» لپ‌تاپ و نوت‌بوک » مهم‌ترین قطعه کامپیوتر برای بازی
لپ‌تاپ و نوت‌بوک

مهم‌ترین قطعه کامپیوتر برای بازی

1399-10-07 3,690

مهم‌ترین قطعه کامپیوتر برای بازی

کسانی که تازه وارد بازی‌های کامپیوتری می‌شوند اغلب نمی‌دانند چگونه تشخیص دهند این کامپیوتر و قطعات آن برای بازی مناسب است یا نه. این می‌تواند به این معنی باشد که اگر به فکر خرید یک کامپیوتر جدید هستید ، ممکن است تصوری از خوب یا بد بودن آن نداشته باشید. بنابراین مهم‌ترین قطعه کامپیوتر برای بازی چیست؟

در این بلاگ ، گفته می‌شود که چگونه هر یک از قطعات کامپیوتر برای بازی به شما کمک می‌کند تا به خوبی بازی کنید ، و هنگامی که شما نحوه کار قطعات جداگانه را درک می‌کنید ، ایده بهتری درباره نحوه کار کردن در صورت وجود یک رایانه که  قرار است بازی‌ها را به خوبی اجرا کند. به طور کلی خواهید فهمید که چرا ارزش درک سخت افزار رایانه شما را دارد.

لازم است یاد بگیرید که مهم‌ترین قطعه کامپیوتر برای بازی چیست و هرقطعه سخت افزاری در رایانه چه کاری انجام می‌دهد و اینکه چگونه می‌تواند روی بازی شما تأثیر بگذارد. علت ایت است که از آن‌جا که اگر شما قصد انجام بسیاری از بازی های مختلف را دارید و بهترین کامپیوتر را ندارید ، به احتمال زیاد در برخی از مواقع ممکن است با مشکلات عملکردی (مانند تاخیر ، نرخ فریم پایین یا زمان بارگذاری کند) روبرو شوید.

درک اینکه هر یک از اجزای سخت افزاری جداگانه در کامپیوتر شما چه کاری انجام می‌دهد ، به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید کدام قسمت (یا قطعات) باعث بروز مشکلات می‌شود و سپس می‌توانید به دنبال ارتقا یا اصلاح آن قسمت خاص باشید. اگر کامپیوتر موجود شما به خوبی بازی نمی‌کند ، همیشه نیازی به خرید یک رایانه کاملاً جدید ندارید و گاهی اوقات فقط با ارتقا یک قسمت می‌توانید کیس‌ها را برطرف کرده و همچنین پول شما را پس انداز کند.

 • کارت گرافیک

کارت گرافیک شما بدون شک  مهم‌ترین قطعه کامپیوتر برای بازی است. هر چیزی که بر روی مانیتور کامپیوتر شما نمایش داده می‌شود مستقیماً از کارت گرافیک شما (یا پردازنده گرافیکی داخلی اگر کارت گرافیک اختصاصی ندارید) به دست آمده است.

این پردازش و پردازش تصاویری را که از واحد پردازش مرکزی (CPU) شما دریافت می‌شوند مستقیماً مدیریت می‌کند تا بتواند بر روی صفحه نمایش داده شود. بسیاری از کارت های گرافیک دارای ویژگی‌های داخلی برای مدیریت جنبه‌های خاص گرافیکی گیم پلی مانند چرخش تصویر / بافت های ریز / ضد تعارض هستند ، بنابراین CPU شما مجبور نیست از پس این عملیات خاص برآید و برای سایر فعالیت های پردازشی رایگان است.

مقاله پیشنهادی : نرم افزار تست لپ تاپ دست دوم

 • پردازنده

همان‌قدر که کارت گرافیک شما در بازی مهم است پردازنده هسته کامپیوتر شماست. این به طور معمول هنگام بازی کردن ، بسیاری از گیم پلی واقعی را کنترل می کند ، مانند گرفتن دستورالعمل‌های ورودی از ماوس و صفحه کلید ، اجرای واقعی بازی ، بارگذاری نقشه‌ها و پس زمینه‌ها و پردازش رویدادهایی که در داخل بازی رخ می‌دهد. پس از محاسبه ، این مواردی که توسط پردازنده پردازش می‌شوند برای ارائه / نمایش نهایی به کارت گرافیک منتقل می‌شوند و به مانیتور صفحه نمایش شما منتقل می‌شوند.

 • حافظه

حافظه رایانه یا RAM شما دارای اطلاعات کوتاه مدت است که به طور مداوم توسط CPU قابل دسترسی و استفاده است. این قطعه کامپیوتر برای بازی را مانند یک حافظه پنهان / ذخیره گاه موقتی بدانید که می‌توانید مواردی را که باید مرتباً به آن‌ها مراجعه شود قرار دهید. دسترسی به اطلاعات در RAM برای CPU بسیار سریع‌تر از آن است که اگر مجبور بود به همان اطلاعات از هارد دیسک شما دسترسی پیدا کند.

 • ذخیره سازی

هارد دیسک (یا درایو حالت جامد ، که بسیار ارزان تر و محبوب تر می‌شوند) برای ذخیره سازی استفاده می‌شود و در بیشتر قسمت‌های بازی شما حضور دارند واز مهم‌ترین قطعات کامپیوتر برای بازی هستند. وقتی می‌خواهید واقعاً بازی کنید ، پردازنده باید به این اطلاعات برای نمایش در مانیتور شما دسترسی پیدا کند.

این کار را با بیرون کشیدن مستقیم اطلاعات از درایو ذخیره سازی و انجام هرگونه عملکرد روی آن انجام می‌دهد. CPU خود نمی‌تواند اطلاعات را ذخیره کند ، بنابراین هر بار که برای دستیابی به آن از درایو ذخیره سازی نیاز دارد به همان اطلاعات نیاز دارد. اگر درایو فضای ذخیره سازی شما کند است ، این کار می‌تواند سرعت را کاهش دهد (و اغلب این طور است که معمولاً آهسته ترین قطعه زنجیره ای است).

مقاله پیشنهادی : تعریف کامپیوتر

 • مادربرد

مادربرد شما به طور فیزیکی تمام قطعات را به هم متصل می‌کند و یک اتصال الکتریکی بین تمام قطعات اصلی ایجاد می‌کند. همچنین می‌تواند سرعت انتقال اطلاعات از یک قطعه به قطعه دیگر را تحت تأثیر قرار دهد ، خصوصاً اگر اطلاعات فقط از طریق سریال (فکر کنید یک سیم ، با یک مسیر حرکت) به جای موازی باشد (چندین سیم یا چند راه‌های انتقال همزمان یک دسته اطلاعات).

مادربردهای خوب برای بالاترین میزان بازدهی اطلاعات بهینه شده‌اند تا سرعت انتقال اطلاعات را محدود نکنند (معمولاً مدت طولانی قبل از مادربرد با اجزایی مانند پردازنده مرکزی ، درایوهای ذخیره سازی یا کارت گرافیک محدود خواهید شد). اگر در مورد بازی جدی هستید و می‌خواهید اورکلاک را اکنون یا در آینده در نظر بگیرید  باید بررسی کنید که مادربرد (و پردازنده) شما از این ویژگی پشتیبانی می‌کند.

مقاله پیشنهادی : اتصال دو کامپیوتر با کابل

 • منبع تغذیه

شاید اکنون شما تعجب کرده اید که منبع تغذیه شما چه ارتباطی با گیم پلی دارد. در حالی که منبع تغذیه شما تأثیر مستقیمی در روند بازی ندارد ، ما این مورد را قرار داده ایم زیرا منبع تغذیه نامناسب می‌تواند روی بازی تأثیر بگذارد. به زبان ساده ، سخت افزار کامپیوتر شما برای اینکه بتواند عملکرد خوبی داشته باشد ، به یک منبع تغذیه قابل اعتماد نیاز دارد.

و اگر منبع تغذیه شما نتواند با این تقاضا مطابقت داشته باشد ، در معرض خطر مشاهده علائم بین عملکرد کند قطعات خودروی آسیب دیده تا غربالگری فاجعه بار آبی / خاموش شدن هستید. پس نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید  این است که مطمئن شوید ظرفیت منبع تغذیه شما برای رایانه شما کافی است.

 • درایو نوری

همچنین برای برخی از گیمرها درایوهای نوری  یا بیشتر به عنوان درایو CD شما شناخته می‌شوند از مهم‌ترین قطعات کامپیوتر برای بازی است. در واقع ، این روزها از این موارد زیاد استفاده نمی‌شود ، اما گاهی اوقات ممکن است هنوز بازی ای داشته باشید که در آن باید یا از دیسک CD نصب کنید ، یا حتی خیلی نادرتر ، برای پخش در دیسک CD قرار دهید.

اگر فقط برای نصب به دیسک احتیاج دارید ، دیگر لازم نیست نگران درایو نوری خود باشید ، زیرا بعد از اتمام نصب بر روی گیم پلی واقعی شما تأثیر نمی‌گذارد. با این حال ، اگر هنگام بازی باید دیسک را وارد کنید ، به این دلیل است که اطلاعات بازی روی دیسک وجود دارد که CPU شما هنگام بازی باید به آن‌ها مراجعه کند. دسترسی به پردازنده مرکزی می ‌واند بسیار کند باشد ، بنابراین در این موارد ، هرچه درایو نوری شما سریع‌تر کار کند ، هر زمان که به دستیابی به اطلاعات دیسک اعتماد کند ، روند بازی شما سریع‌تر خواهد بود.

درایوهای نوری برای برخی افراد اختیاری است ، خصوصاً از آن‌جا که صنعت بازی و رایانه شروع به حرکت به سمت یک صنعت بدون دیسک کرده است. این روزها بسیاری از عناوین بازی را می‌توان بارگیری کرد که نیاز به دیسک را برطرف می‌کند.

 • کیس کامپیوتر

کیس رایانه عمدتا به عنوان راهی برای نصب و نگهداری تمام اجزای واقعی داخل کامپیوتر مانند مادربرد ، هارد دیسک ، درایو نوری ، درایو فلاپی دیسک و غیره است. آنها معمولاً همراه با منبع تغذیه عرضه می‌شوند. در حالی که کیس‌های کامپیوتر جزء قطعاتی نیستند که در نوع عملکرد رایانه شما نقش مستقیم ایفا می‌کنند ، هنوز برای سیستم شما بسیار مهم هستند. کیس‌های رایانه همه اجزای کامپیوتر شما را در خود جای داده و از آنها محافظت می‌کنند و همچنین نقش مهمی در تأثیر جریان هوا در سیستم شما برای خنک نگه داشتن سیستم بازی می‌کنند .

کیس‌های کامپیوتر مناسب برای بازی زیادی وجود دارند. و همه آنها در اندازه‌های مختلف و با طرح‌های مختلف و با تنوع عظیمی از مجموعه ویژگی‌ها عرضه می‌شوند. بنابراین ، علیرغم این واقعیت که یک کیس کامپیوتر یکی از اجزای هیجان انگیز برای انتخاب است ، هنگام انتخاب یک کیس مناسب برای نیازهای خود ، موارد زیادی را باید در نظر بگیرید. برای انتخاب کیس مناسب ابتدا باید به این توجه کنید که چقدر می‌خواهید هزینه کنید ، و دوم ، اجزای دیگری که برای ساخت خود دارید (یا انتخاب کرده‌اید) و اینکه آیا آنها با کیس مورد نظر شما سازگار هستند یا خیر ، و سوم ، ترجیحات شخصی شما در مورد برخی از عوامل است.

قاب باید دارای قابلیت جاگذاری چندین فن در مکان‌های مختلف کیس (جلو ، عقب ، بالا ، کنار و غیره) باشد. این لزوما به این معنی نیست که کیسی که انتخاب می‌کنید باید دارای تعدادی فن از پیش نصب شده باشد. اکثر کیس‌ها تنها با چند فن از پیش نصب شده ارائه می‌شوند (کیس‌های ارزان‌تر معمولاً تنها با یک یا دو پیش نصب شده ارائه می‌شوند). اما ، اگر با توجه به بودجه ، باید کیسی را انتخاب کنید که گزینه‌ای برای اضافه کردن چندین فن را داشته باشد. و همیشه ایده خوبی است که یک قاب تهیه کنید که بتواند فن‌های زیادی را در جلو و عقب (یا بالای) کیس جا دهد تا بتوانید هوا را از جلو دریافت کرده و سپس آن را از پشت (یا بالا) خارج کنید.

با توجه به محبوبیت روشنایی RGB ، جای تعجب نیست که تعداد فزاینده‌ای از موارد با چراغ RGB در برخی از ظرفیت‌ها وجود دارد. البته ، طرفداران نوارهای رهبری RGB را می‌توانند جداگانه خریداری کنند.

مقاله پیشنهادی : اجزای اصلی کامپیوتر

 • خنک کننده

Heat دشمن شماره 1 سخت افزار رایانه است ، بنابراین این قطعه از مهم‌ترین قطعه کامپیوتر برای بازی است و باید مطمئن شوید که سیستم خنک کننده کافی برای رایانه خود دارید. هنگام بازی ، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند زیرا اگر اجزا بیش از حد داغ شوند ، می‌توانند سرعت خود را به سرعت کاهش دهند تا از گرم شدن بیش از حد آن‌ها جلوگیری شود. اطمینان حاصل کنید که تهویه و فن کافی دارید تا کیس شما را خنک نگه دارد.

محصول پیشنهادی: لپ تاپ دل مدل Dell 15 vostro 3510 Core i7(1165G7)-32GB-1TB+500GB SSD-2GB(MX350)

 • نمایشگر

این واقعیت کمی شناخته شده است که مانیتور صفحه نمایش شما می‌تواند تأثیر زیادی در توانایی مدیریت کامپیوتر شما در بازی‌ها داشته باشد. یکی از اصلی ترین عواملی که می‌تواند میزان تقاضای کارت گرافیک شما را تحت تأثیر قرار دهد ، وضوح صفحه نمایش شما است (تعداد پیکسل های صفحه نمایش – به عنوان مثال 1920 x 1080).

اگر می‌خواهید بازی‌هایی با بالاترین وضوح را روی صفحه نمایش خود انجام دهید ، این امر گاهی اوقات می‌تواند کارت گرافیک شما را بیش از حد بارگیری کند. خبر خوب این است که وضوح صفحه نمایش شما قابل تنظیم است.

همه مانیتورها از حداکثر رزولوشن برخوردار خواهند بود ، که بزرگ‌ترین رزولوشن شما می‌تواند باشد ، اما بسته به اندازه صفحه نمایش خود می‌توانید گاهی اوقات وضوح کوچک‌تری را انتخاب کنید که تفاوت بینایی محسوسی ندارد .اما این تغییر می‌تواند تفاوت چشمگیری در عملکرد کارت گرافیک شما ایجاد کند .

محصول پیشنهادی: لپ تاپ لنوو مدل V15 Core i3(1115G4)-8GB-512GB SSD-2GB(MX350)-Full HD

بنابراین کدام یک از مهم‌ترین قطعات یک کامپیوتر مخصوص بازی هستند؟

تمام قطعات سخت افزاری ذکر شده در بالا مهم هستند ، اما برخی از آن‌ها بیشتر از قسمت‌های دیگر هستند.برای ساخت یک بازی ، کارت گرافیک شما قطعاً مهم‌ترین قطعه کامپیوتر برای بازی است. اما پردازنده شما نیز از فاصله نزدیک آن را دنبال می‌کند . به ترتیب اهمیت ، ما قطعات سخت افزاری را مانند این رتبه بندی می‌کنیم:

 • کارت گرافیک: مسلما مهم‌ترین قطعه کامپیوتر برای بازی
 • CPU: از آن‌جا که همه کارهای رایانه شما را بر عهده دارد ، ارزش دارد که برای جلوگیری از تنگنا ، یک پردازنده خوب تهیه کنید
 • RAM: حداقل 8 گیگابایت برای بازی می‌خواهید ، که باید برای اکثر افراد کافی باشد.
 • ذخیره سازی ، مادربرد ، منبع تغذیه ، خنک سازی : این موارد از اهمیت یکسانی برخوردار هستند ، بنابراین فقط مطمئن شوید که برای کار مورد نظر کافی هستند (اگرچه هنگام انتخاب مادربرد ، ارزش این را دارد که بررسی کنید که آیا از برنامه های ارتقا آینده شما پشتیبانی می‌کند )
 • مانیتور ، درایو نوری: هزینه شما در این زمینه به شما بستگی دارد ، اما برای عملکرد بازی خیلی مهم نیست.

با توجه به موارد گفته شده مهم‌ترین قطعه کامپیوتر برای بازی را شناختید و با توجه به درجه اهمیت این قطعات اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید می‌توانید کیس خود را بسازید.

محصول پیشنهادی: لپ تاپ دل مدل Dell 15 vostro 3510 Core i7(1165G7)-8GB-1TB-2GB(MX350)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×