیم است. یک سطح صاف پشتیبانی قابل توجهی از تماس را فراهم می‌کند، در حالی که واحد تماس مستقیم بسته ای از سیم پیچ‌ها است که لوله‌های گرما را لمس می‌کند.

 • گرمای پره‌ها

پره‌های گرما به طور معمول از آلومینیوم ساخته می‌شوند و یک جز اساسی در انواع خنک کننده CPU هستند. اثر بخشی آن‌ها تا حد زیادی به ساخت، فاصله، محل قرارگیری، شکل و کمیت آن ها بستگی دارد. کولرهای CPU ، به خصوص کولرهای CPU اینتل، اغلب از ساختار فن خنک کننده پره گرما استفاده می‌کنند.

محصول پیشنهادی: مانیتور گیمینگ 27 اینچ ایسوس TUF Gaming VG27AQ1A

بهترین خنک کننده cpu 2020

 1. Corsair H115i RGB Platinum

بهترین خنک کننده CPU مایع.

نوع: خنک کننده مایع | سازگاری: Intel 1366، 115x، 2011، 2066؛ AMD AM2 ، AM3 ، AM4 ، sTR4 | سرعت فن: 360-2200 دور در دقیقه | حجم صدا: 28-50 dBA | ابعاد: 280 x 120 x 30 میلی متر | وزن: 1.8 پوند (830 گرم)

روشنایی RGB روی فن ها و بلوک پردازنده در یک تنوع سفید خیره کننده وجود دارد که باعث عملکرد بهتر خنک کننده می شود. Corsair یکی از اولین تولیدکنندگان سخت افزار بود که خنک کننده های مایع را وارد بازار کرد.

H115i همیشه رقیب سرسخت بهترین کولر مایع CPU بوده که تنها توسط Kraken X62 NZXT به سختی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. H115i Platinum به روز شده یک پیشرفت مشخص است ، اما طراحی بلوک پردازنده آینه بی نهایت NZXT یکی از زیباترین پیاده سازی های RGB بود که در هر محصولی دیده ایم و هنوز هم باقی مانده است.

در حال حاضر گرچه همه چیز در مورد Corsair AIO عالی است. H115i Platinum با رنگ مشکی یا سفید خیره کننده با مجموعه ای از فن های قابل RGB LED و بلوک CPU در دسترس است. این یک چرخش دهنده واقعی در هر سیستمی است اما همچنین دارای نرم افزار و عملکرد عالی برای تهیه نسخه پشتیبان از آن است.

مقاله پیشنهادی : نسل های cpu intel

2- Noctua NH-D15

نوع: فن و هیت سینک | سازگاری: Intel LGA 1150 – 2066؛ AMD AM2 – AM4 ، FM1 – ​​FM2 + | سرعت فن: 300-1500 دور در دقیقه | میزان صدا: حداکثر 24.6 dBA | ابعاد: 394 x 119 x 27  میلی متر | وزن: 2.91 پوند (1.32 کیلوگرم)

این گزینه ممکن است یکی از بهترین خنک کننده های cpu و گران ترین خنک کننده های بادی باشد که آزمایش کرده ایم اما پرچمدار Noctua NH-D15 بهترین گزینه برای خنک کننده های گران قیمت هوا است. بر اساس برنده جایزه D14 این شرکت ، NH-D15 عملکرد خوبی مانند تعداد انگشت شماری از خنک کننده های مایع AIO دارد و حتی تعداد کمی از آن ها را از نظر عملکرد و سطح صدا کاهش می دهد.

این خنک کننده دارای یک هیت سینک دو برج و دارای دو فن 140 میلی متری جریان هوا است. کولر حتی با کار 100 درصدی خنک کننده نسبت به سایر رقبا بی سروصدا تر بود.

اگر طرفدار خنک کننده مایع نیستید یا فضای لازم برای نصب رادیاتور را ندارید ، NH-D15 تقریباً به اندازه خنک کننده هوا مناسب است. تنها نقطه ضعفی که می توانیم پیدا کنیم حجیم بودن آن است که به طور بالقوه می تواند باعث ایجاد مشکل در پاک سازی ماژول های RAM بلند شود.

3- EVGA CLC 240

نوع: خنک کننده مایع | سازگاری: Intel LGA2066 / 2011/2011-v3 / 1150/1151/1155/1156/1366 AMD AM2-AM4، FM1-FM2، TR4 | سرعت فن: 500-2400 دور در دقیقه | میزان صدا: 16-40 dBA | ابعاد: 276 x 122 x 53 میلی متر | وزن: 1.8 پوند (820 گرم)

یکی از جدیدترین و بهترین خنک کننده cpu  مایع EVGA به دلیل عملکرد عالی در ازای قیمت ، انتخاب میان رده مورد علاقه ما هست. تطبیق خنک کننده جدیدترین تراشه های خنک کننده های Corsair و NZXT ، CLC 240 میلی متری کسری از قیمت را در بر می گیرد در حالی که فقط چند ویژگی را قربانی می کند.

اگرچه شما نمی توانید از نورپردازی RGB آدرس پذیر فانتزی که در جدیدترین طرح های NZXT ، Thermaltake یا Cooler Master پیدا می کنید ، استفاده کنید ، EVGA CLC دارای همان لوله و یک چراغ RGB واحد بر روی سر پمپ است که می تواند از طریق نرم افزار کنترل شود. اگر به همه سروصدا و نویز ها اهمیت نمی دهید ، CLC 240 EVGA عملکردی استثنایی با ارائه می دهد.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ایسوس TUF Gaming GTX 1660 Ti EVO OC Edition 6GB

بهترین خنک کننده cpu
 1. Corsair H60

نوع: خنک کننده مایع | سازگاری: Intel 115x، 2011/2066؛ AMD AM2-AM4 | سرعت فن: 600-1700 دور در دقیقه | میزان صدا: حداکثر 28.3 dBA | ابعاد: 157 x 120 x 52 mmمیلی متر | وزن: 1.32 پوند (600 گرم)

Corsair یکی از اولین تولیدکنندگانی بود که خنک کننده مایع را برای توده ها به ارمغان آورد. تقریباً یک دهه پس از اینکه این شرکت اولین سری Hydro خود را به بازار عرضه کرد ، Corsair بار دیگر با H60 به روز شده بعنوان گزینه بهترین خنک کننده cpu مایع با بودجه ، مسئولیت را بر عهده دارد.

خنک کننده به روز شده دارای یک هد پمپ روشنایی LED سفید ، رادیاتور 120 میلی متری و یکی از جدیدترین فن های PWM 120 میلی متری Corsair است. آزمایشات ما عملکرد H60 جدید را بسیار بالاتر از سایر رقبای 120 میلی متری آن و حتی در حد چند کولر 140 و 240 میلی متری قرار داده است.

محصول پیشنهادی: لپ تاپ ایسوس مدل TUF Gaming FX507ZE Core i7(12700H)

5- خنک کننده مستر هایپر 212 EVO

نوع: فن و هیت سینک | سازگاری: Intel LGA 775 – 2066؛ AMD AM2 – AM3 + ، FM1 – ​​FM3 + ، AM4 | سرعت فن: 600-2000 دور در دقیقه | میزان صدا: 9-36 dBA | ابعاد: 120 x 79.7 x 158.5میلی متر | وزن: 1.3 پوند (590 گرم)

خنک کننده CPU Hyper 212 با هزینه مناسب Cooler Master بیش از ده سال است که وجود دارد. با چنین تجربه ای تعجب آور نیست که Hyper 212 Evo جدید به یک انتخاب مشهور برای عملکرد مقرون به صرفه تبدیل شده است. آخرین قیمت به روز شده در Hyper 212 Evo با قیمت حدود 30 دلار ، دارای چهار لوله حرارتی تماس مستقیم ، هیت سینک آلومینیومی بهبود یافته و فن جریان هوا با فشار 120 میلی متر است.

دریافتیم که Hyper 212 Evo در مقایسه با خنک سازی سهام ، دمای پردازنده را تا 20 درجه سانتیگراد کاهش می دهد. یکی دیگر از مزایای اضافه شده این واقعیت است که خنک کننده کاملا بزرگ نیست ، به این معنی که از ماژول های RAM بزرگ تر دور است.

مقاله پیشنهادی :بهترین سی پی یو core i7

 1. Cooler Master MasterLiquid ML360R

یک رادیاتور غول پیکر برای خنک سازی فوق العاده بی صدا.

نوع: خنک کننده مایع | سازگاری: Intel LGA2066، LGA2011 v3، LGA2011، LGA1151، LGA1150، LGA1156، LGA1155، LGA1366، AMD AM4، AM3 +، AM3، AM2 +، AM2، FM2 +، FM2، FM1 | سرعت فن: 650-2000 دور در دقیقه | میزان صدا: 6-30 dBA | ابعاد: 394 x 119 x 27 میلی متر | وزن: 5.6 پوند (2.56 کیلوگرم)

هنگامی که به دنبال بهترین خنک کننده CPU مایع موجود هستید ، کارآیی و اثربخشی هنگام اتلاف گرما از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین روش برای دستیابی به این مسئله استفاده از رادیاتور با بیشترین سطح ممکن است. برای اکثر کیس های میدتاور مدرن ، این به معنای یک رادیاتور 360 میلی متری است. این خنک کننده ها به سه فن 120 میلی متری مجهز شده اند و فضای کمی را اشغال می کنند و در مقایسه با یک کولر مایع 120 میلی متری می توانند هزینه نسبتاً زیادی داشته باشند.

Cooler Master’s 360mm MasterLiquid ML360R گزینه مورد علاقه ما است. این مدل از طراحی بلوک CPU زیبا با آرم قطعه مرکزی خاموش برخوردار است که تنظیمات روشنایی بسیار تمیز را ایجاد می کند. ML360R همراه با سه فن RGB آدرس پذیر به خوبی خنک می شود و بی صدا کار می کند در حالی که نور زیبایی را برای کل ساخت شما فراهم می کند.

7-GamerStorm Deep Cool Assassin III

نوع: فن و هیت سینک | سازگاری: AM2 ، AM2 + ، AM3 ، AM3 + ، AM4 ، FM1 ، FM2 ، FM2 + ، LGA 2011 ، LGA 1150 ، LGA 1151 ، LGA 1155 ، LGA 1366 ، LGA 2011-v3 ، LGA 2066 | سرعت فن: 400-1400 دور در دقیقه | میزان صدا: 34.2 dBA | ابعاد: 165 mm x 138 mm x 25 mm | وزن: 3.2 پوند (1.45 کیلوگرم)

ممکن است GamerStorm Deepcool Assassin III نام کاربری وحشتناکی به نظر برسد ، اما یک خنک کننده بزرگ و چشمگیر است. این گرینه بزرگ دارای دو برج خنک کننده دوقلو ، هفت لوله گرمایی و یک جفت پنکه 140 میلیمتری ساکت است. با کمتر از 100 دلار می توانید یکی از بهترین خنک کننده CPU آرام با عملکرد حرارتی استثنایی دریافت کنید. با کمال تعجب ، هیچ روشنایی RGB وجود ندارد و باعث می شود Deepcool Assassin III با وجود نام پر زرق و برق ، یک سخت افزار کاملاً ارام به نظر برسد.

مقاله پیشنهادی :نسل های cpu AMD

مشاوره خرید بهترین خنک کننده cpu

مانند اکثر قطعات ، انتخاب بهترین خنک کننده CPU به متغیرهای مختلفی از جمله نیازهای عملکردی ، سازگاری مورد ، محدودیت های بودجه و زیبایی بستگی دارد.

برای یافتن بهترین خنک کننده های پردازنده ، ما عملکرد را با استفاده از Prime95 و مخلوطی از بازی های رایانه ای مدرن برای آزمایش استرس گسترده آزمایش می کنیم. انتخاب های برتر ما بر اساس عملکرد حرارتی ، سر و صدا ، مقدار و مجموعه ویژگی های کلی انجام شده است.

اگر مطمئن نیستید که به کولر بادی یا کولر مایع احتیاج دارید ، به بودجه و سازگاری برمی گردد. تا زمانی که AMD خنک کننده های Wraith خود را منتشر نکرد (و سپس آنها را دوباره از بین برد) ، ما هرگز کولر استوک را به هیچ یک از گیمرهای رایانه های شخصی توصیه نمی کنیم. هنوز هم ، اکنون کسانی که بودجه تنگ دارند لزوماً نیازی به در نظر گرفتن یک کولر هوایی پس از فروش ندارند.

اگر کمی فضای بیشتری برای صرف هزینه دارید، خرید خنک کننده به صورت کولر‌های مایع، می توانند چیزهای بیشتری را از نورپردازی پیشرفته RGB گرفته تا کنترل نرم افزار هوشمند ارائه دهند. برخی از شما ممکن است در مورد قرار دادن مایعات در کنار اجزای گران قیمت خود احتیاط داشته باشید ، اما مطمئن باشید کلیه کولرهای توصیه شده در این راهنما با ضمانت های عالی پشتیبانی می شوند که در صورت خرابی تولید کننده شما را تحت پوشش قرار می دهند و بهترین خنک کننده cpu را در اختیارتان قرار می دهند.

محصول پیشنهادی: کیس گیمینگ کولر مستر MASTERBOX MB500 ARGB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×