» آموزشی » نحوه ساخت اپل آیدی
آموزشی

نحوه ساخت اپل آیدی

1399-12-15 716

ساخت اپل آیدی به چه صورت است؟  اپل آیدی چیست؟ کی از دغدغه‌های اصلی اکثر کسانی که مالک گوشی‌های هوشمند اپل هستند، اپل آیدی (Apple ID) است؛ زیرا، بدون اپل آیدی نمی‌توانند از امکانات گوشی به خوبی استفاده کنند.

اپل آیدی مانند شناسنامه کاربران گوشی هوشمند است. به همین خاطر هر شخصی که محصولی از برند اپل را تهیه می‌کند، باید بلافاصله اپل آیدی بسازد. اما چگونه باید اپل آیدی بسازیم؟؟؟

طریقه ساخت اپل آیدی

متاسفانه یا خوشبختانه اپل مانند سایر شرکت‌ها اعم از مایکروسافت و گوگل نیست و از روندی پیچیده‌تر و امنیت بالاتری برخوردار است. نکته قابل توجه در این مقاله این است که اپل مدام در تلاش است تا از راه‌های فرعی ساخت اپل آیدی پیشگیری نماید. در این مقاله تلاش بر آن است که طریقه ساخت اپل آیدی را به زبانی ساده به شما عزیزان معرفی کنیم.

پس در صورتی که شما هم نیاز دارید تا خودتان برای ساخت اپل آیدی اقدام کنید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

اهمیت یادگیری ساخت apple id

یادگیری  ساخت apple id از دو جهت اهمیت دارد؛ اول آنکه فروشگاه‌های موبایل هزینه‌ای را در ازای ساخت اپل آیدی از شما می‌گیرند. در صورتی که ساخت آن چند دقیقه بیشتر زمان نمی‌برد.

دوم آنکه ساخت اپل آیدی باعث افزایش امنیت حساب کاربری می‌شود. اما زمانی که اپل آیدی توسط فرد دیگری ساخته می‌شود، اطلاعات شما در دسترس او قرار خواهد گرفت. این موضوع می‌تواند خطری برای اطلاعات شخصی و عکس‌هایتان به حساب بیاید.

بنابراین توصیه ما به شما این است که نحوه ساخت اپل آیدی را یاد بگیرید و با مشورت از یک فردی که این کار را انجام داده، خودتان برای این کار اقدام کنید.

برای وصل کردن ساعت هوشمند به گوشی آیفون ؛ بلاگ اتصال ساعت هوشمند به گوشی اپل را مطالعه نمایید

ساخت اپل آیدی

جهت ساخت اپل آیدی، ابتدا نیاز به شماره تلفن و آدرس ایمیل دارید تا اطلاعات لازم قبل از آغاز فرآیند ساخت اکانت در سایت اپل دریافت شود.

مرحله اول

ابتدا با فعال کردن نرم افزار تغییر vpn و IP به سایت Fakeaddressgenerator مراجعه نمایید و گزینه Random address را انتخاب کنید. سپس، بدون بستن صفحه مورد نظر، vpn  را خاموش کنید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

مرحله دوم

گام دوم ساخت اپل آیدی مربوط به شماره تلفن می‌شود. کاربران ایرانی برای ساخت اپل آیدی بهتر است  از راه‌حل‌های زیر استفاده کنند.

کاربران ایرانی می‌توانند از شماره‌ای واقعی که مربوط به فردی آشنا در خارج از کشور است، استفاده نمایند. این انتخاب یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها است.

یکی دیگر از روش‌های ساخت اپل آیدی، استفاده از شماره‌ی مجازی و استفاده از سرویس پولی مرتبط به این حوزه است. این روش، یک روش ایده‌آل و همراه با هزینه است.

یکی دیگر از ترفندهای ساده و ارزان قیمت ساخت اپل آیدی، استفاده از سرویس‌های دریافت پیامک است. البته این روش کمی غیراصولی است.

استفاده از تلفن واقعی و حقیقی

شماره موبایل جهت افزایش ایمنی اکانت و اطلاعات کاربران به مراحل ساخت اپل آیدی افزوده شده است. به همین خاطر، یکی از مطمئن‌ترین و ایده‌آل‌ترین انتخاب‌ها جهت ساخت اپل آیدی می‌باشد که همواره در دسترس قرار دارد.

متاسفانه این روش برای برخی از کاربران ایرانی در دسترس نمی‌باشد. به همین خاطر، استفاده از شماره مجازی گزینه ‌بهتری برای آن‌ها است.

استفاده از شماره مجازی

یکی از بهترین و امن‌ترین روش‌های در دسترس کاربران ایرانی و مالکان گوشی آیفون، استفاده از شماره تلفن مجازی است. این روش کاملا قانونی می‌باشد. به گونه‌ای که سرویس‌های متعددی اقدام به ارائه شماره تلفن مجازی برای استفاده شخصی و سازمانی می‌کنند.

اکثر شماره‌های مجازی پولی هستند و در قبال استفاده اولیه و یا ماهانه باید هزینه‌ای را پرداخت نمایید.

گوگل ویس (Google Voice) تنها سرویس ارائه دهنده شماره مجازی ایالات متحده به صورت رایگان است. جهت ثبت‌نام در آن، نیاز به یک شماره تلفن دارید که این موضوع می‌تواند مشکلات زیادی را برایتان ایجاد کند.

در حال حاضر، راهکاری قطعی برای استفاده از سرویس گوگل ویس وجود ندارد.

از سوی دیگر، برخی از سایت‌های ایرانی اقدام به فروش شماره‌ تلفن‌های مجازی کرده‌اند که با خرید آن‌ها، مشکلات موجود در فرآیند ساخت اپل‌ آیدی حل خواهد شد.

استفاده از سرویس‌های رایگان دریافت پیامک

استفاده از سرویس های رایگان پیامک نیز یکی از راه های ساخت اپل آیدی می‌باشد. امروزه، برخی از سایت‌ها امکان مشاهده عمومی پیامک و دریافت آن را بدون هیچگونه ثبت‌نام در اختیار کاربران قرار می‌دهند. برای شروع به یکی از سایت‌ها مراجعه نمایید و یکی از شماره‌های ایالات متحده را انتخاب کنید. سپس، مراحل ثبت نام اپل آیدی را به طور کامل طی کنید.

در ادامه با مراجعه به قسمت اینباکس همان شماره، پیام کد اپل را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید از آن در سایت اپل استفاده کنید.

مرحله سوم

در این مرحله از روش ساخت اپل آیدی، باید به صفحه appleid.apple.com مراجعه کنید و گزینه Create Your Apple ID انتخاب نمایید.

اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، کشور و تاریخ تولد خود را در صفحه جدید وارد نمایید.

آدرس ایمیلی را در این صفحه وارد نمایید که می‌خواهید از آن به عنوان اپل آیدی استفاده کنید. از وارد کردن آدرس ایمیل‌های جعلی و یا ایمیل‌هایی که پسورد آن را فراموش کرده‌اید، خودداری کنید.

رمز عبور ایمیل باید ترکیبی از حداقل 8 حرف بزرگ، کوچک و عدد باشد. قبل از ساخت اپل آیدی باید اقدام به ساخت اکانت ایمیل کنید.

بعد از پر کردن کادرها، گزینه Continue را انتخاب نمایید.

مرحله چهارم

در این مرحله از روش ساخت اپل آیدی، دو کد 6رقمی جهت اطمینان از دسترسی کاربر به شماره موبایل و آدرس ایمیل ارسال می‌شود.

به ایمیل و یا اینباکس شماره تلفن مراجعه نمایید و کد مربوط را در دو مرحله وارد کنید.

در صورت فراموش کردن سوال امنیتی اپل آیدی چه کار بکنیم؟؟ با این بلاگ همراه باشید

مرحله پنجم

در این مرحله، اطلاعات کاملی از اپل آیدی‌تان را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه باید به بخش  Payment & Shipping مراجعه نمایید و بر گزینه‌ی Edit کلیک کنید.

سپس، تمام اطلاعات پرداخت و آدرس را وارد کنید.

توجه نمایید که باید کشور United States انتخاب کنید. در ادامه فرآیند، گزینه None را از لیست روش پرداخت انتخاب کنید.

مرحله ششم

ساخت اپل آیدی در مرحله قبل به پایان رسیده است. اما بهتر است برای افزایش پشتیبانی اکانت، یک اپل آیدی دیگر را وارد کنید.

با وارد کردن این آدرس ایمیل، در صورت بروز مشکل می‌توانید با فرستادن درخواست به اپل، ایمیلی حاوی لینک تغییر رمز دریافت کنید و از تیم پشتیبانی کمک بگیرید.

جهت انجام اینکار، در همان صفحه به بخش Security مراجعه کنید و بر روی گزینه‌ی Add a Rescue Email کلیک کنید. سپس، ایمیل پشتیبان را وارد کنید.

در ادامه فرآیند، ایمیلی جدید حاوی کد تایید به ایمیل وارد شده ارسال خواهد شد که باید به آدرس ایمیل پشتیبان مراجعه کنید و کد را در پنجره جدید وارد نمایید.

در نهایت، بخش Rescue Email را به نمونه‌ی وارد کرده‌ی جدید تغییر دهید.

برای انتقال فایل از اندروید به آیفون، بلاگ چگونه فایل­ ها را از اندروید به آیفون منتقل کنیم را مطالعه نمایید

مرحله هفتم

در گذشته، اپل در اولین مرحله از کاربران می‌خواست تا به سوالات امنیتی پاسخ دهند. اما در جدیدترین بروزرسانی، ضرورتی به پاسخ دادن سوالات امنیتی نیست.

بهتر است که فرم مربوط به سوالات امنیتی را پر نمایید تا در صورت از دست رفتن رمز عبور یا شماره تلفن، شانس ریکاوری اکانت را داشته باشید. جهت پر کردن این فرم باید به بخش Security و گزینه‌ی Change Questions مراجعه کنید.

بعد از پاسخ به سوالات باید بر روی گزینه‌ی Continue کلیک کنید. حتما پاسخ سوالات را ذخیر کنید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

اکنون آموزش طریقه ساخت اپل آیدی به پایان رسیده است.

در صورتی که سوالی در این زمینه برای شما وجود داشت، آن را در قسمت نظر ها برای ما ثبت کنید.

نکات مهم در ساخت اپل آیدی

  • باید توجه داشته باشید که اپل اطلاعات وارد شده را بررسی می‌کند و به حذف نمونه‌های تقلبی می‌پردازد. در بالا در رابطه با اهمیت پرهیز از آدرس تقلبی صحبت کرده‌ایم.
  • احتمال دارد که در هنگام استفاده از شماره‌ی مجازی، برخی از شماره‌ها توسط سیستم پذیرفته نشود. به همین خاطر، بهتر است که تمامی شماره‌های در دسترس سایت را آزمایش کنید تا نمونه‌ی مورد تایید اپل را پیدا کنید.
  • در رابطه با سرویس‌های دریافت پیامک، ذکر این نکته ضروری است؛ شما مالک خطی که پیامک به آن ارسال می‌شود، نیستید.
  • برخی از سرویس‌های مذکور به مرور زمان شماره‌های فعالشان را تغییر می‌دهند. بنابراین، هنگامی که نیاز به تایید مجدد شماره موبایل باشد، احتمالا امکان انجام این فرآیند را نخواهید داشت. بنابراین، همواره اطلاعات ضروری مانند تصاویر، شماره تلفن و پیام‌های متنی را در کامپیوترتان نگهداری کنید.
  • آخرین نکته که باید به آن توجه کنید این است که گزینه find my phone را غیرفعال کنید و از احراز هویت دو مرحله‌ای نیز استفاده نکنید.
  • بهتر است که روی شماره مجازی حساب باز نکنید و اطلاعات ضروری را روی آن قرار ندهید.

کاهش مصرف باتری در گوشی آیفون ، به شما کمک می‌کند در سیو باتری گوشی آیفون خود قدمی بردارید

جمع بندی

نحوه ساخت اپل آیدی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. بررسی شد که اگر خودتان برای خودتان اپل آیدی بسازید، امنیت بیشتری خواهد داشت. مگر این که این کار را به فردی که به او اطمینان دارید بسپارید. و حتما قبل از آن، قیمت اپل آیدی را برای خود در بیاورید

همچنین گفتیم ساخت اپل آیدی ، برای بهره بردن از امکانات گوشی اپل و همچنین امنیت موبایل، اهمیت دارد.

در صورتی که در طریقه ساخت اپل آیدی به مشکلی برخوردید، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید تا به آن رسیدگی شود.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×